LZS Narewka mogła pogrążyć wicelidera

Tomasz Dworzańczyk [email protected] tel. 85 748 95 34
Piłkarze Narewki (biało-granatowe stroje) wciąż zajmują tylko trzecią pozycję, która nie jest premiowana awansem do III ligi
LZS Narewka nie wykorzystał wielkiej szansy na przesunięcie się na pozycję, premiowaną awansem do III ligi. Podopieczni Roberta Kądziora tylko zremisowali u siebie z wiceliderem Gryfem Gródek 0:0. Inny zespół z powiatu hajnowskiego - Puszcza Hajnówka wygrała u siebie z Sokołem Sokółka 3:0.

Zdobyliśmy bardzo ważne punkty, bo graliśmy z sąsiadem w tabeli. Przed meczem mówiłem moim zawodnikom, że to nie jest spotkanie o sześć, ale nawet o 10 punktów - mówi Piotr Pawluczuk, trener Puszczy.

Hajnowianie bardzo dobrze rozpoczęli niedzielną potyczkę. Od pierwszej minuty mocno zaatakowali rywali na ich połowie i stworzyli sobie kilka dogodnych okazji. W 18. minucie po pięknym strzale Marcina Strzelińskiego w długi róg bramki gości było 1:0. Przed przerwą wynik podwyższył Mateusz Nakielski, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem.

- W drugiej połowie kontrolowaliśmy przebieg gry. Z wielu okazji, jakie wypracowaliśmy, wykorzystaliśmy tylko jedną - po strzale Piotrka Żabińskiego. Wynik mógł być wyższy, bowiem setki marnowali Tomek Hudoń i Nakielski - przyznaje trener Pawluczuk.

Zwycięstwo nad Sokołem oddaliło od Puszczy widmo degradacji i znacznie przybliżyło do środka tabeli. Wiosna w wykonaniu hajnowian jest jak na razie bardzo dobra.

- Zrobiliśmy kilka roszad i są efekty. Na pochwałę zasługuje na przykład Andrzej Kicel, który dotychczas grał na pozycji bocznego pomocnika, ale przesunęliśmy go na bok obrony, gdzie spisuje się świetnie - zauważa opiekun Puszczy. - Mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach podtrzymamy dobrą passę i jeszcze trochę przesuniemy się w górę tabeli.

Szansy wskoczenia na drugą pozycję nie wykorzystała Narewka, która podejmowała wicelidera z Gródka. Po dobrym i emocjonującym meczu padł sprawiedliwy remis.

- Chłopakom należą się słowa pochwały. W Narewce zawsze gra nam się ciężko, a tym razem dodatkowo godzinę walczyliśmy w dziesiątkę. Mogliśmy nawet zwyciężyć, ale ten remis jest cenny - mówi trener Gryfa Jan Łotysz.

Goście przystąpili do meczu osłabieni brakiem m. in. podstawowych stoperów: Michała Śliwowskiego i Karola Lorenca. W 33. minucie czerwoną kartkę zobaczył Michał Osypiuk i na środek defensywy przeszedł nominalny napastnik Marcin Grygoruk.

Obu drużynom przeszkadzał upał, w jakim toczone było spotkanie. Mimo tego, okazje bramkowe były. Gryf miał m. in. strzał w poprzeczkę. Największe emocje były w doliczonym czasie gry w doliczonym czasie gry. Najpierw gospodarze mieli rzut karny - do piłki podszedł Krzysztof Kożuszkiewicz, jednak Artur Sacharczuk obronił jego strzał. Po chwili goście wyprowadzili kontrę, po której w idealnej sytuacji sam na sam znalazł się Mateusz Marczuk. Przegrał jednak pojedynek z Adamem Ciulkinem.

Wyniki 25. kolejki

LZS Narewka - Gryf Gródek 0:0.
Pogoń Łapy - Sparta Augustów 1:1 (1:0). Bramki: 1:0 - A. Płoński (12), 1:1 - Czereszewski (64).
Narewka: Ciulkin - Lul, Małyszko, Hołownia, Kuprianowicz (70. Arciuch), Skiepko, Kożuszkiewicz, Drozd, Makal (82. Karpowicz), Zubowski, Lasota.
Puszcza Hajnówka - Sokół Sokółka 3:0 (2:0). 1: 0- Strzeliński (18), 2:0 - Nakielski (38), 3:0 - Żabiński (73).
Puszcza: Brałkowski - Woroniecki, Łapiński, Kicel, Korowaj, Juszczyński (46. Żabiński), A. Langa (68. Sienkiewicz), Strzeliński, Hudoń, R. Langa (73. Okuniewski), Nakielski (87. Bagrowski).
Hetman Tykocin - Cresovia Siemiatycze 7:2 (4:1). Bramki: 1:0 - Sokolewicz (2), 2:0 - Plaga (10), 2:1 - Leszczyński (19), 3:1 - Sokolewicz (21), 4:1 - P. Maliszewski (45), 5:1 - Sokolewicz (75), 6:1 - R. Maliszewski (76), 7:1 - P. Maliszewski (77), 7:2 - Badowiec (85).
KS Michałowo - Hetman Białystok 1:3 (0:2). Bramki: 0:1 -Kardyński (20), 0:2 - Kardyński (27), 1:2 - Kuc (65), 1:3 - Seweryn (78).
Piast Białystok - Włókniarz Białystok 2:0 (1:0). Bramki:1:0 - Wojno (45), 2:0 - Wojno (70).
Promień Mońki - Sparta 1951 Szepietowo 0:0.
Magnat Juchnowiec - Znicz Suraż 3:0 (wo).

Program 26. kolejki

25-26 maja: Cresovia - Puszcza, Sokół - Promień, Sparta Sz. - Pogoń, Sparta A. - Piast, Włókniarz - Magnat, Znicz - Narewka, Gryf - Michałowo, Hetman B. - Hetman T.