Klasa okręgowa. Piast rozprawił się z Sokołem

kw
Piłkarze Piasta (jaśniejsze stroje) pewnie wygrali z rezerwami Sokoła
Piłkarze Piasta (jaśniejsze stroje) pewnie wygrali z rezerwami Sokoła Anatol Chomicz
Systematycznie w tabeli podlaskiej okręgówki pnie się Piast Białystok. Drużyna Marka Sawickiego w 16. serii gier wysoko wygrała 4:1 z Sokołem II Sokółka.

- W tym wyniku nie ma nic przypadkowego. Sokół narzucił ostre tempo, którego sam w drugiej połowie nie wytrzymał. Mogliśmy wygrać nawet wyżej, bo były ku temu okazje - komentuje Sawicki.

W drużynie gości zagrało kilku piłkarzy z wycofanej niedawno z II ligi pierwszej ekipy Sokoła. Mimo to Piast już w 2. minucie przeprowadził ładną, zespołową akcję, zakończoną celnym strzałem Radosława Hawryluka.

- Było na co popatrzeć, bo piłka szła po sznurku od obrony, przez pomoc, a wszystko skończył Radek. Chociaż rywale szybko wyrównali, to nadal graliśmy swoje, a piłkarze pokazywali wielką wolę walki - dodaje trener Piasta.

Remis 1:1 utrzymywał się do 60. minuty. Końcówka należała do białostoczan, którzy zaaplikowali rywalom jeszcze trzy gole.

Ciężką próbę w Zabłudowie przeżyli piłkarze lidera. Rudnia postawiła Magnatowi Juchnowiec zacięty opór, a wygraną 3:2 dał gościom gol Dariusza Prokopa, strzelony trzy minuty przed końcowym gwizdkiem.

Punkty zgubił za to wicelider z Krypna. Krypnianka nieoczekiwanie przegrała u siebie 0:1 z Wasilkowem.

WYNIKI 16. KOLEJKI

Piast Białystok - Sokół II Sokółka 4:1 (1:1).
Bramki: 1:0 - Hawryluk (2), 1:1 - Makal (7), 2:1 - Kateusz (60), 3:1 - Korziński (89-karny), 4:1 - Ciuchnicki (90).

Rudnia Zabłudów - Magnat Juchnowiec 2:3 (1:0).
Bramki: 1:0 - Augustynowicz (34), 1:1 - Czajkowski (56), 1:2 - Czajkowski (61), 2:2 - Iwanicki (80), 2:3 - Prokop (87).

Gieret Giby - Kolejarz Czeremcha 4:0 (1:0).
Bramki: 1:0 - Wysocki (45), 2:0 - Pietuszko (48), 3:0 - Tarlecki (75), 4:0 - Tarlecki (78).

Polonia Raczki - Narew Choroszcz 2:2 (0:2).
Bramki: 0:1 - Popławski (9), 0:2 - Sokół (42), 1:2 - Kalwajtys (63), 2:2 - Kukowski (80).

KS Sokoły - Korona Dobrzyniewo 1:3 (1:0).
Bramki: 1:0 - Zieliński (36), 1:1 - Kitlas (49), 1:2 - Kitlas (70), 1:3 - Kitlas (80).

Forty Piątnica - Sudovia Szudziałowo 0:3 (0:2).
Bramki: 0:1 - Szymanowicz (26), 0:2 - Łukaszewicz (37), 0:3 - Szymanowicz (55).

Orlęta Czyżew - Pomorzanka Sejny 3:2 (1:1).
Bramki: 0:1 - Tomczyk (23), 1:1 - Waszczuk (44), 2:1 - Kowalczyk (50), 3:1 - Kowalczyk (52), 3:2 - Bobowicz (64).

Krypnianka Krypno - KS Wasilków 0:1 (0:1).
Bramka: 0:1 - M. Sawicki (24).