Iskra Wyszki - Tur II 0:2

Krzysztof Jankowski [email protected] tel. 85 730 67 86
Pozyskany w przerwie zimowej z Michałowa skrzydłowy Paweł Karanowski (w żółtej koszulce z numerem 10) walczy o piłkę z siedemnastoletnim zawodnikiem Iskry Wojciechem Skórakiem. Ich walkę obserwuje sędzia niedzielnego meczu i niechlubny jego bohater. Krzysztof Jankowski
Kolejny krok do awansu zrobili w niedzielę piłkarze rezerw bielskiego Tura. Tym razem w powiatowych derbach pokonali w Wyszkach tamtejszą Iskrę 2:0 (1:0). Oba gole zdobył junior z zespołu młodzieżowego MOSiR-u Bielsk Podlaski, szesnastoletni Rafał Grygoruk. Gościom pomógł fakt, że sędzia osłabił drużynę gospodarzy bezpodstawnie usuwając ich zawodnika z boiska.

Przewodzący w tabeli klasy A goście byli zdecydowanym faworytem niedzielnego meczu. Nawet pomimo tego że do Wyszek przyjechali w mocno odmłodzonym składzie. Długo nie mogli jednak znaleźć sposobu na 47-letniego bramkarza Iskry Andrzeja Kowalewskiego, który na początku lat 90. bronił barw grającego w ówczesnej klasie okręgowej Tura.

Senior drużyny gospodarzy efektownie parował strzały Marka Polubiatki i Macieja Karanowskiego. Z kolei jego o 30 lat młodszy Patryk Sidun najpierw poradził sobie z uderzeniem z rzutu wolnego Daniela Wasilewskiego, a później ze strzałem nożycami po akcji Artura Idźkowskiego.

Potem gospodarzy spotkało jednak nieszczęście, które sprokurował kuriozalny błąd sędziego. W 36. minucie Patryk Olszewski sfaulował w środku boiska jednego z zawodników Tura, ale arbiter uznał, że sprawcą przewinienia był Arkadiusz Wasilewski i ukarał go żółtą kartką. Gospodarze rzucili się do sędziego z protestami, bo dla Wasilewskiego było to drugie upomnienie i oznaczało usunięcie go z boiska. Arbiter pozostał jednak niewzruszony i swojej decyzji nie zmienił.

Nie minęło 10 minut i goście wyszli na prowadzenie. Długa piłka z własnej połowy dotarła do Roberta Żukowskiego, który krótkim podaniem uruchomił Grygoruka, a ten strzelił po ziemi obok Kowalewskiego. Wydawało się, że grający w przewadze bielszczanie pójdą za ciosem, ale gospodarze się im odgryzali. Strzały Grygoruka, Polubiatki i Kamila Hryniewickiego bronił bramkarz, a przewrotka Tomasza Falkowskiego minęła bramkę.

Dopiero w 66. minucie Olszewski starł się we własnym polu karnym z kolejnym juniorem szesnastoletnim Damianem Szklarzem i sędzia odgwizdał jedenastkę, którą na gola pewnym strzałem zamienił Grygoruk.