IV liga. Sensacja w Białymstoku. MOSP zatrzymał ŁKS 1926 Łomża, Tur Bielsk Podlaski wskoczył na czoło tabeli

MOSP Białystok (czerwone stroje) sensacyjnie zremisował z ŁKS-em 1926 Łomża
MOSP Białystok (czerwone stroje) sensacyjnie zremisował z ŁKS-em 1926 Łomża Wojciech Wojtkielewicz
27. seria gier IV ligi przyniosła ogromną niespodziankę, bo za taką uznać należy remis 3:3 MOSP-u Białystok z liderującym ŁKS-em 1926 Łomża. Młody zespół ze stolicy regionu zapewnił sobie punkt w doliczonym czasie gry, po golu Daniela Charkiewicza. Z potknięcia łomżan skorzystał Tur Bielsk Podlaski, który wygrał na wyjeździe z Wasilkowem 3:1 i wskoczył na czoło tabeli.

Młody zespół MOSP mógł liczyć na rozprężenie w ekipie faworyzowanych rywali, po zwycięstwie łomżan 1:0 w hicie rundy z Wigrami Suwałki.

- I chyba Łomża zaczęła rzeczywiście rozkojarzona, bo już na początku Kuba Wołosik zabrał piłkę jej obrońcom i wyprowadził nas na prowadzenie. Co prawda rywale szybko wyrównali po stałym fragmencie gry, ale odpowiedzieliśmy kolejnym golem Kuby - mówi trener MOSP-u Białystok Piotr Szydłowski.

ŁKS naciskał, ale niewiele z jego przewagi optycznej wynikało. Dopiero w końcówce pierwszej połowy goście wykorzystali błędy w ustawieniu obrony białostoczan i najpierw wyrównali, a potem wyszli na prowadzenie 3:2.

- W drugiej połowie wiedzieliśmy, że nie mamy nic do stracenia i ambitnie walczyliśmy o wyrównanie. Długo się nie udawało, ale wreszcie nasz upór został nagrodzony i w trzeciej minucie doliczonego czasu Daniel Charkiewicz zdobył bramkę. Cieszę się z tego bardzo i gratuluję drużynie bardzo udanego występu - dodaje Szydłowski.

IV liga. Tur wygrał z Wasilkowem i wyprzedził Łomżę

Potknięcie lidera z Łomży sprawiło, że na szczyt tabeli mógł wskoczyć Tur, który miał jednak przed sobą poważne wyzwanie w postaci meczu z groźnym Wasilkowem. Spotkanie bardzo dobrze ułożyła się dla nastawionych na kontrataki bielszczan, bo już w 19. minucie Karol Kosiński uderzeniem głową dał im prowadzenie, podwyższone wkrótce na 2:0 przez Patryka Niemczynowicza.

Po zmianie stron goście kontrolowali boiskowe wydarzenia i przypieczętowali zwycięstwo trafieniem Marcina Bazylewskiego. Wasilkowian stać było w końcówce jedynie na trafienie honorowe, które nic nie zmieniło i lider IV ligi jest teraz w Bielsku Podlaskim.

WYNIKI 27. KOLEJKI

• MOSP Białystok - ŁKS 1926 Łomża 3:3 (2:3). Bramki: 1:0 - Wołosik (5), 1:1 - Dobrowolski (16), 2:1 - Wołosik (22), 2:2 - Sokołowski (39), 2:3 - Felipe (43-karny), 3:3 - Charkiewicz (90).
  • KS Michałowo - Sparta 1951 Szepietowo 4:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Skiepko (14), 2:0 - Śliwowski (32), 3:0 - Kiersnowski (65), 4:0 - Śliwowski (81).
  • Promień Mońki - KS Grabówka 2:4 (2:3). Bramki: Poliński, Purta - dla Promienia, Domański - dwie, Ostaszewski, Kuczyński - dla Grabówki.
  • KS Wasilków - Tur Bielsk Podlaski 1:3 (0:2). Bramki: 0:1 - K. Kosiński (19), 0:2 - Niemczynowicz (30), 0:3 - Bazylewski (69), 1:3 - Niedźwiecki (88).
  • Krypnianka Krypno - Warmia Grajewo 0:0.
  • Dąb Dąbrowa Białostocka - Wissa Szczuczyn (niedziela, godz. 15)
  • Cresovia Siemiatycze - KS Śniadowo (n.16).