Innowacje 2010. Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego przyzna dodatkową nagrodę

(peż)
PFRR oferuje bardzo szeroki wachlarz usług wspierających innowacje.
PFRR oferuje bardzo szeroki wachlarz usług wspierających innowacje.
Udostępnij:
Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego to organizacja dwukrotnie już uznana za najlepszą w ogólnopolskich konkursach premiujących innowacyjność.

Jak się osiąga taki poziom? – zapytaliśmy Marka Dźwigaja, dyrektora Regionalnej Instytucji Finansującej przy PFRR.

– Fundacja starała się działać innowacyjnie, kiedy to pojęcie nie było jeszcze tak modne, jak teraz – tłumaczy Marek Dźwigaj. – Na przykład już od ośmiu lat funkcjonuje u nas elektroniczny obieg dokumentów, a system zarządzania jakością od razu wdrażaliśmy, jako oparty wyłącznie o środowisko informatyczne. A jako, że w naszej organizacji największą wartość stanowią ludzie, fundacja dużą wagę przykłada do ich rozwoju zawodowego i personalnego. Duży wpływ na naszą świadomość innowacyjności miały kontakty międzynarodowe, podglądanie rozwiązań przyjętych w innych krajach i organizacjach otoczenia biznesu.

Zobacz także. Rusza ranking "Innowacje 2010"

Przypomnijmy, że PFRR oferuje bardzo szeroki wachlarz usług wspierających innowacje. – Wiadomo, że w świecie biznesu innowacyjność oznacza większe ryzyko. Stąd banki nie chętnie kredytują innowacyjne przedsięwzięcia – mówi Marek Dźwigaj. - Fundacja wypełnia tę lukę oferując pożyczki, poręczenia kredytów, a poprzez fundusz venture capital może wesprzeć kapitałowo takie innowacyjne przedsiębiorstwo. PFRR wdraża też w województwie podlaskim najbardziej innowacyjny z programów unijnych – Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka. Dlatego jej kontakty z podlaskimi liderami innowacyjności są codziennością.

– I dlatego też chcemy przy okazji rankingu „Kuriera Porannego” nagrodzić firmy z sektora MŚP, biorące w nim udział, które przedstawią najciekawszy innowacyjny projekt współfinansowany z funduszy unijnych i zakończony w 2010 roku – dodaje dyrektor Marek Dźwigaj.

Zobacz także. Innowacje to klucz do sukcesu firmy.

 

 

 

Eksperci oceniać będą projekty pod kątem:

1. poziomu zastosowanej innowacji (region, kraj, Europa, świat) – czy podobne rozwiązania są już stosowane? i oddziaływania innowacji (region, kraj, Europa, świat) – kto będzie korzystał z produktów innowacji?

2. wkładu merytorycznego przedsiębiorstwa w wytworzenie innowacji – w jakim stopniu przedsiębiorstwo było zaangażowane w stworzenie innowacji, a w jakim stopniu była ona pozyskana z zewnątrz?

3. ocena adekwatności zastosowanego programu unijnego, jego wpływu na projekt, stopnia konkurowania z innymi projektami w ramach konkursu itp.

4. wpływ projektu na całokształt działalności przedsiębiorstwa

Firmy wstępnie zakwalifikowane przez ekspertów do udziału w tej części rankingu Innowacje 2010 zostaną wkrótce zapraszenie do udziału w konkursie PFRR i ankietę uzupełniającą.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Środki z KPO obniżą inflację - komentarz

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie