IV liga piłkarska: Hetman Białystok - Znicz Suraż 3:1, Piast Białystok - Kolejarz Czeremcha 2:0 (zdjęcia)

Piłkarze białostockiego Hetmana (pomarańczowe stroje) nie przestraszyli się wyżej notowanych przeciwników i pewnie zwyciężyli na własnym boisku Znicz Suraż 3:1 Fot. Wojciech Wojtkielewicz
W dobrych humorach spędzą święta białostockie zespoły, które w czwartek zainkasowały po trzy punkty. Hetman pokonał u siebie Znicz Suraż 3:1, natomiast Piast nie dał szans Kolejarzowi Czeremcha, zwyciężając w Wasilkowie 2:0.

Mieliśmy pewne problemy, głównie wynikające z grząskiego boiska, ale najważniejsze, że dobrze się skończyło - mówi Jacek Bayer, trener Piasta.

Wygraną białostoczanom zapewnił Karol Wakulewski, który w drugiej połowie, w odstępie pięciu minut strzelił dwa gole.

- Mieliśmy przewagę, ale ciężko było o dogodne sytuacje. Dobrze, że udało się wykorzystać to, co sobie stworzyliśmy - dodaje Bayer.

Podarowali rywalom prezent

Także różnicą dwóch bramek wygrał białostocki Hetman. Miejscowi mecz ze Zniczem rozpoczęli jednak pechowo, bo od straty gola już w 2. minucie. Niefortunnym strzelcem był Maciej Jaźwiński, który zaskoczył własnego bramkarza.

- Podarowaliśmy rywalom wielkanocnego zajączka - żartuje Mirosław Mojsiuszko, trener Hetmana.
Taki obrót sprawy nie załamał jednak gospodarzy, którzy jeszcze przed przerwą zdołali wyjść na prowadzenie. Najpierw do remisu doprowadził Sebastian Kuc, a niedługo później na 2:1 strzelił Grzegorz Kujawski.

W drugiej połowie nadal dominowali hetmańscy, których zwycięstwo przypieczętował Łukasz Suchowolec.

Będą groźni dla najlepszych

- Pokazaliśmy momentami dobrą grę, mniej więcej taką, jak pod koniec ubiegłej rundy - tłumaczy Mojsiuszko. - Chyba udowodniliśmy, iż będziemy groźni dla najlepszych - kończy.

Wyniki 19. kolejki

Hetman Białystok - Znicz Suraż 3:1 (2:1). Bramki: 0:1 - Jaźwiński (2-samobójcza), 1:1 - Kuc (25), 2:1 - Kujawski (34), 3:1 - Suchowolec (87).

Piast Białystok - Kolejarz Czeremcha 2:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Wakulewski (65), 2:0 - Wakulewski (70).