Jagiellonia - Legia 0:3. Przegrana w Młodej Ekstraklasa. (wideo)

Młodzi legioniści (białe stroje) górowali nad białostoczanami w każdym elemencie gry Fot. A. Chomicz
Młoda Jagiellonia Białystok uległa u siebie Legii Warszawa 0:3. W obu zespołach roiło się od zawodników na co dzień trenujących z pierwszymi zespołami.

W wyjściowym składzie drużyny Mariusza Rumaka znalazło się aż ośmiu zawodników, zazwyczaj trenujących z zespołem Michała Probierza. Niestety, forma niektórych jest daleka od oczekiwań.

- Nie był to nasz dzień. Legia była od nas lepsza o te trzy bramki i biorę odpowiedzialność za wynik. Na pewno jednak indywidualnie będę rozliczał piłkarzy - mówi Rumak.

Białostoczanie do przerwy grali słabo i zasłużenie przegrywali 0:1 z również korzystającą z posiłków ekipą z Warszawy. Wśród nich byli np. Maciej Rybus, Jakub Wawrzyniak, Alejandro Cabral i Bruno Mezenga. Właśnie ten ostatni zapewnił gościom prowadzenie, po akcji z Cabralem.

Po przerwie dzieła zniszczenia dopełnił rezerwowy Michał Efir, który najpierw zamknął dośrodkowanie z rzutu wolnego, a w końcówce wykorzystał błąd białostockiej defensywy. Żółto-czerwoni grali od 81. minuty w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę za faul taktyczny ujrzał Bartosz Sulkowski.

- Dużo pracy przed nami. Trzeba zebrać siły na ostatnie trzy mecze, by zakończyć rundę na jak najwyższym miejscu - podsumowuje Rumak.

WYNIKI 13. KOLEJKI
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0:3 (0:1). Bramki: 0:1 - Mezenga (21), 0:2 - Efir (52), 0:3 - Efir (90).

Jagiellonia: Słowik - Hus, Lewczuk, Gogol, Zawadzki (46. Sulkowski), J. Pawłowski (46. Steć), Dołubizna (84. Soczyński), Arłukowicz, Essomba (56. Tofil), B. Pawłowski (71. Jakimczuk), Trytko.

Lechia Gdańsk - Polonia Warszawa 1:0, Lech Poznań - Ruch Chorzów 0:1.
Grali wcześniej: Korona Kielce - Arka Gdynia 1:0, Polonia Bytom - Górnik Zabrze 1:1, Śląsk Wrocław - GKS Bełchatów 4:2, Widzew Łódź - Zagłębie Lubin 1:4, Wisła Kraków - Cracovia Kraków 1:0.