Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 2:1. Gol w ostatniej akcji przesądził o ważnym zwycięstwie żółto-czerwonych [ZDJĘCIA]

Debiutujący w Jagiellonii Hiszpan Marc Gual zdobył gola na wagę trzech punktów
Debiutujący w Jagiellonii Hiszpan Marc Gual zdobył gola na wagę trzech punktów Wojciech Wojtkielewicz
Jagiellonia Białystok pokonała u siebie Zagłębie Lubin 2:1 w meczu 27. kolejki ekstraklasy piłkarskiej. Gospodarze gola na wagę trzech punktów strzelili w ostatniej akcji. W 7. minucie doliczonego czasu gry do siatki trafił nowy nabytek Jagi - Marc Gual.

Jagiellończycy przełamali się po pięciu meczach bez zwycięstwa, pięciu godzinach bez gola i pięciu miesiącach bez wygranej na własnym obiekcie. To zwycięstwo przybliża drużynę Piotra Nowaka do utrzymania w ekstraklasie, choć oczywiście niczego jeszcze nie gwarantuje, bowiem do końca sezonu pozostało siedem spotkań.

Białostoczanie, podobnie jak rywale ostrożnie rozpoczęli spotkanie i w pierwszej połowie z boiska wiało nudą. Żaden z zespołów nie stworzył zagrożenia pod bramką przeciwnika.

Emocje zaczęły się po przerwie. Prowadzenie objęli goście, którym gola sprokurował białostocki bramkarz Zlatan Alomerovic, wybijając piłkę pod nogi Patryka Szysza, a ten spokojnym lobem trafił do siatki.

Białostoczanie długo bili głową w mur szukając wyrównania, ale nie potrafili poważnie zagrozić bramce Kacpra Bieszczada. Trzeba przyznać, że pomoc przyszła dość niespodziewanie od Mateusza Bartolewskiego, który w krótkim czasie ujrzał dwie żółte kartki - w konsekwencji czerwoną i na 11 minut przed końcem osłabił rywali.

Gospodarze zaryzykowali i najpierw do remisu doprowadził w 88. minucie Andrzej Trubeha, zdobywając swojego pierwszego gola dla Jagiellonii, a szalę zwycięstwa udało się przechylić w ostatniej akcji meczu, kiedy debiutujący w białostockim zespole Hiszpan Marc Gual, mocnym uderzeniem z lewej nogi zaskoczył golkipera gości.

Wygrana sprawia, że białostoczanie oddalają się od strefy spadkowej. O tym, ile punktów przewagi będą mieć nad zagrożonymi degradacją pozycjami zadecyduje ostatni dzisiejszy mecz Wisła Kraków - Piast Gliwice.

WYNIK
Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 2:1 (0:0). Bramki: Andrzej Trubeha 88, Marc Gual 90 - Patryk Szysz 50.
Jagiellonia: Alomerović - Olszewski, Țîru, Pazdan, Nastić - Přikryl (19. Pospíšil), Matysik (46. Černych), 6. Romanczuk, 23. Struski (79Trubeha), 15. Carioca (79. Wdowik) - Gual.
. Zagłębie: Bieszczad - Kopacz, Chancellor, Balić, Bartolewski - Szysz, Šćekić, Starzyński (62. Hinokio; 90. Pieńko), Łakomy (82. Żubrowski), Daniel (62. Doležal) - Dieng (82. Wójcicki).
Żółte kartki: Romanczuk, Pospíšil, Struski, Pazdan - Łakomy, Bartolewski, Szysz. Czerwona kartka: Mateusz Bartolewski (79. minuta, Zagłębie, za drugą żółtą). Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów: 5194.