Klasa okręgowa. Orzeł Kolno i Turośnianka Turośń Kościelna wygrywają i przewodzą stawce

Turośnianka Turośń Kościelna chce jak najszybciej powrócić na fotel lidera klasy okręgowej Wojciech Wojtkielewicz
Jedenasta kolejka spotkań podlaskiej klasy okręgowej nie przyniosła większych zmian. Lider Orzeł Kolno i wicelider Turośnianka Turośń Kościelna zanotowali pewne zwycięstwa strzelając rywalom po cztery gole. Kolejne zwycięstwo odniósł MKS Mielnik, który powoli pnie się w tabeli.

Liderujący Orzeł Kolno nie miał jednak łatwego zadania. Chociaż dwukrotnie obejmował w spotkaniu z Gródkiem prowadzenie to rywale doprowadzali do wyrównania. Jednak przed przerwą Mateusz Koc strzelił trzecią bramkę dla gospodarzy, a w drugiej połowie ten sam piłkarz podwyższył na 4:2 i takim też wynikiem zakończył się mecz.

Turośnianka Turośń Kościelna, która w poprzedniej kolejce straciła fotel lidera na rzecz Orła, w kolejnym spotkaniu pokonała na wyjeździe Sokół 1946 Sokółka 4:1. Już po pierwszej połowie Turośnianka prowadziła 3:0 przesądzając o losach spotkania.

Z ostatniego miejsca już na 10. miejsce w tabeli awansował MKS Mielnik. W kolejnym spotkaniu MKS pokonał na własnym stadionie Pogoń Łapy 3:2.

Wyniki 11. kolejki
MKS Mielnik - Pogoń Łapy 3:2 (1:1).
Bramki: Korowaj 56, Krasucki 26, 76 - Hryniuk 63, Rydzewski 13.

Sokół 1946 Sokółka - Turośnianka Turośń Kościelna 1:4 (0:3).
Bramki: Wojciechowski 89 - Kondracki 30, Łuczak 67, Woźniel 9, 16.

Sparta Augustów - Puszcza Hajnówka 6:1 (2:0).
Bramki: Grycan 88, Mozolewski 50, Pretko 29, P. Stasiński 27, T. Stasiński 61, Prostka 75 - Białowąs 59.

Pomorzanka Sejny - Pionier Brańsk 2:0 (2:0).
Bramki: Bil 8, Mickiewicz 21.

Rudnia Zabłudów - Biebrza Goniądz 1:0 (0:0).
Bramka: Zieniewicz 51.

Piast Bialystok - LZS Krynki 2:4 (1:1).
Bramki: Niemyjski 58, Szot 26 - Brałkowski 62, Jurczenia 45, Szymonowicz 49, Zatouka 75.

GKS Stawiski - Kora Korycin 2:0 (0:0).
Bramki: Choiński 89, Konopka 59.

Orzeł Kolno - GKS Grodek 4:2 (3:2).
Bramki: Koc 40, 71, Mleczek 36, Poświata 27 - Poświata 28 samobójcza, Gryko 38.