II liga koszykówki. Żubry Chorten Białystok kontynuują serię zwycięstw

Żubry Chorten Białystok w tabeli II ligi zajmują czwarte miejsce
Żubry Chorten Białystok w tabeli II ligi zajmują czwarte miejsce Łukasz Matel
Koszykarze Żubrów Chorten Białystok pokonali w sobotę na wyjeździe Legion Legionowo 65:58 w meczu II ligi

Mecz w Legionowie nie był wcale łatwym spotkaniem dla podopiecznych trenera Krzysztofa Kalinowskiego. Chociaż inicjatywa należała po stronie białostoczan to ambitni gospodarze do końca walczyli o korzystny wynik. Po 5 minutach na prowadzeniu był Legion po "trójce" Daniela Solanikowa. Szybko takim samym rzutem odpowiedział Mariusz Rapucha i Żubry prowadziły 10:7. W końcówce pierwszej kwarty Patryk Andruk i Michał Bombrych wykorzystali po jednym rzucie wolnym, Bombrych dołożył jeszcze dwa punkty i po I kwarcie białostoczanie wygrywali 16:11.

W 15 minucie nasi koszykarze prowadzili 25:15, ale po serii 11 punktów z rzędu gospodarze wygrywali 26:25, a pierwsza połowa zakończyła się remisem 28:28. W trzeciej kwarcie Żubry odzyskały prowadzenie. Po rzucie za trzy punkty Andrzeja Misiewicza białostoczanie wygrywali w 27 minucie 42:32.

W czwartej kwarcie nastąpił pościg Legionu. Na trzy minuty przed końcem Żubry wygrywały tylko 58:55, a na minutę i 26 sekund 61:58. W końcówce faulowany Misiewicz nie mylił się z linii rzutów osobistych i Żubry sięgnęły po zasłużoną wygraną 65:58.

KS Legion Legionowo - Żubry Chorten Białystok 58:65 (11:16, 17:12, 10:21, 20:16)
Legion: Sylwester Kus 9, Daniel Solanikow 5, Dariusz Kubica 13, Przemysław Lewandowski 8, Łukasz Paul 12 - Patryk Jasiński 1, Mateusz Zawistowski 2, Bartosz Grudziński, Filip Turkowski.
Żubry Chorten: Mariusz Rapucha 8, Michał Bombrych 11, Patryk Andruk 3, Andrzej Misiewicz 21, Arkadiusz Zabielski 12, Adam Sulina-Dolina 1, Maciej Bębeniec 4, Paweł Trypus 5.