ma
Trenerzy Dominik Nowak i Ireneusz Mamrot przed meczem Jagiellonia - Miedź Legnica Wojciech Wojtkielewicz
Jagiellonia dwa razy obejmowała prowadzenie, ale ostatecznie przegrała 2:3 u siebie z Miedzią Legnica.

Ireneusz Mamrot, trener Jagiellonii
Jestem bardzo niezadowolony nie z gry zespołu, natomiast z wyniku. Mówiąc krótko, zespół, który prezentuje odpowiednią jakość, a nasz takim jest, nie może stracić dwukrotnie prowadzenia i jeszcze przegrać mecz. Straciliśmy koncentrację i chłodną głowę w najważniejszych momentach. Zapłaciliśmy za to wysoką cenę w postaci straty trzech punktów. Był to mecz jak najbardziej do wygrania, mimo że Miedź postawiła bardzo trudne warunki, zwłaszcza w pierwszej połowie, gdy grała bardzo dobrze. W drugiej połowie my tych sytuacji stworzyliśmy sobie więcej, ale Miedź była skuteczniejsza. Zaprezentowaliśmy dużą niefrasobliwość przy straconych bramkach.
Bardzo szybko i to dwa razy traciliśmy wypracowaną przewagę. To w dużej mierze zadecydowało o tym, że przegraliśmy. Przy bramce na 2:3 wyprowadzaliśmy piłkę, nastąpiła strata, zawodnik Miedzi próbował ją wybić, a trafił idealnie pod nogi Augustyniaka, który wykorzystał tę sytuację.

Bądź na bieżąco. POLUB NAS na Facebooku:

Gazeta Współczesna

Dominik Nowak, trener Miedzi Legnica
Spotkanie było bardzo dobre, jeśli chodzi o poziom. Było dużo sytuacji bramkowych z obu stron. Szczególnie w pierwszej połowie potrafiliśmy stworzyć swoje okazje i przez większość czasu dobrze kontrolowaliśmy ten mecz. Nie ustrzegliśmy się przy tym błędów, które staraliśmy się korygować w przerwie, natomiast po zmianie stron skrupulatnie realizowaliśmy swoje założenia. Straciliśmy bramkę, której można było uniknąć i o tych błędach na pewno będziemy rozmawiać. Straciliśmy dwa gole, więc te i inne sytuacje trzeba będzie przeanalizować. Zespół pokazał jednak duży charakter. Potrafiliśmy na tak trudnym terenie, jak ten w Białymstoku, dwukrotnie dochodzić do przeciwnika, aż w końcu strzeliliśmy bramkę na 3:2. Myślę, że to doda temu zespołowi więcej pewności, że potrafimy w tej lidze punktować. Wiadomo, że wszyscy bardzo chwalą nas za styl, za jakość, a nam brakowało punktów. Ponieważ brakowało nam konkretów w postaci bramek. Jeszcze raz chciałbym podkreślić pracę całego zespołu. Cieszę się, że odrobiliśmy lekcję w Białymstoku i zdaliśmy egzamin, który pozwoli nam w tygodniu spokojnie przygotowywać się do następnego, ważnego spotkania derbowego.

Materiał oryginalny: Ireneusz Mamrot: Straciliśmy koncentrację i chłodną głowę w najważniejszych momentach [zdjęcia] - Gazeta Współczesna