MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kartkówki i prace domowe, które rozbawią do łez. Nie tylko uczniowie mają poczucie humoru! Co wymyślili nauczyciele?

Magdalena Konczal
Uczniowie, ale też nauczyciele mają niezłą wyobraźnię. Sprawdźcie zabawne sprawdziany i kartkówki.
Uczniowie, ale też nauczyciele mają niezłą wyobraźnię. Sprawdźcie zabawne sprawdziany i kartkówki. pexels/Max Fisher/zrzut ekranu z TT
Zabawne odpowiedzi na sprawdzianach przeszły już do historii. Uczniowie rysują obrazki, proszą o dobrą ocenę, a nawet… piszą wierszyki. Okazuje się jednak, że nie tylko oni mają poczucie humoru. Nauczyciele również potrafią umilić rzeczywistość szkolną i stworzyć kartkówkę, którą aż chce się pisać. Oto najzabawniejsze sprawdziany, odpowiedzi uczniów i prace domowe. Można się nieźle pośmiać!

Spis treści

Najzabawniejsze kartkówki i prace domowe. Czego to uczniowie i nauczyciele nie wymyślą!

Szkoła zazwyczaj nie jest miejscem, do którego uczniowie chodzą z uśmiechem na twarzy. Mozolna nauka, lekcje, niekiedy do późnych godzin popołudniowych, a później odrabianie prac domowych nie sprzyjają pozytywnemu nastawieniu. Uczniowie potrafią sobie jednak radzić nawet w tak szarej rzeczywistości. Kiedy nie wiedzą, jak odpowiedzieć na pytanie, rysują nauczycielce obrazek. Ich odpowiedzi mogą nieźle rozbawić.

Nie brakuje też kreatywnych nauczycieli, którzy na różne sposoby starają się urozmaicić uczniom pisanie sprawdzianów. Niekiedy tworzą zadanie dla chętnych, w którym trzeba narysować coś nawiązującego do tematu kartkówki. Zresztą zobaczcie sami, jak wielką wyobraźnią odznaczają się niektórzy uczniowie i nauczyciele:

Luźna atmosfera na lekcjach jest ważna

Warto zadbać, by nie tylko sprawdziany i kartkówki były zabawnym elementem na lekcjach. W jaki inny sposób rozluźnić atmosferę podczas zajęć i postarać się, by na twarzach uczniów pojawił się uśmiech? Warto robić przerywniki, by młodzież na chwilę zapomniała o „poważnych” treściach. Można np.:

  • puścić uczniom zabawny filmik z TikToka,
  • opowiedzieć żart,
  • zachęcić uczniów, by opowiedzieli śmieszną historię.

Pamiętajmy, że uczniowie w zależności od wieku mogą skupiać się przez ok. 15 do 40 minut. Warto więc wprowadzać różne strategie na lekcjach, które pozwolą mózgowi ucznia odpocząć od nadmiaru informacji. Nauczyciele powinni też stosować różne metody, które będą stymulować proces nauki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy nieświadomi zagrożeń związanych z AI

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny