III liga piłkarska: Lider nie zwalnia tempa i zwiększa dystans nad resztą stawki (zdjęcia)

Piłkarze Sokoła Sokółka okazali się za silni dla kolejnych rywali
Piłkarze Sokoła Sokółka okazali się za silni dla kolejnych rywali Fot. Wojciech Oksztol
Pogoń - Sokół 0:2, Olimpia - Mielnik 4:1, Tur - Start 2:0, Mazur - Orzeł 1:3, Promień - Warmia 1:1

Sokół Sokółka Okna i Drzwi SA odniósł dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczni Mirosława Dymka pokonali na wyjeździe Pogoń Łapy 2:0.

- Graliśmy cały mecz konsekwentnie i byłem przekonany, że wcześniej czy później zdobędziemy bramkę - mówi trener Sokoła.

Prowadzenie dla gości uzyskał przed przerwą Dzidosław Żuberek, który wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Piotrze Andrzejewskim. Wynik ustalił w 87. minucie Krzysztof Stelmaszek.

Przewaga liderującego Sokoła nad drugim w tabeli Huraganem Morąg urosła do dziewięciu punktów. Stało się tak po remisie wicelidera z Concordią Elbląg 1:1.

- Oczywiście, cieszymy się, że uciekamy rywalom, ale prawdziwy test czeka nas w najbliższej kolejce, bo podejmiemy właśnie Huragan - komentuje Dymek.

Kontaktu z czołówką nie traci Olimpia Zambrów, która pokonała na własnym boisku MKS Mielnik 4:1.

- Dwa gole do przerwy ustawiły spotkanie i później mogliśmy spokojnie kontrolować grę - mówi Dariusz Kossakowski, trener Olimpii.

Ostatnie miejsce opuścił Tur Bielsk Podlaski, który u siebie pokonał 2:0 Start Działdowo.

Wyniki 12. kolejki

Promień Mońki - Warmia Grajewo 1:1 (0:1). Bramki: 0:1 - Kozikowski (35), 1:1 - Koźlik (74).

Olimpia Zambrów - MKS Mielnik 4:1 (2:0). Bramki: 1:0 - Citko (32), 2:0 - Fiedorczuk (42), 2:1 - Ł. Pawluczuk (55), 3:1 - Hawryluk (65), 4:1 - Citko (90).

Tur Bielsk Podlaski - Start Działdowo 2:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Jakubowski (10), 2:0 - Szmurło (15).

Pogoń Łapy - Sokół Sokółka 0:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Żuberek (45-karny), 0:2 - Stelmaszek (87).

Mazur Ełk - Orzeł Kolno 1:3 (1:2). Bramki: 1:0 - Chwaszczewski (7), 1:1 - Prokop (20), 1:2 - Sawko (21), 1:3 - Prokop (73).

Huragan Morąg - Concordia Elbląg 1:1,
Motor Lubawa - Mrągowia Mrągowo 0:0,
Czarni Olecko - Vęgoria Węgorzewo 3:1.