II liga piłkarska: Szczęśliwe Wigry

Tomasz Dworzańczyk, (wdr) [email protected] tel. 85 748 95 34
Sebastian Świerzbiński (z lewej) zapewnił Wigrom wygraną z OKS Olsztyn
Sebastian Świerzbiński (z lewej) zapewnił Wigrom wygraną z OKS Olsztyn Fot. Wojciech Drażba
Wigry Suwałki nie bez trudu pokonały OKS 1945 Olsztyn 1:0, a Freskovita Wysokie Mazowieckie tylko zremisowała z outsiderem - Stalą Rzeszów 1:1 w meczach 15. kolejki.

Można było wygrać, ale równie dobrze przegrać - podsumowuje Piotr Zajączkowski, trener Freskovity.

"Mleczni" rozpoczęli niefortunnie, bo stracili bramkę już w trzeciej minucie. Nie poddali się jednak i jeszcze przed przerwą wyrównał Michał Twardowski.

- To był ewidentny spalony. Przynajmniej metrowy - złościł się po meczu trener Stali Czesław Palik.

Emocji nie brakowało także w Suwałkach, gdzie o wygranej gospodarzy przesądziło trafienie Sebastiana Świerzbińskiego w 41. minucie.
Kilka chwil wcześniej rzut karny zmarnował Przemysław Łapiński (Wigry), a w drugiej połowie taką samą okazję dla rywali zaprzepaścił Krzysztof Filipek.

- Mogę być zadowolony tylko z wyniku - mówi Zbigniew Kaczmarek, trener Wigier. Jeżeli w środę wygramy zaległy mecz z Jastrzębiem, będziemy mogli pomyśleć o czymś więcej niż o walce o utrzymanie - dodaje.

Wyniki 15. kolejki

Stal Rzeszów - Freskovita Wysokie Mazowieckie 1:1 (1:1). Bramki: 1:0 - Gryboś (3), 1:1 - Twardowski (38).

Freskovita: Holewiński - Czarnecki, Kołłątaj, Bartkiewicz, Trzaskalski (62. Oświęcimka), Zalewski, Strózik, Jegliński, Kołodziejczyk (87. Łukaszewski), Twardowski (90. Kobeszko), Bzdęga.

Wigry Suwałki - OKS 1945 Olsztyn 1:0 (1:0). Bramka: 1:0 - Świerzbiński (41).

Wigry: Salik - Bajko, Rogoziński, Łapiński, Lauryn, Makuszewski (79. Radzio), Danilczyk, Świerzbiński, Sadowski (64. Kowalski), Zils (67. Drągowski), Ołowniuk (77. Chudziński).

Start Otwock - Pelikan Łowicz 2:0,
Okocimski Brzesko - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:1,
Concordia Piotrków Trybunalski - Resovia Rzeszów 1:2,
Sokół Aleksandrów Łódzki - Olimpia Elbląg 2:0,
GKS Jastrzębie - LKS Nieciecza 1:2,