Jagiellonia II Białystok - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 0:1

Żółto-czerwoni przegrali drugi mecz z rzędu, tym razem z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie i na trzy kolejki przed końcem są pod kreską Anatol Chomicz
ŁKS 1926 Łomża pokonał w derbach Wissę Szczuczyn 4:0 i na trzy kolejki przed końcem zapewnił sobie prawo gry w nowej, zreformowanej III lidze.

Trudno to nazwać utrzymaniem, może lepszym słowem byłby awans, bo w przyszłym sezonie poziom tych rozgrywek będzie dużo wyższy i do Łomży przyjeżdżać będą znacznie lepsze zespoły niż w ostatnich latach - przekonuje Mateusz Miłoszewski, trener ŁKS.

Łomżanie dość długo męczyli się z Wissą. Choć wygrali 4:0, to pierwszego gola zdobyli dopiero w 72. minucie, po strzale z rzutu karnego Łukasza Zaniewskiego. Dopiero wtedy worek z bramkami się rozwiązał.

- Tak naprawdę, już w pierwszej połowie powinniśmy rozstrzygnąć wynik, ale graliśmy za nerwowo i brakowało zimnej krwi. Niestety, granie meczów co trzy dni też nie pozostaje bez żadnego wpływu. Na szczęście w końcówce górę wzięła większa kultura gry i dojrzałość mojego zespołu, który potrafił wypunktować przeciwnika - podkreśla Miłoszewski.

Niestety, nadal pod kreską jest Jagiellonia II Białystok, która przegrała drugi mecz z rzędu. Tym razem podopieczni Dariusza Bayera ulegli na własnym boisku Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie 0:1.

- Straciliśmy bramkę pod koniec pierwszej połowy. Próbowaliśmy po przerwie wyrównać, ale nic z tego nie wychodziło. Przegraliśmy ważny mecz - zauważa szkoleniowiec żółto-czerwonych, któremu humor poprawiła nieco informacja o zwycięstwie Warmii Grajewo z rywalizującą o pozostanie w III lidze z białostoczanami - Concordią Elbląg 2:1. - To, że inne wyniki układają się dla nas, to w porządku, ale w pierwszej kolejności trzeba patrzeć na siebie. Nie utrzymamy się, jeśli sami nie będziemy zdobywać punktów - zaznacza Bayer.

Grajewianie natomiast potwierdzili dobrą dyspozycję z minionej kolejki, kiedy strzelili dziewięć goli Startowi Działdowo. Tym razem aż tak skuteczni nie byli, ale bramki zdobywane przez Marcina Strzelińskiego i Tomasza Dzierzgowskiego dały im kolejne trzy punkty.

Oprócz Wilczków z Grajewa, zwycięstwo odniósł wczoraj także inny zespół z naszego regionu - KS Wasilków, który pokonał u siebie Romintę Gołdap 3:0. To pierwszy tegoroczny triumf podopiecznych Artura Woronieckiego.
Wyniki 31. kolejki

Jagiellonia II Białystok - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 0:1 (0:1). Bramka: 0:1 - Olszewski (45).

KS Wasilków - Rominta Gołdap 3:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Wojno (55), 2:0 - Skiepko (70), 3:0 - Śliwowski (80).

ŁKS 1926 Łomża - Wissa Szczuczyn 4:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Zaniewski (72-karny), 2:0 - Zaniewski (83), 3:0 - Olesiński (85), Zaniewski (90).

Concordia Elbląg - Warmia Grajewo 1:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Strzeliński (24), 0:2 - Dzierzgowski (76), 1:2 - Essomba (76).

MKS Korsze - Znicz Biała Piska 2:2, MKS Ełk - GKS Wikielec 2:0, Start Działdowo - Granica Kętrzyn 1:1, Olimpia Olsztynek - Huragan Morąg 0:3 (wo).

Mecz: Sokół Ostróda - Olimpia Elbląg zakończył się wczoraj późnym wieczorem.

Program 32. kolejki

Piątek: Rominta Gołdap - MKS Korsze (godz. 17.30).

Sobota: Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - KS Wasilków (16), Znicz Biała Piska - Sokół Ostróda (16), Warmia Grajewo - Jagiellonia II Białystok (16), Granica Kętrzyn - Concordia Elbląg (17), GKS Wikielec - Start Działdowo (17), Huragan Morąg - MKS Ełk (17).

Niedziela: Olimpia Elbląg - ŁKS 1926 Łomża (17).

Pauzuje: Wissa Szczuczyn.