II liga piłkarska: Wigry Suwałki - GKS Jastrzębie 1:1

(wdr)
18-letni Sebastian Radzio nie udźwignął roli dyrygenta Wigier. Suwalczanie podjęli wyrównaną walkę z GKS Jastrzębie dopiero w ostatnich 20 minutach meczu. Fot. Wojciech Drażba
Wigry miały więcej strzeleckich okazji, ale ledwie zremisowali z GKS Jastrzębie. Suwalczanie nie przyłożyli się do gry w pierwszej połowie

Trzy punkty zdobyte w zaległym spotkaniu z GKS Jastrzębie miały poprowadzić Wigry do miejsca w czołówce tabeli. Niestety, suwalczanie musieli zadowolić się remisem 1:1.

Podział punktów jest dla podopiecznych Zbigniewa Kaczmarka zarazem szczęśliwy, jak i pechowy. Prowadzony przez Jerzego Wyrobka GKS dominował w pierwszej połowie. Po jednym z ataków Marcin Rogoziński ratował się faulem na Arturze Łacioku w polu karnym. "Jedenastkę" mocnym strzałem w środek bramki wykorzystał Tomasz Copik.

Właśnie ten piłkarz w drugiej odsłonie zasłużył na miano antybohatera. Siedem minut przed końcem musiał opuścić plac z powodu drugiej żółtej kartki. Wigry już wtedy remisowały. Prawą stroną przedarł się Maciej Makuszewski, którego dośrodkowanie efektownym strzałem głową wykończył Sebastian Świerzbiński.

Makuszewski zaliczył kolejną asystę, a sam mógł przesądzić o wyniku spotkaniu. Z 18. metra lewą nogą uderzył potężnie, ale trafił w poprzeczkę bramki Mateusza Sławika, niegdyś broniącego barw Polonii Warszawa. Nie minęło 30 sekund, a suwalski skrzydłowy raz jeszcze spróbował swoich sił mniej więcej z tego samego miejsca. Tym razem przymierzył prawą nogą, ale w słupek.

- Futbol nie jest sprawiedliwą grą - ocenia Zbigniew Kaczmarek, trener Wigier. - To nam należało się zwycięstwo. Wciąż chcemy przedrzeć się do czołówki tabeli. O tym, czy na to nas stać, przekonamy się w sobotę w starciu z wiceliderem w Nowym Dworze Mazowieckim - kończy.

Wigry Suwałki - GKS Jastrzębie 1:1 (0:1).
Bramki: 0:1 - Copik (29-karny), 1:1 - Świerzbiński (72).
Wigry: Salik - Bajko, Rogoziński, Łapiński, Makarewicz, Makuszewski, Danilczyk, Świerzbiński, Radzio (56. Sadowski), Zils (66. Lauryn), Ołowniuk (90. Chudziński).

1. LKS Nieciecza 15 33 29:10
2. Świt 15 33 30:16
3. Kolejarz 15 30 25:15
4. Start 15 30 19:11
5. FRESKOVITA 15 27 25:15