Jagiellonia Białystok - Sigma Ołomuniec 1:1. Sparing zakończony remisem

OPRAC.: PAP
Przebywający na zgrupowaniu w Opalenicy piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali w sparingu z czeską Sigmą Ołomuniec 1:1 (1:1). Gola dla mistrz Polski uzyskał w 29. minucie Afimico Pululu. Kamil Świrydowicz / jagiellonia.pl

Zgrupowanie Jagiellonii w Opalenicy potrwa do 5 lipca. W tym czasie drużyna trenera Adriana Siemieńca ma jeszcze zagrać z pierwszoligową Miedzią Legnica. Natomiast w drodze powrotnej ma się zmierzyć w sparingu z Legią Warszawa.

Na 7 lipca PZPN wyznaczył datę rozegrania meczu o Superpuchar Polski, w którym rywale Jagiellonii będzie zdobywca Pucharu Polski - Wisła Kraków. Klub z Białegostoku wystosował oficjalne oświadczenie, w którym zwrócił uwagę, iż nie ma możliwości rozegrania tego spotkania nie tylko dlatego, że będzie tuż po zgrupowaniu i sparingu z Legią, ale też dlatego, iż w tym terminie stadion miejski jest zajęty na - zaplanowany dużo wcześniej - kongres religijny.

19 lipca białostoczanie rozpoczną sezon ekstraklasy meczem u siebie z Puszczą Niepołomice.(PAP)