MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jurowiecka prawie gotowa. Częściowo przejezdne jest też skrzyżowanie al. Jana Pawła II i ul. Narodowych Sił Zbrojnych

(mg)
Ulica Jurowiecka
Ulica Jurowiecka Piotr Łozowik
Choć trwają jeszcze prace wykończeniowe, ale ruch na ul. Jurowieckiej odbywa się już w obu kierunkach, podobnie jak na al. Tysiąclecia Państwa Polskiego. Częściowo przejezdne jest też skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. NSZ. Jeszcze w tym miesiącu oficjalnie zakończą się trzy ważne inwestycje drogowe.

To skrzyżowanie łączy trasę niepodległości z trasą generalską i wyjazdem na Warszawę. Jego przebudowa właśnie dobiega końca. Po miesiącach utrudnień i objazdów, kierowcy mogą już częściowo korzystać z ronda, które powstało u zbiegu al. Jana Pawła II i ul. Narodowych Sił Zbrojnych.

- Skrzyżowanie jest częściowo przejezdne we wszystkich kierunkach oprócz tego w stronę Warszawy. Trwają bowiem jeszcze prace przy węźle Porosły - mówi Agnieszka Błachowska z białostockiego magistratu.

Dodaje, że wszystkie roboty na skrzyżowaniu mają zakończyć się w drugiej połowie listopada. Z kolei na początku grudnia mają być już gotowe ekrany akustyczne, które powstają w sąsiedztwie tej inwestycji. Praktycznie gotowe są za to ścieżki rowerowe i chodniki.

- Samo skrzyżowanie zostanie oddane do użytkowania, gdy uzyskamy na to zgodę - dodaje Agnieszka Błachowska.

Przypomina, że będzie to rondo z sygnalizacją świetlną. Kierowcy będą mieć do dyspozycji po kilka pasów ruchu: w niektórych miejscach trzy, w niektórych nawet cztery. - Będzie szeroki dostęp z każdej strony - dodaje przedstawicielka magistratu.

Czy to wystarczy? Czas pokaże. Według pierwotnych planów miało tu powstać bezkolizyjne, dwupoziomowe skrzyżowanie. Jednak z powodów finansowych miasto wybrało opcję ronda ze światłami.

Przebudowa ul. Jurowieckiej. Uwaga. Do czerwca utrudnienia dla kierowców i pieszych [ZDJĘCIA]

Także w drugiej połowie listopada mają oficjalnie zakończyć się prace na ul. Jurowieckiej. To jedna z najważniejszych ulic w centrum miasta. Przebudowywany jest jej odcinek od ul. Poleskiej do ul. Ciepłej.

- Prace są już na ukończeniu, ruch odbywa się w obu kierunkach, natomiast kierowcy mogą spodziewać się jeszcze niewielkich utrudnień - podkreśla Agnieszka Błachowska.

Powstały tu dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. Wzdłuż ulicy będą chodniki i drogi dla rowerzystów. Skrzyżowanie z ul. Ciepłą zostało rozbudowane, pojawiła się sygnalizacja świetlna. Na Jurowieckiej zostaną też wytyczone buspasy dla komunikacji miejskiej.

Przebudowa al. Tysiąclecia Państwa Polskiego. Koniec objazdów. Jedna jezdnia już otwarta

Przejezdny jest też fragment al. Tysiąclecia Państwa Polskiego od Wileńskiej do trasy generalskiej. To trzecia duża inwestycja, która oficjalnie ma zakończyć się w listopadzie. Kilka dni temu przebudowywany odcinek został otwarty dla ruchu. Na razie kierowcy mogą korzystać z jednego pasa w każdym kierunku. Mogą być miejscowe zawężenia, mogą stać barierki, ale nie trzeba już korzystać z objazdów.

Ulica została poszerzona. Prawie na całym fragmencie zaplanowano dwie jezdnie. Powstały także ścieżki rowerowe, nowe chodniki, zjazdy i zieleńce.

Białystok. Ulica Jurowiecka prawie gotowa

Zobacz też:

Jurowiecka to kolejna białostocka ulica, której przebudowa nie zakończy się w terminie.

Przebudowa ulicy Jurowieckiej w Białymstoku. To już pewne. B...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny