Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Matura próbna z matematyki 2023. Arkusz CKE, zadania, odpowiedzi. Zobacz, co było na egzaminie

Redakcja
Matematyka, poziom podstawowy, arkusze CKE
Matematyka, poziom podstawowy, arkusze CKE Michał Kapała
Trwają matury próbne w tzw. Formule 2023. Egzaminy rozpoczęły się w środę 6 grudnia od testu z języka polskiego. Natomiast w czwartek 7 grudnia uczniowie ostatnich klas szkół średnich zmierzą się z matematyką na poziomie podstawowym. Na rozwiązanie zadań egzaminacyjnych przewidziano 180 minut.

Do organizowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną (CKE) egzaminów przystępują tylko niektóre szkoły, bo udział w diagnozie jest dobrowolny. W tym artykule zamieścimy po godzinie 9, w czwartek, arkusze z matury próbnej z matematyki. Testy rozpoczęły się o godz. 9.00 i potrwają 180 minut. W naszej galerii znajdziecie już arkusze CKE z matury próbnej z matematyki.

Próbna matura 2023 - informacje

Próbna matura w 2023 roku potrwa od 6-8 grudnia. Maturzyści, podobnie jak w maju, mierzyć będą się z trzema przedmiotami - językiem polskim, matematyką oraz językiem obcym nowożytnym. Na początek czekał ich sprawdzian z języka polskiego (6.12), następnego dnia uczniowie zmierzą się z matematyką. Próbna matura z matematyki wygląda podobnie jak ta, właściwa, która zostanie przeprowadzona za blisko sześć miesięcy - w maju 2024.

Arkusz CKE z matematyki do matury próbnej na poziomie podstawowym. Jak wyglądał egzamin z matematyki w grudniu 2023? (tu po godzinie 9 w czwartek znajdą się arkusze matur próbnych) :

Przeprowadzenie testu diagnostycznego jest dobrowolne. Jeżeli szkoła podejmie decyzję o przeprowadzeniu testu, proponujemy, aby został on przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów, zaznaczanie odpowiedzi na karcie odpowiedzi) - informuje CKE.

Matura próbna z matematyki 2023

Próbna matura z matematyki przeprowadzana jest w formule 2023. Zgodnie z zasadami na egzamin maturalny z matematyki, w obu formułach, można zabrać następujące przedmioty:

  • dowód osobisty lub inny dokument tożsamości,
  • długopisy z czarnym tuszem,
  • linijkę,
  • cyrkiel,
  • prosty kalkulator.

Test diagnostyczny w zakresie poziomu przygotowania uczniów do egzaminu maturalnego powinien być przeprowadzany wyłącznie w celu informacyjnym (tj. umożliwienia uczniom pracy z arkuszem egzaminacyjnym w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie) oraz diagnostycznym (tj. zidentyfikowania wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia) - czytamy na stronach CKE

Arkusz CKE z matematyki do matury próbnej na poziomie podstawowym. Jak wyglądał egzamin z matematyki w grudniu 2023? (tu po godzinie 9 w czwartek znajdą się arkusze matur próbnych) :

Matura próbna 2023. Harmonogram

  • 6 grudnia br. (środa), godz. 9:00 – język polski na poziomie podstawowym (240 minut),
  • 7 grudnia br. (czwartek), godz. 9:00 – matematyka na poziomie podstawowym (180 minut),
  • 8 grudnia br. (piątek), godz. 9:00 – języki obce nowożytne na poziomie podstawowym, tj. język angielski, język francuski, język hiszpański, język niemiecki, język rosyjski, język włoski (120 minut).
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny