Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1:3

Adrian Kuźmiuk
Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1:3 Bartek Syta / Polskapresse
Jagiellończycy rozgromili na wyjeździe Legię Warszawa.

Białostoccy zawodnicy przygotowali swoim kibicom prawdziwy spektakl. Maciej Gajos już w dwunastej minucie umieścił piłkę w bramce przeciwnika. Pomocnik Jagiellonii oddał potężny strzał z 25 metrów nie dając najmniejszych szans Arkadiuszowi Malarzowi. Po tej bramce jagiellończycy prowadzili już 1:0 z Legią.

W 25 minucie białostoczanie dostali kolejną szansę po faulu Astiza na Patryku Tuszyńskim, po którym sędzia podyktował karnego, a Inaki Astiz zobaczył żółtą kartkę. Niestety Arkadiusz Malarz obronił strzał Macieja Gajosa. Do szatni jagiellończycy wchodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

W 54 minucie drugiej połowy Patryk Tuszyński odegrał się za faul strzelając drugą bramkę na konto Żółto-Czerwonych, którzy prowadzili już 2:0.

W 85 minucie Jaga straciła bramkę strzeloną przez Helio Pinto. Jednak po faulu na Karolu Mackiewiczu Igor Lewczuk dostał czerwoną kartkę i opuścił boisko. Legia musiała kończyć mecz w dziesiątkę.

Po dramatycznej akcji w 87 minucie Maciej Gajos strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu podwyższając wynik dla Jagiellonii na 3:1. Mimo wielu dogodnych sytuacji legionistom nie udało już się zmienić losów meczu. Legia Warszawa przegrała z Jagiellonią Białystok 1:3.