III liga. Ruch Wysokie Mazowieckie rozpoczął sparingi od wygranej w Łomży

Adam Muśko
Adam Muśko
Ruch Wysokie Mazowieckie (na niebiesko) wygrał pierwszy sparing przed nowym sezonem. Wojciech Wojtkielewicz
W pierwszym meczu sparingowym przed nowym sezonem trzecioligowy MKS Ruch Wysokie Mazowieckie wygrał 3:2 z ŁKS 1926 Łomża.

Już w 5 minucie pierwsza bramkę dla Ruchu zdobył doświadczony napastnik Kamil Jackiewicz.

- Prowadząc kontrolowaliśmy mecz - opowiada Dariusz Jurczak, trener Ruchu. - Rywale wyrównali po błędzie naszego bramkarza, który zachował się trochę nieodpowiedzialnie. Jeszcze przed przerwą Michał Grochowski skutecznie wykończył składną akcje i znowu prowadziliśmy. Po przerwie było trochę zmian w składzie i mecz się wyrównał. Ostatecznie wygraliśmy 3:2.

Zwycięską bramkę dla Ruchu zdobył Maciej Kozłowski. Jest to wychowanek Jagiellonii, który w ostatnim sezonie bronił barw czwartoligowca z Łomży.

Przeczytaj także:Zwycięski sparing Olimpii Zambrów

- Maciek będzie jeszcze przez nas testowany. Ponadto był jeszcze jeden zawodnik testowany, którego nazwiska nie chcę zdradzić - mówi Jurczak.

W wyjściowej jedenastce Ruchu pojawił się także doświadczony Łukasz Grzybowski pozyskany z Olimpii Zambrów oraz Tomasz Porębski i Karol Mackiewicz, którzy dołączyli do Ruchu w przerwie zimowej, ale przed wybuchem pandemii koronawirusa zagrali tylko w jednym meczu. Ci dwaj ostatni to mistrzowie Polski juniorów w barwach Jagiellonii z 2011 roku. Jednak ostatnie kilka sezonów nie należały do najlepszych. Porębski występował w niższych ligach w Niemczech, a Mackiewicz nie potrafił się przebić w drugoligowym Górniku Łęczna. Być może to już ostatnia szansa, aby jeszcze wrócili do poważnej ligowej piłki.

- W przypadku Karola najważniejsze jest, aby był zdrowy to ma szansę odbudować się. Jeżeli nic mu nie będzie dokuczać to powinien być wyróżniającym się zawodnikiem rozgrywek.Tomek także postawił na powrót do poważnej piłki. Obaj mają potencjał i mam nadzieję, że pokażą go w Ruchu - przyznaje Jurczak, który obu piłkarzy prowadził jeszcze w czasach juniorskich w Jagiellonii.

W kolejną sobotę Ruch zagra u siebie z KS Troszyn (w ostatnim sezonie awans do IV ligi mazowieckiej).

Nowy sezon III ligi ma się rozpocząć w weekend 15 - 16 sierpnia. Nie jest jeszcze znana liczba drużyn, które przystąpią do zmagań.

ŁKS 1926 Łomża - MKS Ruch Wysokie Mazowieckie 2:3 (1:2)
Bramki:
0:1 - Kamil Jackiewicz (5), 1:1 - Tomasz Dzierzgowski (24), 1:2 - Michał Grochowski (42), 2:2 - Łukasz Wojno (52), 2:3 - Maciej Kozłowski (71).
ŁKS: Ulman - Zmierczak, Melao, Milewski, Jurczak, Tomczyk, Korzeniecki, Speichler, Kadłubowski, Ostaszewski - Dzierzgowski. Druga połowa: Lichomski - Zmierczak (75. Speichler), Dobrowolski, Pastorczyk, Jurczak (63'Boguski) - Tomczyk, Brzozowski, Kadłubowski, Korzeniecki(63' Sakowicz), Cudakiewicz - Wojno.
Ruch: Osuch - Kuriata, Stankiewicz, Porębski, Kujawa, Mackiewicz, Grzybowski, Hryszko, Grochowski, Brokowski, Jackiewicz. Na zmiany wchodzili: Rakowiecki, Samluk, Domański, Kozłowski, Kossyk, Kulesza, Szyszło, Kaczyński.