Koszykówka. Łatwa wygrana Żubrów. Tur Basket rozbity w Lublinie

ma
Mecz Żubry Białystok - Akademia Koszykówki Legii Warszawa.
Mecz Żubry Białystok - Akademia Koszykówki Legii Warszawa. Wojciech Wojtkielewicz
Żubry Białystok bez większych problemów wygrały u siebie z Akademią Koszykówki Legii Warszawa. Tur Basket Bielsk Podlaski nie dał rady na wyjeździe wiceliderowi tabeli UMCS Start II Lublin.

Białostoczanie już po pierwszej połowie mieli przewagę jedenastu punktów. Podopieczni Krzysztofa Kalinowskiego najlepiej wypadli w czwartej kwarcie (33:17), a ostatecznie wygrali 98:63.

Natomiast Tur Basket Bielsk Podlaski na wyjeździe uległ 77:102 drużynie UMCS Start II Lublin.

– W ataku zagraliśmy dobrze, bo niewiele jest drużyn, które w hali UMCS zdobyły 77 punktów – mówi Kamil Zakrzewski, trener Tura Basket. – Natomiast w obronie utrudniali grę sędziowie, którzy praktycznie każdy kontakt z rywalem gwizdali. Rzadko się zdarza, aby drużyna miała 38 rzutów osobistych. UMCS był zespołem lepszym, ale różnica punktowa jest zdecydowanie za wysoka.

Przeczytaj także: Trenerzy Żubrów i Tura Basket mogli sięgnąć po rezerwy

W środę odbędą się derby województwa. Żubry o godzinie 18.30 podejmą Tura Basket. W pierwszym meczu wygrali białostoczanie.

Żubry Białystok – Akademia Koszykówki Legii Warszawa 98:63 (24:16, 18:15, 23:25, 33:17)
Żubry:
Wielechowski 19, Andruk 13, Misiewicz 10, Parszewski 10, Bombrych 10, Maciej Bębeniec 9, Zabielski 8, Wydra 8, Rapucha 8, Sulima–Dolina 3, Kamiński.

AZS UMCS Start II Lublin – Tur Basket Bielsk Podlaski 102:77 (27:16, 24:22, 25:20, 26:19)