II liga piłkarska. Święto w Suwałkach. Komplet na trybunach i triumf Wigier

Grażvydas Mikulenas (z prawej) dał Wigrom zwycięstwo
Grażvydas Mikulenas (z prawej) dał Wigrom zwycięstwo Wojciech Drażba
Po długiej przerwie piłkarze Wigier Suwałki wrócili na swój stadion. Grając po raz pierwszy u siebie przy sztucznym świetle Wigry wygrały 1:0 z Puszczą Niepołomice.

Mecz toczył się przy wspaniałej atmosferze. Spragnieni prawie roczną nieobecnością swojej drużyny na stadionie przy ul. Zarzecze suwalscy fani, w liczbie półtora tysiąca z całych sił dopingowali miejscowych piłkarzy, którzy odwdzięczyli się im wygraną.

- Cieszę się, że Puszcza nie popsuła nam święta - żartował na pomeczowej konferencji trener suwalczan Donatas Vencevicius.

Wcześniej litewskiemu szkoleniowcowi nie było wcale do śmiechu, bo niepokonani dotąd na wyjazdach goście wysoko zawiesili poprzeczkę. Dopiero w 86. minucie biało-niebieskim udało się przeprowadzić decydującą akcję. Z rzutu rożnego dośrodkował Brazylijczyk Willer, Marcin Rogoziński przedłużył podanie, a Grażvydas Mikulenas skierował głową piłkę do siatki.

Sokół Sokółka w ósmej kolejce pauzował. Nasi drugoligowcy kolejne mecze rozegrają już w środę - 14 września. Wigry jadą do Pelikana Łowicz, a Sokół podejmie Stal Rzeszów.