Juniorzy Jagiellonii blisko medalu mistrzostw Polski (wideo)

Radość jagiellończyków po golu na 1:0, autorstwa Damiana Kądziora
Radość jagiellończyków po golu na 1:0, autorstwa Damiana Kądziora Wojciech Wojtkielewicz
Juniorzy starsi Jagiellonii Białystok wygrali w Juchnowcu Dolnym 2:0 z OKS 1945 Olsztyn i są bliscy awansu do turnieju finałowego mistrzostw Polski.

Solidna zaliczka, ale i różnica w umiejętnościach obu drużyn każą przypuszczać, że we wtorek w Olsztynie żółto-czerwoni nie dadzą sobie wydrzeć awansu.

Już w pierwszej połowie gospodarze mieli kilka dobrych okazji podbramkowych, szczególnie po rzutach rożnych. Jednak główkujący z niewielkiej odległości Jan Pawłowski, Tomasz Porębski i Piotr Józefiak nie trafili w światło bramki Michała Leszczyńskiego.

Trafił za to Damian Kązior, który w 10. minucie pięknym, technicznym strzałem z 17 metrów wyprowadził Jagę na prowadzenie. Największym zagrożeniem dla jagiellończyków byli oni sami, kiedy tracili końcentrację i zby t łatwo oddawali piłkę rywalom. Tuż przed przerwą taka niefrasobliwość omal nie doprowadziła do nieszczęścia. Wojciech Dubis znalazł się sam na sam z Grzergorzem Nowajczykiem, ale białostocki golkiper popisał się wspaniałą interwencją.

Drugą okazję Olsztyn miał po godzine gry, kiedy Bartosz Sobotka z rzutu wolnego trafił piłką w słupek. Ta sytuacja zmobilizowała białostoczan i szybko było 2:0. Po wzorowo rozegranej akcji Pawłowski wyłożył futbolówkę Kamilowi Zapolnikowi, a ten dopełnił formalności.

Zwycięstwo powinno być bardziej okazałe, ale w 80. minucie Pawłowski zmarnował rzut karny, podyktowany za zagranie piłki ręką jednego z obrońców gości. Napastnik Jagi uderzył nad poprzeczką bramki przyjezdnych.