Juniorzy Jagiellonii słabsi od Legii (zdjęcia, wideo)

białostoccy juniorzy młodsi przegrali
białostoccy juniorzy młodsi przegrali Bogumiła Maleszewska
Juniorzy młodsi Jagiellonii Białystok przegrali u siebie 1:3 z Legią Warszawa w pierwszym meczu ćwierćfinałowym mistrzostw Polski.

Porażka przed własną publicznością i różnica w umiejętnościach obu drużyn sprawiają, że w niedzielnym rewanżu w Warszawie żółto-czerwonych czeka bardzo ciężkie zadanie.

Legioniści od początku dyktowali warunki gry i już do przerwy mogli prowadzić wysoko. Jagiellonię dwukrotnie uratowały znakomite interwencje Piotra Walczyka. Goście trafili też piłką w słupek i poprzeczkę bramki rywali.

W końcu jednak, po złym wyjściu do dośrodkowania Walczyka, Legia objęła prowadzenie, ale tuż przed przerwą w zamieszaniu podbramkowym wyrównał Bartosz Giełażyn.

W drugiej połowie wygrana i prawie pewny awans dały gościom trafienia Jakuba Araka.

- Legia była dziś lepsza, ale pojedziemy do Warszawy powalczyć. W młodzieżowym futbolu nie takie cuda się zdarzały - ocenia trener Jagiellonii Dariusz Bayer.

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 1:3 (1:1).

Bramki: 0:1 - Turzyniecki (29), 1:1 - Giełażyn (39), 1:2 - Arak (56), 1:3 - Arak (69).
Jagiellonia: Walczyk - Malinowski, Charkiewicz, Radecki, Straus, Milewski (80. Tomkiewicz), Koszycki, Drażba, Korolczuk (41. Piwko), Budzyński, Giełażyn.