MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Imiona aniołów dla dzieci? Uważaj, niektóre są zakazane przez kościół! Zobacz, jakie anielskie imiona istnieją oraz co oznaczają

Anna Moyseowicz
Anna Moyseowicz
Anielskie imiona związane są z biblijnymi archaniołami.
Anielskie imiona związane są z biblijnymi archaniołami. Halfpoint Images/ Getty Images
Imiona aniołów mają długą historię i, w szczególności dla chrześcijan, głębokie znaczenie. Nic więc dziwnego, że są tak chętnie wybierane przez rodziców i nadawane pociechom. A jest w czym wybierać! Zobacz, jakie imiona aniołów, a właściwie archaniołów, występują w Biblii. Sprawdź też jakich, pozornie anielskich, imion Kościół Katolicki zakazuje.

Spis treści

Wybranie imienia dziecku to jedna z najpoważniejszych decyzji, przed którą stoją przyszli i świeżo upieczeni rodzice. Imiona mają głębsze znaczenie, a wiele osób wierzy, że mogą nawet wpływać na charakter, a tym samym życie człowieka. Od dłuższego czasu popularnością cieszą się imiona anielskie.

Czytaj też: Poznaj imię swojego Anioła Stróża i jego moc! Wystarczy do tego jedynie data urodzenia

Popularne imiona aniołów. Skąd pochodzą imiona anielskie?

Anioły to w Biblii istoty będące łącznikiem pomiędzy światem duchowym a ziemskim. Są one posłannikami i pomocnikami Boga. Symbolizują dobro, siłę w walce ze złymi mocami oraz piękno. Wzbudzają zainteresowanie nie tylko wśród chrześcijan, lecz także wśród osób interesujących się magią czy nawet okultyzmem.

Choć w chrześcijaństwie istnieje wielu aniołów, z imienia znamy jedynie trzech. Dokładniej są to archaniołowie, czyli najważniejsi posłańcy Boga – Gabriel, Michał i Rafał.

  • Gabriel w języku hebrajskim znaczy „mąż Boży”, „mąż” albo „Bóg zwycięża”. W Biblii oznajmia Maryi narodzenie się Jezusa, a Zachariaszowi narodziny Jana Chrzciciela.
  • Michał w Biblii jest archaniołem, który strącił Lucyfera do piekieł. Stał na czele wojsk anielskich, dlatego też kojarzy się z odważnym, silnym wojownikiem. Z hebrajskiego oznacza „Któż jak Bóg”.
  • Rafał to polska forma imienia Rafael, oznaczającego z hebrajskiego oznacza „Bóg uzdrawia” czy też „Bóg uleczył”. Rafał w Biblii jest jednym z aniołów „którzy stoją w pogotowiu i wchodzą przed majestat Pański”.

Zobacz propozycje i znaczenie innych anielskich imion!

Czy to na pewno anielskie imiona? Jeśli jesteś chrześcijaninem, z nich lepiej zrezygnuj!

W apokryfach, czyli księgach o tematyce biblijnej, ale odrzucanych przez kościół, pojawia się więcej imion aniołów. Wśród nich są na przykład:

  • Simiel,
  • Raguel,
  • Uriel,
  • Adimis,
  • Tofoas,
  • Sabaot.

Zobacz: Wybierasz imię dla dziecka? Te lepiej omijaj! Imiona niezalecane przez Radę Języka Polskiego. A jakie wzbudzały wątpliwości 120 lat temu?

Kościół jest przeciwny nadawaniu imion anielskich z apokryfów, ponieważ zakłada, że nawet jeśli one istnieją, nie wiadomo, czy nie zostały aniołami upadłymi. Ich kult na synodzie w Akwizgranie w VIII wieku, i na Soborze Konstantynopolitańskim został objęty ekskomuniką. Z kolei „Dyrektorium o pobożności ludowej” przypomina, że nie należy nadawać innych imion aniołów, niż te występujące w Biblii.

Anielskie imiona związane są z biblijnymi archaniołami.

Imiona aniołów dla dzieci? Uważaj, niektóre są zakazane prze...

Pielęgnacja i zdrowie dziecka

Materiały promocyjne partnera
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Swoboda ze swoją Barbie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Imiona aniołów dla dzieci? Uważaj, niektóre są zakazane przez kościół! Zobacz, jakie anielskie imiona istnieją oraz co oznaczają - Strona Kobiet

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny