Gala finałowa Miss Universe 2017 odbyła się w niedzielę, 26 listopada. Tytuł królowej piękności zdobyła 22-letnia Demi-Leigh Nel-Peters z RPA. Pierwszą wicemiss została Laura Gonzalez z Kolumbii, zaś drugą wicemiss - Daviny Bennett z Jamajki.

Nowa Miss Universe pochodzi z Sedgefield, ukończyła zarządzanie. W RPA działa aktywnie na rzecz praw kobiet, współtworzy program szkoleń samoobrony, chce propagować wiedzę o HIV i AIDS, a za jeden z największych problemów uważa dysproporcję w zarobkach kobiet i mężczyzn.

CZYTAJ TEŻ | KASIA WŁODAREK NIE ZAMIERZA REZYGNOWAĆ Z KARIERY MEDYCZNEJ. SWÓJ CZAS DZIELI MIĘDZY SZPITAL A KONKURSY PIĘKNOŚCI [SYLWETKA]

Wcześniej odbyły się dwa inne pokazy z udziałem wszystkich 92 kandydatek. W sobotę o godz. 17 kandydatki do tytułu Miss Universe 2017 zaprezentowały się w strojach kąpielowych oraz w sukniach wieczorowych. Oceny, jakie uzyskały podczas tych występów, były brane pod uwagę podczas wyłaniania półfinalistek konkursu. Tej nocy można było jeszcze zobaczyć wszystkie 92 uczestniczki w barwnym pokazie w strojów narodowych - przygotowanych specjalnie na tę okazję kostiumach inspirowanych tradycją i kulturą poszczególnych państw.

Miss Universe 2017 | Pokaz strojów narodowych

Polskę w tej edycji Miss Universe reprezentowała 26-letnia Katarzyna Włodarek. Pochodząca z Wielunia lekarka ma 175 cm wzrostu i wymiary 90-59-88. W wolnych chwilach trenuje pole dance, rysuje, albo sięga po książkę (jednym z ulubionych pisarzy jest John Irving). Uwielbia też podróże, ambitne filmy i siatkówkę.

Miss Universe 2017 | Katarzyna Włodarek

W konkursach piękności debiutowała jeszcze jako nastolatka - w 2007 roku została IV Wicemiss Polski Nastolatek. W 2014 roku zdobyła drugie miejsce w konkursie Miss Polonia Województwa Łódzkiego, reprezentowała też Polskę w finale konkursu Miss Model of the World w Chinach. Co ciekawe, do Las Vegas pojechała jako II Wicemiss Polonia. Stało się tak, gdyż w tym roku odbywają się aż dwa finały konkursu Miss Universe. - Gala, w której uczestniczyła Miss Polonia Izabella Krzan, w lutym na Filipinach była niejako za rok 2016. Najbliższy konkurs Miss Universe jest organizowany w ramach edycji 2017. W związku z tym, że termin Miss Universe, zbiegł się z planowanym na listopad finałem Miss Polonia 2017, postanowiliśmy wydelegować do Las Vegas Kasię Włodarek. Zwyciężczyni wyborów Miss Polonia 2017, które przypadają także na 26 listopada, weźmie udział w kolejnej edycji Miss Universe w 2018 roku - tłumaczy Igor Włodarczyk, PR Manager konkursu Miss Polonia.

Podczas pokazu strojów narodowych Kasia Włodarek wystąpi w sukni zaprojektowanej przez Agatę Wojtkiewicz. - Postanowiłam zinterpretować temat godła narodowego. Całość sukni utrzymana jest w bieli. Góra gorsetowa podkreśla kształty, suknia wykonana jest z tkaniny pokrytej cekinami. Dół sukni ma spektakularny, obszerny tren, wykonany z tkaniny z jedwabnych nici, imitujących pióra. Na głowie znajdzie się ozdobny akcent w postaci mocno błyszczącej korony noszonej na ukos - tłumaczy projektantka. Czy reprezentantka Polski ma szanse na tytuł Miss Universe 2017? Koniecznie oglądajcie transmisję na żywo i trzymajcie kciuki!