KSW 34. Karol Bedorf vs James McSweeney cała walka (wideo)

(dj), Tomasz Dębek, AIP
Cała walka Karol Bedorf vs James McSweeney
Cała walka Karol Bedorf vs James McSweeney You Tube
KSW 34 New Order dobiegła końca. Walka Karol Bedorf vs James McSweeney zakończyła się wielkim zwycięstwem Polaka.

Cała walka Karol Bedorf vs James McSweeney trwała zaledwie trzy minuty.

KSW 34 online. Transmisja TV live na żywo w internecie PPV STREAM YouTube (wideo)

James McSweeney to znakomity kickboxer, więc wydawało się, że to Karol Bedorf raczej będzie szukał stójki. To jednak McSweeney dwukrotnie starał się sprowadzić za jedną nogę walkę na ziemię. Karol Bedorf jednak przetrwał, rozerwał i strzelał potężnymi high kickami.

KSW 35 online. Transmisja live gali na żywo w TV i Internecie - gdzie oglądać (PPV, STREAM)

James McSweeney próbował spychać go na siatkę i to mu się udawało, lecz gdy tylko "Coco" uwolnił się z klinczu, to niszczył go kolejnymi kopnięciami. Karol Bedorf trafił jednym high kickiem, poprawił ciosem na wątrobę, dołożył kilka efektownych kolan, jeden znakomity łokieć i James McSweeneyw końcu padł! Sędzia po chwili przerwał całą walkę Karol Bedorf vs James McSweeney. Karol Bedorf zadał ponad 30 ciosów bez odpowiedzi rywala.

Tomasz Narkun także w pierwszej rundzie pokonał Cassio Barbosa de Oliveira w kategorii półciężkiej.

Artur Sowiński pokonał jednogłośnie na punkty (29:28, 29:28, 29:28) Fabiano "Jacarezinho" Silvę i obronił tytuł mistrza KSW w kategorii piórkowej.

Aslambek Saidov pokonał jednogłośnie na punkty Yasubeya Enomoto

Polub Sport na Poranny.pl na FB i bądź zawsze na bieżąco!

Opinie po gali KSW 34 New Order

W walce wieczoru popis swoich umiejętności dał Karol Bedorf (bilans MMA 14-2), który już w pierwszej rundzie zasypał Anglika Jamesa McSweeneya (15-14) gradem ciosów zmuszając sędziego do przerwania nierównego pojedynku. Weteran UFC wytrzymał z „Coco” w ośmiokątnej klatce trzy minuty i 33 sekundy. – McSweeney stoczył ponad 200 walk w boksie tajskim, kickboxingu i K-1. W stójce jest bardzo groźny, właśnie dlatego chciałem sprawdzić się z nim w tej płaszczyźnie. Udało się, wygrałem. Z mojej perspektywy wszystko wyglądało elegancko, mam nadzieję że kibicom też się podobało. Właśnie dla nich wchodzimy do klatki i toczymy boje. Mój występ to przede wszystkim zasługa sztabu trenerskiego. Stanowimy jeden organizm. Doskonale mnie przygotowali, a ja tylko wykonałem swoją robotę – podkreślał po walce zawodnik Ankosu MMA Poznań.

Sędziowie punktowi nie byli też potrzebni w pojedynku Tomasza Narkuna (12-2) z Cassio Barbosą de Oliveirą (17-7-1). Dla „Żyrafy” była to pierwsza obrona pasa, który zdobył nokautując Chorwata Gorana Reljicia na gali KSW: Road to Wembley w Londynie. Obaj zawodnicy mogą pochwalić się czarnymi pasami w brazylijskim jiu-jitsu, kibice nie oglądali jednak długo szachów w parterze. „Żyrafa” najpierw mocno trafił rywala kopnięciem z parteru, po chwili poprawił efektownym latającym kolanem, kończąc dzieło zniszczenia ciosami z góry. Brazylijczyk nie był zadowolony z przerwania walki przez sędziego, jednak ta decyzja prawdopodobnie uratowała go przed ciężkim nokautem. Pojedynek trwał niespełna dwie minuty. – Właśnie tak sobie wyśniłem tę walkę. Barbosa przyjechał do Polski po pas. Widać było, że był bardzo zmotywowany. Ale ja byłem jeszcze bardziej – skomentował 26-letni Narkun.

Przed nim swój tytuł obronił pierwszy w historii KSW mistrz wagi piórkowej, Artur Sowiński (17-7). „Kornik” stoczył zacięty bój z innym Brazylijczykiem, Fabiano Silvą da Conceicao (26-7). Obaj zawodnicy przeprowadzili kilka ciekawych akcji, brakowało jednak celnych i mocnych ciosów w stójce. Żaden nie uzyskał wyraźnej przewagi, dzięki dobrej postawie w trzeciej rundzie decyzją sędziów wygrał jednak Sowiński. – W internecie sprawdziłem, że rywal jest ode mnie dużo niższy, liczyłem więc na przewagę zasięgu. Okazało się jednak, że ma nienaturalnie długie ręce i wcale nie było tak dobrze jak zakładałem. Ale udało się, obroniłem pas – cieszył się po walce „Kornik”, którego na Torwarze wspierała duża (i głośna) grupa kibiców.

W najciekawszych spoza walk mistrzowskich Aslambek Saidov (18-4) pokonał Yasubeia Enomoto (14-7), a Maciej Jewtuszko (12-3) Krzysztofa Kułaka (26-15-2). Kuzyn Mameda Chalidowa (mistrz KSW wagi średniej sekundował mu w narożniku) nie miał lekko z reprezentantem Szwajcarii, w przekroju trzech rund walka była bardzo zacięta. Sędziowie jednogłośnie wskazali jednak zwycięstwo Saidova. Z kolei „Irokez” na tle jednego z prekursorów polskiego MMA wypadł znakomicie. Przewagę miał już w pierwszej rundzie, w końcówce założył „Modelowi” duszenie, ale zabrakło mu czasu na poddanie rywala. W drugiej szybko sprowadził Kułaka do parteru, a po nawałnicy mocnych ciosów sędzia musiał ratować zakrwawionego zawodnika z Częstochowy przerwaniem pojedynku. Dwaj byli mistrzowie KSW od dawna nie ukrywali wzajemnej niechęci, po walce podziękowali sobie jednak za sportową rywalizację.

Zwycięsko z klatki na Torwarze wychodzili też Antoni Chmielewski (32-14), który znokautował Bułgara Svetlozara Savova (15-6), Szymon Bajor (15-6) – zwyciężył na punkty z Jędrzejem Maćkowiakiem (4-1) – i Marcin Wójcik (8-4), który przez TKO wygrał z Danielem Kondraciukiem (11-6).

Czekamy na KSW 35

Kibice mieszanych sztuk walki z niecierpliwością mogą oczekiwać na KSW 35, które odbędzie się 27 maja w położonej na granicy Gdańska i Sopotu Ergo Arenie. Tam publiczności pokażą się gwiazdy największej polskiej organizacji MMA, Mamed Chalidow (31-4-2), Michał Materla (22-5) i Mariusz Pudzianowski (9-4). Chalidow będzie bronił tytułu w wadze średniej w walce z Azizem Karaolgu (9-6). „Cipao” ponownie zmierzy się z weteranem UFC Kendallem Grove'em (23-15), którego pokonał na punkty w czerwcu 2013 roku. Z kolei „Pudzian” stanie w szranki z twardym Marcinem Różalskim (5-4).