Jagiellonia Białystok przegrała z OFK Belgrad 2:3. Besiktas Stambuł to kolejny rywal

Tomasz Kupisz zdobył jedną z bramek w meczu z OFK Belgrad, ale nie uchroniło to Jagi od pierwszej sparingowej porażki w letnim okresie przygotowawczym Wojciech Wojtkielewicz
Po czterech zwycięstwach i remisie w letnim okresie przygotowawczym żółto-czerwoni doznali pierwszej sparingowej porażki. Podopieczni Tomasza Hajty i Dariusza Dźwigały ulegli w Słowenii OFK Belgrad 2:3.

- Przegraliśmy, ale na tym etapie każdy mecz jest dla nas nauką. Graliśmy na dwa składy i było z naszej strony wielu młodych chłopaków. Belgrad do 70. minuty grał praktycznie najsilniejszą jedenastką - tłumaczy Hajto.

Białostoczanie dość pechowo rozpoczęli spotkanie z ósmym zespołem serbskiej ekstraklasy. Już w szóstej minucie Karol Mackiewicz sfaulował w polu karnym jednego z rywali i sędzia odgwizdał jedenastkę. Łukasz Skowron, co prawda zdołał obronić strzał, jednak przy dobitce Dragana Bogavaca był bezradny.

Osiem minut później ponownie Mackiewicz nieszczęśliwie interweniował we własnej szesnastce i arbiter drugi raz w tym meczu wskazał na wapno. Bogavac tym razem pewnym uderzeniem podwyższył na 2:0.

- Nie zamierzam robić z Karola kozła ofiarnego, tylko dlatego, że dwa razy zrobił karnego. Po pierwsze on dopiero uczy się gry na nowej pozycji, a po drugie ja nie skreślam tak łatwo młodych Polaków - mówi Hajto.

Mackiewicz zresztą jeszcze w pierwszej połowie zdołał się zrehabilitować, strzelając w 39. minucie gola kontaktowego bezpośrednio z rzutu rożnego. Chwilę później Tomasz Kupisz doprowadził do remisu, wykorzystując jedenastkę podyktowaną za faul na nim.

Jagiellończykom nie udało się jednak zejść na przerwę z wynikiem 2:2, bowiem rywale wykorzystali dekoncentrację i strzałem głową po rzucie rożnym zdobyli trzecią bramkę.

- Zawodnicy byli zmęczeni, bo ciężko trenujemy od dłuższego czasu. Chyba trochę nie wytrzymali tempa, jakie narzucili rywale - przyznaje Hajto.

W drugiej połowie żółto-czerwoni zagrali już mądrzej w defensywie, lecz po zejściu kilku graczy ofensywnych brakowało jakości z przodu. Jedyną okazję bramkową miał w zasadzie Tomasz Frankowski, lecz przestrzelił.

Białostoczanie mieli wczoraj w planach rozegranie meczu z młodą ekipą z Birmingham, ale ostatecznie Anglicy wycofali się z tego pomysłu. To nie koniec jednak zmian w układzie sparingów. Jak się okazuje, we wtorek żółto-czerwoni zmierzą się z bardzo atrakcyjnym rywalem, który wcześniej nie wchodził w grę - Besiktasem Stambuł. Oprócz tego aktualne są trzy inne mecze kontrolne, które zostaną rozegrane jutro oraz w przyszły poniedziałek i czwartek.

Jagiellonia Białystok - OFK Belgrad 2:3 (2:3). Bramki: 0:1 - Bogavac (6), 0:2 - Bogavac (14-karny), 1:2 - Mackiewicz (39), 2:2 - Kupisz (41-karny), 2:3 - Kecojevic (44).
Jagiellonia: Skowron (46. Słowik) - Modelski (46. Norambuena), Cionek (46. Porębski), Pazdan (46. Gusic), Mackiewicz (46. Pejovic), Kupisz (46. Drażba), Grzyb, Bandrowski (46. Dźwigała), Tarnowski (46. Kądzior), Dzalamidze (46. Pawlik), Plizga (46. Frankowski).