IV liga. Wissa Szczuczyn - Tur Bielsk Podlaski 1:1. Goście nie dogonili ŁKS-u 1926 Łomża, ale uratowali punkt

Tur Bielsk Podlaski (na biało-niebiesko) po szalonej końcówce meczu zremisował w Szczuczynie z Wissą 1:1 facebook.com/turbielsk
Czwartoligowcy nadrobili wszystkie zaległości. W najciekawszej potyczce Tur Bielsk Podlaski nie wykorzystał szansy, by zrównać się punktami z drugim w tabeli ŁKS-em 1926 Łomża, remisując na wyjeździe z Wissą Szczuczyn 1:1. Goście i tak powinni być zadowoleni ze zdobycia punktu, bo gola strzelili w doliczonym czasie gry.

Wszystko, co najciekawsze w meczu Wissa Tur wydarzyło się w końcówce. W 88. minucie rzut karny dla gospodarzy wykorzystał najskuteczniejszy strzelec IV ligi - Łukasz Tercjak, dla którego było to już 22. trafienie w tym sezonie. Bielszczanie rzucili się do odrabiania straty i udało im się to w drugiej minucie doliczonego czasu, kiedy po rzucie wolnym uderzeniem głową wyrównał Patryk Niemczynowicz.

IV liga. MOSP - Krypnianka 3:1. Duet białostoczan rozmontował obronę rywali

Z walki o pozostanie w IV lidze praktycznie wypisał się MOSP Białystok. Mający udaną wiosnę młody zespół ze stolicy regionu pokonał u siebie 3:1 Krypniankę, w czym największa zasługa duetu Jakub Wołosik - Patryk Sawicki. Pierwszy strzelił dwa gole, a drugi asystował przy obu trafieniach kolegi z linii ataku i sam zdobył bramkę.

- Wygraliśmy zasłużenie po dobrym, szczególnie w drugiej połowie meczu. Cieszę się też, że zespół fanie zareagował po stracie bramki na 0:1, szybko wyrównał, a potem strzelił jeszcze dwa gole - komentuje trener MOSP-u Białystok Piotr Szydłowski.

Nieoczekiwanie wysokiej porażki 0:4 z Grabówką doznała Warmia Grajewo. Obrońcy Wilczków z pewnością na długo zapamiętają Michała Domańskiego, który ustrzelił hat-tricka.

Podczas weekendu rozegrana zostanie 25. seria gier. W najciekawiej zapowiadającej się potyczce KS Wasilków zmierzy się z liderującym Ruchem Wysokie Mazowieckie. Do potyczki dojdzie w Białymstoku, na bocznej murawie stadionu miejskiego przy ul. Słonecznej 1. Początek w sobotę - 29 kwietnia, o godz. 15.

WYNIKI SPOTKAŃ ZALEGŁYCH

• Wissa Szczuczyn - Tur Bielsk Podlaski 1:1 (0:0). Bramki: 1:0 - Tercjak (88-karny), 1:1 - Niemczynowicz (90).
  • Warmia Grajewo - KS Grabówka 0:4 (0:1). Bramki: 0:1 - Domański (26-karny), 0:2 - Domański (48), 0:3 - Domański (51), 0:4 - Stankiewicz (77).
  • KS Michałowo - Orzeł Kolno 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Grabowski (73).
  • MOSP Białystok - Krypnianka Krypno 3:1 (1:1). Bramki: 0:1 - Masłowski (21), 1:1 - Wołosik (28), 2:1 - Sawicki (47), 3:1 - Wołosik (80).

1. Ruch Wysokie Mazowieckie 24 55 71-28
2. ŁKS 1926 Łomża 24 54 71-19
3. Tur Bielsk Podlaski 24 53 55-30
4. Wigry Suwałki 24 47 69-38
5. KS Wasilków 24 45 58-32
6. Wissa Szczuczyn 24 45 62-36
7. Sparta 1951 Szepietowo 24 40 39-39
8. Promień Mońki 24 37 44-38