Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Licytacje komornicze. Domy i mieszkania w Podlaskiem do kupienia od komornika. Można kupić dom wczasowy w Wigierskim Parku Narodowym

red
Opis nieruchomości:Nieruchomość zabudowana, grunt oddany w użytkowanie wieczyste o pow. 0,7964 ha, działka nr 135 położona: Nowa Wieś 9, gmina Suwałki. Na działce znajdują się 2 budynki. 1) Budynek o pow. zabudowy 251 m2 ( bliżej ulicy): parterowy z poddaszem użytkowym, częściowe podpiwniczenie, budynek poszkolny, adoptowany na cele bazy turystycznej czy wypoczynkowej. Zmodernizowany pod koniec lat 90-tych. W budynku winda (częściowo uszkodzona). W piwnicy kotłownia olejowa. Pow. parteru - 196 m2, pow. podłogi poddasza około 179 m2. 2) Budynek o pow. zabudowy 147 m2 ( dalej od ulicy). Około 20 - letni. Funkcja zabudowy rekreacyjno - wypoczynkowa. Parterowy z poddaszem użytkowym, wysoka piwnica użytkowa. Powierzchnia wysoka piwnica - 133 m2, pow. parteru - 126,50 m2, pow. podłogi poddasza - 109 m2. W budynkach częściowo uszkodzona instalacja co, elektryczna, sanitarna. Przy budynkach podjazdy dla osób niepełnosprawnych. Kort tenisowy, płyta kortu: 24 * 11 m. Wcześniej znajdował się tu ośrodek wypoczynkowo - rehabilitacyjny ,,Maniówka". Ośrodek ,, Maniówka " funkcjonował do końca 2017r. Budynki niezamieszkałe. Nieruchomość zlokalizowana w otulinie Wigierskiego Parku Narodowego, w pobliżu kompleksu leśnego.
Opis nieruchomości:Nieruchomość zabudowana, grunt oddany w użytkowanie wieczyste o pow. 0,7964 ha, działka nr 135 położona: Nowa Wieś 9, gmina Suwałki. Na działce znajdują się 2 budynki. 1) Budynek o pow. zabudowy 251 m2 ( bliżej ulicy): parterowy z poddaszem użytkowym, częściowe podpiwniczenie, budynek poszkolny, adoptowany na cele bazy turystycznej czy wypoczynkowej. Zmodernizowany pod koniec lat 90-tych. W budynku winda (częściowo uszkodzona). W piwnicy kotłownia olejowa. Pow. parteru - 196 m2, pow. podłogi poddasza około 179 m2. 2) Budynek o pow. zabudowy 147 m2 ( dalej od ulicy). Około 20 - letni. Funkcja zabudowy rekreacyjno - wypoczynkowa. Parterowy z poddaszem użytkowym, wysoka piwnica użytkowa. Powierzchnia wysoka piwnica - 133 m2, pow. parteru - 126,50 m2, pow. podłogi poddasza - 109 m2. W budynkach częściowo uszkodzona instalacja co, elektryczna, sanitarna. Przy budynkach podjazdy dla osób niepełnosprawnych. Kort tenisowy, płyta kortu: 24 * 11 m. Wcześniej znajdował się tu ośrodek wypoczynkowo - rehabilitacyjny ,,Maniówka". Ośrodek ,, Maniówka " funkcjonował do końca 2017r. Budynki niezamieszkałe. Nieruchomość zlokalizowana w otulinie Wigierskiego Parku Narodowego, w pobliżu kompleksu leśnego. Serwis Internetowy Krajowej Rady Komorniczej
Pojawiły się obwieszczenia o nowych licytacjach komorniczych w województwie podlaskim. Pod lupę wzięliśmy domy i mieszkania, które idą pod młotek w najbliższym czasie. Zobacz, jakie nieruchomości przejął komornik od dłużników i co jest do kupienia za ułamek wartości. Można tanio kupić domy i mieszkania od Suwałk, po Łomżę, Zambrów i Sokółkę.

Spis treści

Licytacje komornicze w Podlaskiem 2024

Nowy rok 2024 rozpoczął się od sporej ilości nieruchomości, wystawionej na licytację przez komornika w woj. podlaskim. Domy i mieszkania są w większości w dobrym stanie, ale co ważniejsze, największym atutem jest niska cena. Wszystkie nieruchomości po przejęciu ich od dłużników są wyceniane przez biegłego, a później ogłaszana jest kwota, od której rozpoczynać się będzie licytacja. Przetarg wygrywa ten, kto przebije konkurentów i zadeklaruje najkorzystniejszą cenę.

Domy wystawione na licytację przez komornika

Wśród rozmaitych przedmiotów wystawionych na licytację przez komornika, największym zainteresowaniem cieszą się domy i mieszkania. To dlatego, że ich cena bywa bardzo atrakcyjna i w rzeczywistości dla wielu osób taka forma zakupu jest opłacalna. Wśród najnowszych licytacji komorniczych znaleźliśmy domy położone w malowniczych rejonach Podlasia, w takich miejscowościach jak m.in.:

 • Nowa Wieś (gm. Suwałki),
 • Wiżajny (pow. suwalski),
 • Budy Stawiskie (pow. kolneński),
 • Łupianka Stara (gm. Michałowo),
 • Grajewo,
 • Zambrów,
 • Płociczno Tartak (pow. suwalski),
 • Sokółka,
 • Białystok.

W najnowszych licytacjach komorniczych można znaleźć prawdziwe perełki, takie jak np. ośrodek wypoczynkowo - rehabilitacyjny "Maniówka", zlokalizowany w otulinie Wigierskiego Parku Narodowego, w pobliżu kompleksu leśnego, który funkcjonował do końca 2017 roku.

Opis nieruchomości:Nieruchomość zabudowana, grunt oddany w użytkowanie wieczyste o pow. 0,7964 ha, działka nr 135 położona: Nowa Wieś 9, gmina Suwałki.
Opis nieruchomości:
Nieruchomość zabudowana, grunt oddany w użytkowanie wieczyste o pow. 0,7964 ha, działka nr 135 położona: Nowa Wieś 9, gmina Suwałki.

Na działce znajdują się 2 budynki. 1) Budynek o pow. zabudowy 251 m2 ( bliżej ulicy): parterowy z poddaszem użytkowym, częściowe podpiwniczenie, budynek poszkolny, adoptowany na cele bazy turystycznej czy wypoczynkowej. Zmodernizowany pod koniec lat 90-tych. W budynku winda (częściowo uszkodzona). W piwnicy kotłownia olejowa. Pow. parteru - 196 m2, pow. podłogi poddasza około 179 m2. 2) Budynek o pow. zabudowy 147 m2 ( dalej od ulicy). Około 20 - letni. Funkcja zabudowy rekreacyjno - wypoczynkowa. Parterowy z poddaszem użytkowym, wysoka piwnica użytkowa. Powierzchnia wysoka piwnica - 133 m2, pow. parteru - 126,50 m2, pow. podłogi poddasza - 109 m2. W budynkach częściowo uszkodzona instalacja co, elektryczna, sanitarna. Przy budynkach podjazdy dla osób niepełnosprawnych. Kort tenisowy, płyta kortu: 24 * 11 m. Wcześniej znajdował się tu ośrodek wypoczynkowo - rehabilitacyjny ,,Maniówka". Ośrodek ,, Maniówka " funkcjonował do końca 2017r. Budynki niezamieszkałe. Nieruchomość zlokalizowana w otulinie Wigierskiego Parku Narodowego, w pobliżu kompleksu leśnego.
Serwis Internetowy Krajowej Rady Komorniczej

Warunki licytacji komorniczej

Zgodnie z art. 962 kpc licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.
Stawienie się jednego licytanta zazwyczaj wystarcza do odbycia przetargu, chyba że jest osobny zapis.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Kto nie może uczestniczyć w licytacji komorniczej?

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu w przetargu nie mogą uczestniczyć:

 • dłużnik,
 • komornik,
 • ich małżonkowie,
 • dzieci,
 • rodzice i rodzeństwo,
 • osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym,
 • licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji,
 • osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.
Nieruchomość graniczy bezpośrednio z jeziorem Szurpiły. Po drugiej stronie jeziora znajdował się zamek Jaćwingów. Działki tworzą zwartą zorganizowaną całość. Nieruchomość położona na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego.

Działki nad jeziorem i domy z licytacji komorniczych w Podla...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Znowu zazieleniliśmy Pomorze. Akcja "Drzewko za surowce wtórne"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny