Kibice poprowadzili Jagiellonię do zwycięstwa i powrotu na fotel lidera ekstraklasy (zdjęcia)

13 480 widzów na trybunach, a na boisku 3:1 dla Jagiellonii w meczu ze Śląskiem Wrocław. Białystok miasto lidera Wojciech Wojtkielewicz
Jagiellonia po tygodniu odzyskała fotel lidera ekstraklasy. Po kapitalnej grze, szczególnie w pierwszej połowie, Żółto-Czerwoni pokonali Śląsk Wrocław 3:1. Swój udział w tym zwycięstwie mają także kibice, którzy w liczbie 13 480 zasiedli na trybunach Stadionu Miejskiego przy ul. Słonecznej w Białymstoku.

To był koncert gry podopiecznych trenera Adriana Siemieńca. W pierwszej połowie rozbili wręcz lidera ekstraklasy Śląsk Wrocław strzelając mu trzy gole i strącając go z tronu. Dwa razy do siatki bramki Śląska trafił Dominika Marczuk, a raz Michal Sacek. Wrocławianie zdołali odpowiedzieć tylko jedną bramką, strzeloną po przerwie przez Piotra Samca-Talara.

Na trybunach Stadionu przy ul. Słonecznej zasiadło 13 480 widzów, co jest trzecią frekwencją w obecnym sezonie ekstraklasy na białostockim stadionie.

Frekwencje na meczach Jagiellonii przy Słonecznej w obecnym sezonie PKO Ekstraklasy:
1. Legia Warszawa (2:0) - 17 892
2. Lech Poznań (1:2) - 17 141
3. Śląsk Wrocław (3:1) - 13 480
3. Radomiak Radom (3:2) - 12 091
4. Widzew Łódź (2:1) - 11 547
5. Górnik Zabrze (4:1) - 11 487
6. Ruch Chorzów (1:1) - 11 098
7. Raków Częstochowa (4:2) - 10 109