Klub z Lwowa sprawił kolejną niespodziankę pokonując Ślepska Malow Suwałki

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki nie dali rady ukraińskiemu zespołowi Barkom Każany Lwów przegrywając 1:3 PlusLiga
Faworytem spotkania w Wieluniu byli podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza. Ślepsk Malow Suwałki miał na swoim koncie trzy zwycięstwa za trzy punkty tylko przy jednej porażce. Natomiast zespół z Lwowa przed sezonem stawiany był w grupie drużyn mających walczyć o utrzymanie w PlusLidze. Na boisku to jednak Ukraińcy okazali się być zespołem lepszym wygrywając ze Ślepskiem Malow Suwałki 3:1.

Już pierwszy set pokazał, że suwalczanie nie będą mieli łatwo w spotkaniu z Barkom Każany. Ukraiński zespół uzyskał w środkowej fazie partii przewagę kilku punktów 11:8, którą utrzymał do jej końca wygrywając wykorzystując trzecią piłkę setową 25:23.

W drugim secie ponownie gospodarze uzyskali przewagę prowadząc 15:12. Świetnie grał Illia Kowalow, a po asie serwisowym Mousse Gueye`go było już 18:14. Suwalczanie potrafili jednak doprowadzić do wyrównania. Po trzech punktach z rzędu Bartosza Firszta było 18:18. Ukraińcy popełniali błędy i Ślepsk Malow wygrywał 20:18. W końcówce świetnie zagrał Bartosz Filipiak, który w całym meczu zdobył najwięcej punktów dla Ślepska Malow - 18. To po jego atakach suwalczanie wygrywali już 24:21 i po zepsutej zagrywce Ukraińców wygrali do 21.

W trzecim secie drużyna Barkomu uzyskała znacząca przewagę wygrywając już 21:15, której nie roztrwoniła zwyciężając 25:18.

Gdy podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza w czwartym secie objęli prowadzenie 4:0, a później 8:3 wydawało się, że są na najlepszej drodze do doprowadzenia do tie-breaka. Niestety, siatkarze prowadzeni przez trenera Ugisa Krastinsa, szybko odrobili straty. Ołeh Szewczenko grał jak z nut. Barkom wygrywał już 22:18, ale Ślepsk Malow nie kapitulował, rozpoczął pogoń i doprowadził do wyrównania 22:22. Drużyny walczyły na przewagę, ale przy trzeciej szansie gospodarze z Ukrainy, po akcji Luciano Palonsky, zdobyli zwycięski punkt 27:25.

Barkom Każany Lwów - Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:23, 22:25, 25:18, 27:25)
Barkom-Kazhany Lwów: Gueye (14), Kovalov (14), Palonsky (11), Shchurov (2), Tupchii (23), Petrovs (3), Kanaiev (libero) oraz Kucher, Mazenko (2), Holoven, Pampuszko (libero),
Ślepsk Malow Suwałki: Sanchez (1), Gallego (12), Filipiak (18), Stern (13), Halaba (3), Macyra (8), Czunkiewicz (libero) oraz Stajer, Żakieta (1), Buculjević, Firszt (11), Kaciczak.