Adam Muśko
Adam Muśko
Wojciech Nowicki
Wojciech Nowicki brak
Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok został laureatem "Złotych kolców" - najbardziej prestiżowej nagrody w polskiej lekkoatletyce. W kategorii kobiet wygrała Justyna Świety-Ersetić, a na trzecim miejscu uplasowała się Maria Andrejczyk z Hańczy Suwałki.

Wojciech Nowicki został w 2020 roku mistrzem Polski w rzucie młotem i z wynikiem 80.28 był liderem europejskich tabel. Po ORLEN Złote Kolce młociarz z Białegostoku sięgnął drugi raz w karierze. Poprzednio laureatem rankingu został w 2018 roku, po zdobyciu mistrzostwa Europy.

– To zwycięstwo to utwierdzenie w przekonaniu, że nie ma straconych sezonów. W każdym warto się starać i dążyć do swoich celów. Nadal trenować i rozwijać się. Ta nagroda to ukoronowanie pracy w tym sezonie – zaznaczył brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro.

Wśród kobiet "Złote kolce" zdobyła specjalistka od biegu na 400 metrów Justyna Święty-Ersetić. Na trzecim miejscu uplasowała się oszczepniczka Hańczy Suwałki - Maria Andrejczyk.

Andrejczyk to także mistrzyni Polski z tego roku. Jej najlepszy wynik w 2020 roku to 65,70 m. Zawodniczka wróciła do czołówki światowej ko kilku latach zmagań z różnymi urazami.