II liga. Koszykarze Enea Żubrów Chorten Białystok przegrali z Energą Warszawa i stracili fotel lidera

Koszykarze Enea Żubrów Chorten Białystok stracili fotel lidera II ligi
Koszykarze Enea Żubrów Chorten Białystok stracili fotel lidera II ligi Wojciech_wojtkielewicz
Pierwszą porażkę w rozgrywkach drugiej ligi ponieśli koszykarze Enea Żubrów Chorten Białystok. Na wyjeździe podopieczni trenera Krzysztofa Kalinowskiego przegrali z Energą Basket Warszawa 82:105. Białostoczanie stracili tym samym fotel lidera.

Początek meczu należał do białostoczan. Po trafieniu za trzy punkty Pawła Śpicy Żubry wygrywały 9:3. Gospodarze doprowadzili do remisu 11:11, ale szybko ponownie na prowadzeniu byli koszykarze z Białegostoku. W 7 minucie Krystian Tyszka wykorzystał rzut wolny i było 23:14. Niestety, w końcówce pierwszej kwarty koszykarze Żubrów byli nieskuteczni, co wykorzystali gospodarze doprowadzając do remisu 25:25.

W drugiej kwarcie Energa uzyskała przewagę i w 17 minucie wygrywała 40:33, a do przerwy prowadziła 48:43.

Po przerwie gospodarze byli w natarciu, a przede wszystkim byli skuteczniejsi w ataku. Dobrą zmianę dał Mateusz Bryniarski, wyróżniający się koszykarz gospodarzy. Przed ostatnia kwartą Energa Basket zwyciężała 74:61. Sytuacja nie zmieniła się w ostatnich 10 minutach, które gospodarze wygrali 31:21 i cały mecz 105:82.

Energa Basket Warszawa - Enea Żubry Chorten Białystok 105:82 (25:25, 23:28, 26:18, 31:21).
Enea Żubry Chorten: Paweł Śpica 24, Mikołaj Styczeń 11, Karol Obarek 11, Krystian Tyszka 15, Arkadiusz Zabielski 16, Jakub Więcko, Maurycy Kłos 3, Jan Świtaj, Hubert Wyszkowski 2, Paweł Trypus.