Mają czego żałować

Piłkarze Wigier (białe spodenki) wywalczyli w Rzeszowie punkt
Piłkarze Wigier (białe spodenki) wywalczyli w Rzeszowie punkt Tomasz Szeliga, Nowiny, Rzeszów
Podlascy drugoligowcy mogli wywalczyć w 16. kolejce komplet punktow, a zdobyli tylko dwa, po remisach Ruchu i Wigier. Porażki doznał Sokół Sokółka.

Beniaminek z Sokółki po 17. minutach prowadził z Olimpią Elbląg 2:0, a skończyło się wynikiem 2:3.
- Moi obrońcy popełnili tyle błędów, że można obdzielić kilka ligowych kolejek. Każdy z nich ma coś na sumieniu. Szkoda, że pożegnaliśmy rundę przed własnymi kibicami porażką - komentuje trener Sokoła Witold Mroziewski.

Nawet przegrywajac 2:3 gospodarze mogli odwrócić losy spotkania, bo mieli dogodne okazje strzeleckie. Z drugiej strony Olimpia też zmarnowała kilka szans, w tym rzut karny, obroniony przez Łukasza Trudnosa.

Ruch Wysokie Mazowieckie zremisował 1:1 ze Zniczem Pruszków. Gola dla Mlecznych strzelił w 31. minucie z rzutu wolnego Arkadiusz Żaglewski. Pruszkowianie wyrównali po przerwie. KIlkadziesiąt sekund przed końcem pod bramką Znicza doszło do gigantycznego zamieszania, w którym z niewielkiej odległości uderzało kolejno kilku zawodników Ruchu, ale piłka nie znalazła się w siatce.

Wigry Suwałki zremisowały 1:1 w Rzeszowie z Resovią, będąc w przekroju całego meczu zespołem lepszym. Trener Marek Witkowksi narzekał na pracę arbitra, który jego zdaniem nie podyktował na korzyść gości dwóch rzutów karnych, po zagraniach piłki ręką przez obrońców gospodarzy.

WYNIKI 16. kolejki
Sokół Sokółka - Olimpia Elbląg 2:3 (2:2).
Bramki: 1:0 - Kaśnikowski (12), 2:0 - Wojtkielewicz (17), 2:1 - Kołosow (21), 2:2 - Kołodziejski (45), 2:3 - Jackiewicz (49).
Sokół: Trudnos - Jóźwiak, Naliwajko, Kaśnikowski (73. Kopeć), Pracz, Zalewski (87. Czeremcha), Wojtkielewicz, Żuberek (58 . Andrzejewski), Butkiewicz (58. Konon), Mościński, Gołębiewski.

Resovia Rzeszów - Wigry Suwałki 1:1 (1:1).
Bramki: 1:0 - D. Kantor (34), 1:1 - Świerzbiński (40-karny).
Wigry: Salik - Bajko (46. Sobolewski), Rogoziński, Makarewicz, Statkievicius, Słowicki (58. Pomian, 83. Darda), Danilczyk, Usaczew, Lauryn, Świerzbiński, Radzio.

Ruch Wysokie Mazowieckie - Znicz Pruszków 1:1 (1:0).
Bramki: 1:0 - Żaglewski (31), 1:1 - Rybaczuk (59).
Ruch: Holewiński - Bartkiewicz, Kołłątaj, Urban, Czarnecki, Jegliński, Speichler (87. Strózik), Żaglewski, Kołodziejczyk (66. Trzaskalski), Płoszczuk (76. Fidziukiewicz), Bzdęga.

Motor Lublin - OKS 1945 Olsztyn 1:0, GLKS Nadarzyn - Stal Stalowa Wola 1:1, Puszcza Niepołomice - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:0, Pelikan Łowicz - Wisła Płock 2:2, Start Otwock - Okocimski Brzesko 2:1, Jeziorak Iława - Stal Rzeszów 2:1.