Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kalendarz najważniejszych imprez sportowych 2024 roku. Co, gdzie, kiedy w światowym i polskim sporcie?

OPRAC.: redakcja
Piłkarskie mistrzostwa Europy w Niemczech i XXXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to dwie największe imprezy sportowe 2024 roku
Piłkarskie mistrzostwa Europy w Niemczech i XXXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to dwie największe imprezy sportowe 2024 roku kolaż EPA/PAP/EASTNEWS
W 2024 roku czekają nas wielkie sportowe emocje. W tym roku największymi imprezami sportowymi będą niewątpliwie mistrzostwa Europy w piłce nożnej w Niemczach, a przede wszystkim letnie igrzyska olimpijskie w Paryżu. Co poza tym wydarzy się w sporcie w najbliższych dwunastu miesiącach? Poniżej przedstawiamy kalendarium najważniejszych wydarzeń sportowych 2024 roku.

Kalendarz wydarzeń sportowych 2024

styczeń
1.01 – biegi narciarskie, Puchar Świata w Toblach (Tour de Ski)
1.01 – skoki narciarskie, Puchar Świata w Garmisch-Partenkirchen (Turniej Czterech Skoczni)
1.01-7.01 – tenis, turniej WTA w Auckland
1.01-7.01 – tenis, turniej ATP w Hongkongu
3.01 – skoki narciarskie, Puchar Świata w Innsbrucku (Turniej Czterech Skoczni)
3.01-4.01 – biegi narciarskie, Puchar Świata w Davos (Tour de Ski)
3.01-10.01 – żeglarstwo, mistrzostwa świata klasy ILCA 6 w Mar del Plata
4.01-7.01 – biathlon, Puchar Świata w Oberhofie
5.01-7.01 – łyżwiarstwo szybkie, mistrzostwa Europy w Heerenveen
5.01-19.01 – Rajd Dakar w Arabii Saudyjskiej
6.01 – skoki narciarskie, Puchar Świata w Bischofshofen (Turniej Czterech Skoczni)
6.01-7.01 – biegi narciarskie, Puchar Świata w Val di Fiemme (Tour de Ski)
8.01-13.01 – tenis, turnieje WTA w Adelajdzie i Hobart
8.01-13.01 – tenis, turnieje ATP w Adelajdzie i Auckland
8.01-14.01 – łyżwiarstwo figurowe, mistrzostwa Europy w Kownie
9.01-14.01 – saneczkarstwo, mistrzostwa Europy w Innsbrucku
10.01-14.01 – biathlon, Puchar Świata w Ruhpolding
10.01-14.01 – kolarstwo torowe, mistrzostwa Europy w Apeldoorn
10.01-28.01 – piłka ręczna, mistrzostwa Europy mężczyzn w Niemczech
12.01-10.02 – piłka nożna, mistrzostwa Azji w Katarze
12.01-14.01 – short track, mistrzostwa Europy w Gdańsku
13.01 – skoki narciarskie, Puchar Świata w Wiśle (Polski Tour)
13.01-11.02 – piłka nożna, Puchar Narodów Afryki w Wybrzeżu Kości Słoniowej
14.01 – skoki narciarskie, Puchar Świata w Wiśle (Polski Tour)
14.01-28.01 – tenis, Australian Open w Melbourne
16.01-21.01 – kolarstwo, Tour Down Under
17.01 – skoki narciarskie, Puchar Świata w Szczyrku, Polski Tour
18.01-21.01 – biathlon, Puchar Świata w Anterselvie
20.01 – skoki narciarskie, Puchar Świata w Zakopanem, Polski Tour
21.01 – skoki narciarskie, Puchar Świata w Zakopanem, Polski Tour
24.01-28.01 – biathlon, mistrzostwa Europy w Brezno-Osrblie
24.01-31.01 – żeglarstwo, mistrzostwa świata klasy ILCA 7 w Adelajdzie
26.01-28.01 – saneczkarstwo, mistrzostwa świata w Altenbergu
26.01-28.01 – skoki narciarskie, mistrzostwa świata w lotach w Bad Mitterndorf
26.01-3.02 – żeglarstwo, mistrzostwa świata klasy iQFoil w Lanzarote
27.01 – lekkoatletyka, mityng Orlen Cup w Łodzi
29.01-4.02 – tenis, turnieje WTA w Linzu i Hua Hin
29.01-4.02 – tenis, turniej ATP w Montpellier

luty
1.02-4.02 – saneczkarstwo, mistrzostwa Europy w Jaufental
1.02- 4.02 – jeździectwo, Cavaliada w Sopocie
2.02 -4.02 – kolarstwo torowe, Puchar Narodów w Adelajdzie
3.02-4.02 – skoki narciarskie, Puchar Świata w Willingen
3.02-4.02 – kolarstwo przełajowe, mistrzostwa świata w Taborze
5.02-11.02 – tenis, turniej WTA w Abu Zabi
5.02-11.02 – tenis, turnieje ATP w Dallas, Cordobie i Marsylii
5.02-11.02 – mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie klasycznym w Planicy
6.02 – lekkoatletyka, mityng Copernicus Cup w Toruniu
7.02-11.02 – biathlon, mistrzostwa Europy juniorów w Jakuszycach
7.02-18.02 – biathlon, mistrzostwa świata w Novym Meście na Morave
9.02-11.02 – saneczkarstwo, mistrzostwa świata juniorów w Winterleiten
10.02-11.02 – skoki narciarskie, Puchar Świata w Lake Placid
11.02-17.02 – tenis, turniej WTA w Dosze
11.02-18.02 – pływanie, mistrzostwa świata w Dosze
12.02-18.02 – tenis, turnieje ATP w Rotterdamie, Delray Beach, Buenos Aires
12.02-20.02 – podnoszenie ciężarów, mistrzostwa Europy w Sofii
13.02-14.02 – piłka nożna, Liga Mistrzów - 1/8 finału
14.02-18.02 – badminton, Drużynowe Mistrzostwa Europy w Łodzi
15.02 – piłka nożna, Liga Europy i Liga Konferencji - play-off o awans do 1/8
15.02-18.02 – łyżwiarstwo szybkie, mistrzostwa świata na dystansach w Calgary
16.02-18.02 – short track, Puchar Świata w Gdańsku
16.02-23.02 – żeglarstwo, mistrzostwa Europy klas ILCA 6 i ILCA 7 w Atenach
16.02-25.02 – tenis stołowy, drużynowe mistrzostwa świata w Pusan
17.02-18.02 – skoki narciarskie, Puchar Świata w Sapporo
17.02-18.02 – lekkoatletyka, halowe mistrzostwa Polski w Toruniu
18.02-24.02 – tenis, turniej WTA w Dubaju
19.02-24.02 – łucznictwo, halowe mistrzostwa Europy w Carazdinie
19.02-25.02 – tenis, turnieje ATP w Rio de Janeiro, Dosze, Los Cabos
19.02-25.02 – kolarstwo, UAE Tour
19.02-3.03 – bobsleje, mistrzostwa świata w Winterbergu
19.02-5.03 – snowboard/narciarstwo dowolne, mistrzostwa świata w Bakuriani
20.02-21.02 – piłka nożna, Liga Mistrzów - 1/8 finału
22.02 – piłka nożna, Liga Europy i Liga Konferencji - rewanżowe mecze play-off o 1/8
22.02-25.02 – jeździectwo, Cavaliada w Krakowie
23.02-25.02 – skoki narciarskie, Puchar Świata w Oberstdorfie
23.02 – piłka nożna, losowanie par 1/8 finału Ligi Europy i Ligi Konferencji
23.02 – koszykówka, mecz el. ME 2025: Litwa vs. Polska
23.02-2.03 – biathlon, mistrzostwa świata juniorów w Otepaa
24.02 – kolarstwo, Omloop Het Nieuwsblad
24.02-25.02 – short track, mistrzostwa świata juniorów w Gdańsku
24.02-25.02 – judo, Warsaw European Open
24.02-3.03 – strzelectwo, mistrzostwa Europy w Gyoer
24.02-3.03 – żeglarstwo, mistrzostwa świata klasy 470 w El Arsenal
26.02 – koszykówka, mecz el. ME 2025: Polska vs. Macedonia Północna
26.02-3.03 – tenis, turnieje WTA w San Diego, Austin
26.02-3.03 – tenis, turnieje ATP w Dubaju, Acapulco, Santiago
28.02 – piłka nożna, ćwierćfinały Pucharu Polski
29.02-12.03 – boks, olimpijski turniej kwalifikacyjny w Busto Arsizio

marzec
1.03-3.03 – lekkoatletyka, halowe mistrzostwa świata w Glasgow
2.03 – Formuła 1, Grand Prix Bahrajnu
2.03 – kolarstwo, Strade Bianche
2.03-3.03 – skoki narciarskie, Puchar Świata w Lahti
2.03-3.03 – siatkówka, turniej finałowy Pucharu Polski
2.03-3.03 – łyżwiarstwo szybkie, mistrzostwa Polski w wieloboju i wieloboju sprinterskim w Tomaszowie Mazowieckim
3.03-10.03 – kolarstwo, Paryż - Nicea
4.03-10.03 – kolarstwo, Tirreno-Adriatico
4.03-10.03 – żeglarstwo, mistrzostwa świata klas 49er, 49erFX, Nacra17 w Lanzarote
5.03-6.03 – piłka nożna, Liga Mistrzów - 1/8 finału (rewanże)
6.03-17.03 – tenis, turniej WTA i ATP w Indian Wells
7.03 – piłka nożna, Liga Europy i Liga Konferencji - 1/8 finału
8.03-10.03 – biathlon, Puchar Świata w Soldier Hollow
8.03-10.03 – łyżwiarstwo szybkie, mistrzostwa świata w wieloboju w Inzell
9.03 – Formuła 1, Grand Prix Arabii Saudyjskiej
9.03-10.03 – skoki narciarskie, Puchar Świata w Oslo (Raw Air)
12.03-13.03 – skoki narciarskie, Puchar Świata w Trondheim (Raw Air)
12.03-13.03 – piłka nożna, Liga Mistrzów - 1/8 finału (rewanże)
14.03 – piłka nożna, Liga Europy i Liga Konferencji - 1/8 finału (rewanże)
14.03-17.03 – biathlon, Puchar Świata w Canmore
15.03-17.03 – kolarstwo torowe, Puchar Narodów w Hongkongu
15.03-17.03 – short track, mistrzostwa świata w Rotterdamie
15.03 – piłka nożna, losowanie par ćwierćfinałów i półfinałów LM, LE i LKE
16.03-17.03 – skoki narciarskie, Puchar Świata w Vikersund (Raw Air)
16.03 – kolarstwo, Mediolan - San Remo
16.03-17.03 – siatkówka, turniej finałowy Pucharu Polski kobiet w Nysie
16.03-17.03 – gimnastyka artystyczna, mistrzostwa Polski
16.03-23.03 – żeglarstwo, mistrzostwa Europy klasy Formula Kite w Sedot Jam
18.03-24.03 – kolarstwo, Dookoła Katalonii
18.03-24.03 – łyżwiarstwo figurowe, mistrzostwa świata w Montrealu
19.03-30.03 – tenis, turniej WTA w Miami
20.03 – kolarstwo, Brugge - De Panne
20.03-24.03 – badminton, Poland Open w Tarnowie
20.03-31.03 – tenis, turniej ATP w Miami
21.03 – piłka nożna, el. Euro 2024: półfinał barażu Polska vs. Estonia w Warszawie
22.03-23.03 – skoki narciarskie, Puchar Świata w Planicy
22.03-24.03 – tenis stołowy, indywidualne mistrzostwa Polski
22.03-24.03 – gimnastyka sportowa, mistrzostwa Polski w Zabrzu
22.03-25.03 – biathlon, mistrzostwa Polski w Jakuszycach
23.03-24.03 – short track, mistrzostwa Polski w Gdańsku
24.03 – Formuła 1, Grand Prix Australii
24.03 – kolarstwo, Gandawa - Wevelgem
26.03 – piłka nożna, el. Euro 2024: finał barażu
27.03 – kolarstwo, Dwars Door Vlaanderen
31.03 – kolarstwo, Dookoła Flandrii

kwiecień
1.04-6.04 – kolarstwo, Dookoła Kraju Basków
1.04-7.04 – tenis, turnieje ATP w Houston, Marrakeszu, Estoril
1.04-7.04 – tenis, turnieje WTA w Charleston i Bogocie
1.04-7.04 – gimnastyka, mistrzostwa Europy w skokach na trampolinie w Guimaraes
3.04 – piłka nożna, półfinały Pucharu Polski
3.04-14.04 – hokej, mistrzostwa świata elity kobiet w USA
7.04 – Formuła 1, Grand Prix Japonii
7.04 – kolarstwo, Paryż - Roubaix
7.04-14.04 – temis, turniej ATP w Monte Carlo
8.04 – lekkoatletyka, mistrzostwa Polski w maratonie w Łodzi
9.04-14.04 – badminton, indywidualne mistrzostwa Europy w Saarbrucken
9.04-10.04 – piłka nożna, Liga Mistrzów - ćwierćfinały
11.04 – piłka nożna, Liga Europy i Liga Konferencji - ćwierćfinały
12.04-14.04 – kolarstwo torowe, Puchar Narodów w Milton
14.04 – kolarstwo, Amstel Gold Race
15.04-21.04 – turniej WTA w Stuttgarcie
15.04-21.04 – turnieje ATP w Barcelonie, Bukareszcie, Monachium
15.04-29.04 – boks, mistrzostwa Europy w Belgradzie
16.04-17.04 – piłka nożna, Liga Mistrzów - ćwierćfinały (rewanże)
17.04 – kolarstwo, Strzała Walońska
18.04 – piłka nożna, Liga Europy i Liga Konferencji - ćwierćfinały (rewanże)
20.04 – lekkoatletyka, Diamentowa Liga w Xiamen
20.04-29.04 – gimnastyka sportowa, mistrzostwa Europy w Rimini
21.04 – Formuła 1, Grand Prix Chin
21.04 – kolarstwo, Liege-Bastogne-Liege
21.04 – lekkoatletyka, mistrzostwa świata w chodzie sportowym w Antalyi
23.04-28.04 – kolarstwo, Tour de Romandie
23.04-4.05 – tenis, turniej WTA i ATP w Madrycie
25.04-27.04 – judo, mistrzostwa Europy w Zagrzebiu
25.04-28.04 – pływanie, mistrzostwa Polski w Lublinie
25.04-28.04 – wioślarstwo, europejskie kwal. olimpijskie w Segedynie
26.04-28.04 – szermierka, europejskie kwal. olimpijskie w Dudelange
27.04 – żużel, Grand Prix w Gorican
27.04 – lekkoatletyka, Diamentowa Liga w Szanghaju
27.04-4.05 – gimnastyka sportowa, mistrzostwa Europy kobiet w Rimini
30.04-1.05 – piłka nożna, Liga Mistrzów - półfinały

maj
2.05 – piłka nożna, finał Pucharu Polski
2.05 – piłka nożna, Liga Europy i Liga konferencji - półfinały
3.05-5.05 – łucznictwo, europejski turniej kwalifikacyjny w Essen
4.05-12.05 – żeglarstwo, mistrzostwa Europy klasy 470
4.05 - 26.05 – kolarstwo, Giro d'Italia
5.05 – Formuła 1, Grand Prix Miami
5.05 – siatkówka, finał Ligi Mistrzów kobiet i mężczyzn
6.05-12.02 – łucznictwo, mistrzostwa Europy w Essen
7.05-8.05 – piłka nożna, Liga Mistrzów - półfinały (rewanże)
7.05-12.05 – żeglarstwo, mistrzostwa Europy klas 49er, 49erFX i Nacra 17 w La Grande Motte
7.05-18.05 – tenis, turniej WTA w Rzymie
8.05-9.05 – kajakarstwo, kwalifikacje olimpijskie w Segedynie
8.05-19.05 – tenis, turniej ATP w Rzymie
9.05 – piłka nożna, Liga Europy i Liga Konferencji - półfinały (rewanże)
10.05 – lekkoatletyka, Diamentowa Liga w Dosze
10.05-26.05 – hokej, mistrzostwa świata elity w Pradze i Ostrawie
11.05 – żużel, Grand Prix w Warszawie
11.05-19.05 – żeglarstwo, mistrzostwa świata klasy Formula Kite w Hyeres
14.05-19.05 – siatkówka, Liga Narodów, turniej w Antalyi
15.05-19.05 – strzelectwo, mistrzostwa Europy w strzelbie w Lonato
18.05 – żużel, Grand Prix w Landshut
18.05 – lekkoatletyka, memoriał Janusza Kusocińskiego w Chorzowie
19.05 – Formuła 1, Grand Prix Emilii-Romanii
19.05 – lekkoatletyka, Diamentowa Liga w Rabacie
19.05-21.05 – wioślarstwo, finałowe regaty kwalifikacyjne do IO w Lucernie
19.05-24.05 – judo, mistrzostwa świata w Abu Zabi
19.05-25.05 – tenis, turnieje WTA w Strasburgu i Rabacie
19.05-25.05 – tenis, turnieje ATP w Genewie i Lyonie
20.05-26.05 – pływanie, mistrzostwa Europy
21.05-26.05 – siatkówka, Liga Narodów, turniej fazy zasadniczej w Antalyi
22.05 – piłka nożna, finał Ligi Europy w Dublinie
22.05-26.05 – gimnastyka artystyczna, mistrzostwa Europy w Budapeszcie
23.05-26.05 – koszykówka 3x3, turniej kwalifikacyjny do IO w Debreczynie
23.05-3.06 – boks, olimpijski turniej kwalifikacyjny w Bangkoku
23.05-9.06 – strzelectwo, mistrzostwa Europy pistolet/karabin w Osijeku
24.05-26.05 – koszykówka, finałowy turniej Euroligi w Berlinie
25.05 – lekkoatletyka, Diamentowa Liga w Eugene
25.05 – piłka nożna, finał Ligi Mistrzuń w Bilbao
26.05 – Formuła 1, Grand Prix Monako
26.05-9.06 – tenis, French Open
29.05 – piłka nożna, finał Ligi Konferencji w Atenach
30.05 – lekkoatletyka, Diamentowa Liga w Oslo
30.05 – piłka nożna, półfinały baraży o awans do PKO BP Ekstraklasy
28.05-2.06 – siatkówka, Liga Narodów, turniej fazy zasadniczej w Arlington

czerwiec
1.06 – żużel, Grand Prix w Pradze
1.06-2.06 – wioślarstwo, mistrzostwa Europy juniorów w Kruszwicy
1.06-2.06 – piłka ręczna, finał Ligi Mistrzyń w Budapeszcie
2.06 – lekkoatletyka, Diamentowa Liga w Sztokholmie
2.06 – piłka nożna, finał baraży o awans do PKO BP Ekstraklasy
2.06-9.06 – kolarstwo, Criterium du Dauphine
4.06-9.06 – siatkówka, Liga Narodów, turniej fazy zasadniczej w Japonii
6.06-9.06 – żeglarstwo, mistrzostwa Europy klasy Star w Attersee
6.06-12.06 – lekkoatletyka, mistrzostwa Europy w Rzymie
7.06-9.06 – kajakarstwo, mistrzostwa Polski w sprincie w Bydgoszczy
7.06-9.06 – golf, mistrzostwa Polski mężczyzn i kobiet w Choszcznie
8.06-9.06 – piłka ręczna, finały Ligi Mistrzów w Kolonii
9.06 – Formuła 1, Grand Prix Kanady
9.06-16.06 – kolarstwo, Dookoła Szwajcarii
10.06-16.06 – tenis, turnieje WTA w Nottingham, 's-Hertogenbosch
10.06-16.06 – tenis, turnieje ATP w Stuttgarcie, 's-Hertogenbosch
10.06-16.06 – pięciobój nowoczesny, mistrzostwa świata z Zhengzhou
11.06-16.06 – siatkówka, Liga Narodów, turniej fazy zasadniczej w Hongkongu
12.06-16.06 – kolarstwo, Tour de Kurpie
13.06-16.06 – golf, U.S. Open
13.06-16.06 – kajakarstwo, mistrzostwa Europy w Segedynie
13.06-16.06 – żeglarstwo, mistrzostwa Europy klasy Raceboard w Pucku
14.06-14.07 – piłka nożna, EURO 2024 W NIEMCZECH
14.06-16.06 – gimnastyka, mistrzostwa Polski w skokach na trampolinie w Białej Podlaskiej
15.06 – żużel, Grand Prix w Malilli
15.06-16.06 – łucznictwo, światowy turniej kwalifikacyjny do IO w Antalyi
17.06-23.06 – tenis, turnieje WTA w Berlinie, Birmingham
17.06-23.06 – tenis, turnieje ATP w Londynie i Halle
18.06-23.06 – szermierka, mistrzostwa Europy w Bazylei
18.06-23.06 – siatkówka, Liga Narodów, turniej fazy zasadniczej w Lublanie
19.06-23.06 – zapasy, Poland Open w Warszawie
19.06-23.06 – jeździectwo, mistrzostwa Polski WKKW w Strzegomiu
20.06-23.06 – wioślarstwo morskie, mistrzostwa Europy w Gdańsku
20.06-23.06 – siatkówka, Liga Narodów, turniej finałowy kobiet
20.06-14.07 – piłka nożna, Copa America w USA
21.06 – lekkoatletyka, Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy
21.06-23.06 – golf, mistrzostwa Polski w Binowo Park GC
21.06-23.06 – podnoszenie ciężarów, mistrzostwa Polski w Ciechanowie
23.06 – Formuła 1, Grand Prix Hiszpanii
23.06-29.06 – tenis, turniej WTA w Bad Homburgu
23.06-30.06 – tenis, turniej ATP na Majorce
24.06 -29.06 – tenis, turniej WTA w Eastbourne
24.06-30.06 – tenis, turniej ATP w Eastbourne
26.06-29.06 – kolarstwo, Wyścig Solidarności i Olimpijczyków
27.06-29.06 – lekkoatletyka, mistrzostwa Polski w Bydgoszczy
27.06-30.06 – siatkówka, Liga Narodów, turniej finałowy mężczyzn
38.06-30.06 – kolarstwo, Tour de Pologne kobiet
29.06 – żużel, Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim
29.06-6.07 – żeglarstwo, mistrzostwa Europy klasy Optimist w Carrarze
29.06-21.07 – kolarstwo, Tour de France
30.06 – Formuła 1, Grand Prix Austrii

lipiec
1.07-8.07 – żeglarstwo, mistrzostwa Europy klasy 29er w Gdyni
1.07-14.07 – tenis, Wimbledon
2.07-9.07 – koszykówka, turniej kwal. do IO w Walencji
7.07 – Formuła 1, Grand Prix Wielkiej Brytanii
7.07 – lekkoatletyka, Diamentowa Liga w Paryżu
8.07-14.07 – pięciobój nowoczesny, mistrzostwa Europy w Budapeszcie
9.07-13.07 – żużel, Speedway of Nations w Manchesterze
12.07 – lekkoatletyka, Diamentowa Liga w Monako
15.07-21.07 – tenis, turnieje WTA w Budapeszcie, Palermo
15.07-21.07 – tenis, turnieje ATP w Newport, Gstaad, Bastad, Hamburgu
20.07 – lekkoatletyka, Diamentowa Liga w Londynie
21.07 – Formuła 1, Grand Prix Węgier
28.07 – Formuła 1, Grand Prix Belgii
21.07-26.07 – tenis, turnieje WTA w Hamburgu, Pradze
21.07-26.07 – tenis, turnieje ATP w Atlancie, Umagu, Kitzbuehel
26.07-11.08 – IGRZYSKA OLIMPIJSKIE W PARYŻU
29.07-4.08 – tenis, turniej WTA w Waszyngtonie
29.07-4.08 – tenis, turniej ATP w Waszyngtonie
31.07-10.08 – żeglarstwo, mistrzostwa świata klasy 29er w Aarhus

sierpień
6.08-11.08 – tenis, turniej ATP w Montrealu
6.08-12.08 – tenis, turniej WTA w Toronto
10.08 -11.08 – wioślarstwo, mistrzostwa Polski w Poznaniu
10.08 – kolarstwo, Clasica San Sebastian
12.08-18.08 – kolarstwo, Tour de Pologne
12.08-18.08 – tenis, turniej ATP w Cincinnati
13.08-19.08 – tenis, turniej WTA w Cincinnati
17.08 – żużel, Grand Prix w Cardiff
17.08-8.09 – kolarstwo, Vuelta a Espana
18.08-25.08 – tenis, turniej ATP w Winston-Salem
19.08-24.08 – tenis, turnieje WTA w Monterrey, Cleveland
20.08-25.08 – biathlon, mistrzostwa świata na nartorolkach w Otepaa
22.08 – lekkoatletyka, Diamentowa Liga w Lozannie
22.08-25.08 – jeździectwo, mistrzostwa Polski w skokach w Białym Lesie
24.08-31.08 – żeglarstwo, mistrzostwa świata klasy Micro w Maubuisson
25.08 – Formuła 1, Grand Prix Holandii
25.08 – kolarstwo, Bretagne Cassic
25.08 – lekkoatletyka, Diamentowa Liga w Chorzowie (Memoriał Kamili Skolimowskiej)
26.08-8.09 – tenis, US Open
28.08-1.09 – kolarstwo, Renewi Tour
28.08-1.09 – kolarstwo górskie, mistrzostwa świata w Pal Arinsal
29.08 – lekkoatletyka, Diamentowa Liga w Rzymie
31.08 – żużel, Grand Prix we Wrocławiu
31.08-7.09 – żeglarstwo, mistrzostwa świata klasy Finn w Aarhus

wrzesień
1.09 – Formuła 1, Grand Prix Włoch
2.09-5.09 – żeglarstwo, mistrzostwa Polski w Pucku
5.09 – lekkoatletyka, Diamentowa Liga w Zurychu
6.09 – żużel, mistrzostwa świata juniorów w Rydze
7.09 – żużel, Grand Prix w Rydze
7.09-8.09 – łucznictwo, mistrzostwa Polski w Zywcu
8.09-13.09 – żeglarstwo, mistrzostwa świata klasy Star w San Diego
9.09-15.09 – tenis, turnieje WTA w Guadalajarze, Monartyr
13.09-14.09 – lekkoatletyka, Diamentowa Liga w Brukseli
12.09-15.09 – strzelectwo, mistrzostwa Polski strzelba we Wrocławiu
13.09-14.09 – zapasy, mistrzostwa Polski w stylu klasycznym w Chełmie
13.09-15.09 – wioślarstwo morskie, mistrzostwa świata w Genui
14.09 – żużel, Grand Prix w Vojens
14.09-15.09 – zapasy, mistrzostwa Polski kobiet
15.09 – Formuła 1, Grand Prix Azerbejdżanu
16.09-22.09 – tenis, turnieje WTA w Seulu, Ningbo
18.09-24.09 – tenis, turnieje ATP w Chengdu, Zhuhai
20.09n-21.09 – zapasy, mistrzostwa Polski w stylu wolnym w Białogardzie
21.09 - 29.09 – kolarstwo, mistrzostwa świata w Zurychu
22.09 – Formuła 1, Grand Prix Singapuru
25.09-1.10 – tenis, turniej ATP w Tokio
25.09-6.10 – tenis, turniej WTA w Pekinie
27.09 – żużel, mistrzostwa świata juniorów w Toruniu
28.09 – żużel, Grand Prix w Toruniu

październik
2.10-13.10 – tenis, turniej ATP w Szanghaju
6.10-13.10 – żeglarstwo, mistrzostwa Europy klasy iQFoil w Cagliari
7.10-13.10 – tenis, turniej WTA w Wuhan
11.10-13.10 – judo, mistrzostwa Polski
12.10 – kolarstwo, Il Lombardia
14.10-20.10 – tenis, turnieje WTA w Zhengzhou, Osace
14.10-20.10 – tenis, turnieje ATP w Astanie, Antwerpii
15.10-20.10 – kolarstwo, Tour of Guangxi
15.10-20.10 – tenis stołowy, indywidualne mistrzostwa Europy w Linzu
15.10-20.10 – żeglarstwo, drużynowe mistrzostwa Europy klasy Optimist w Monako
16.10-20.10 – kolarstwo torowe, mistrzostwa świata w Ballerup
19.10-26.10 – żeglarstwo, mistrzostwa Europy klasy Finn w Cannes
20.10 – Formuła 1, Grand Prix USA
20.10-27.10 – żeglarstwo, mistrzostwa Europy w klasie Latający Holender w Kadyksie
21.10-27.10 – tenis, turnieje WTA w Tokio, Kantonie
21.10-27.10 – tenis, turnieje ATP w Wiedniu, Bazylei
24.10-25.10 – gimnastyka sportowa, drużynowe mistrzostwa Polski kobiet w Olsztynie
27.10 – Formuła 1, Grand Prix Meksyku
28.10-3.11 – tenis, turnieje WTA w Nanchang, Hongkongu, Meridzie
28.10-3.11 – tenis, turniej ATP w Paryżu

listopad
3.11 – Formuła 1, Grand Prix Brazylii
3.11-9.11 – tenis, turnieje ATP w Sztokholmie, Metz
7.11 – koszykówka, el. ME koszykarek: Azerbejdżan vs. Polska
10.11 – koszykówka, el. ME koszykarek: Polska vs. Belgia
10.11-17.11 – tenis, ATP Finals w Turynie
21.11 – koszykówka, el. ME koszykarzy: Polska vs. Estonia
23.11 – Formuła 1, Grand Prix Las Vegas
24.11 – koszykówka, el. ME koszykarzy: Estonia vs. Polska
28.11-15.12 – piłka ręczna, mistrzostwa Europy kobiet

grudzień
1.12 – Formuła 1, Grand Prix Kataru
5.12-15.12 – żeglarstwo, mistrzostwa świata klasy Optimist w Mar del Placie
8.12 – Formuła 1, Grand Prix Abu Zabi
9.12-22.12 – siatkówka, klubowe mistrzostwa świata kobiet i mężczyzn w Indiach

(kalendarz nie uwzględnia imprez sportów zimowych na sezon 2024/25, ponieważ terminy tych w większości nie są jeszcze znane)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Trener Wojciech Łobodziński mówi o sytuacji kadrowej Arki Gdynia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kalendarz najważniejszych imprez sportowych 2024 roku. Co, gdzie, kiedy w światowym i polskim sporcie? - Sportowy24

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny