II Hajnowski Marsz Żołnierzy Wyklętych znów w sądzie. Tym razem odwołał się burmistrz

(mg)
Tak wyglądał I Marsz Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce i kontrmanifestacje
Tak wyglądał I Marsz Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce i kontrmanifestacje Andrzej Zdanowicz
II Marsz Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce stanie przed Sądem Apelacyjnym w Białymstoku.

Do Sądu Apelacyjnego w Białymstoku wpłynęło odwołanie burmistrza Hajnówki na decyzję sądu okręgowego. Jak poinformował nas sędzia Janusz Sulima rozprawa niejawna rozpocznie się w czwartek o godz. 12.

We wtorek Sąd Okręgowy, który uchylił zakaz przemarszu w Hajnówce wydany przez władze miasta.

- Nie ukrywam, że trochę zaskoczył mnie ten wyrok. Zaskoczył negatywnie. Niedzielny marsz może być zagrożeniem dla życia, zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców Hajnówki. Dlatego uważam, że powinien być zakazany - podkreśla Jerzy Sirak, burmistrz Hajnówki.

Więcej o decyzji Sądu Okręgowego przeczytasz w artykule: Marsz Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce. Sąd dał zielone światło dla marszu (zdjęcia, wideo)

Nie tylko burmistrz i część mieszkańców Hajnówki chce zablokować II Hajnowski Marsz Żołnierzy Wyklętych. Kontrmanifestację ogłosiła już Antifa, która tego samego dnia zorganizuje Antyfaszystowski Marsz Pamięci Ofiar Rajsa ps. "Bury": Nacjonalizm Zabija: Antifa zablokuje II Marsz Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce? Będzie demonstracja antyfaszystowska

Tak wyglądał I Hajnowski Marsz Żołnierzy Wyklętych

Więcej przeczytasz w czwartkowym papierowym wydaniu Kuriera Porannego.

Wideo

Komentarze 73

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

s
sten
W dniu 24.02.2017 o 11:39, Gość napisał:

   "... Gdyby IPN chciał wyjaśnić przyczyny pacyfikacji, to w pierwszej kolejności powinien zdjąć ze swej strony haniebny, pełen nieudokumentowanych oskarżeń „Komunikat” prokuratora Olszewskiego, na którym opierają się Białorusini, na jaki powołują się wszyscy ci, których stałym i podstawowym zajęciem jest szarganie pamięci żołnierzy podziemia antykomunistycznego. Dlaczego do tej pory nie pojawiła się edycja źródeł, dlaczego nie dokonano analizy życiorysów zabitych mieszkańców pod kątem ich przynależności do komunistycznych organizacji czy współpracy z tymi organizacjami (PPR, NKWD, UB)? W czasie dokonywania pacyfikacji oprócz konfidentów NKWD i UB, zdrajców, przeciwników niepodległego państwa polskiego zginęli też na pewno niewinni mieszkańcy, im bezwzględnie należy się współczucie, modlitwa, ale to należałoby w sposób profesjonalny ustalić, a nie podsycać emocje. Na pewno wiele spraw zostałoby wyjaśnionych, gdyby polscy historycy uzyskali dostęp do sowieckich archiwów – bo jest oczywiste, że Sowieci do instalowania swojej władzy w Polsce po 1944 r. wykorzystali mniejszości narodowe.Większość podlaskich Białorusinów od zawsze stanowi w powojennej Polsce elektorat, zaplecze komunistycznych partii. W atakach na polskie podziemie antykomunistyczne celują media białoruskie na Podlasiu finansowane z budżetu państwa. Jeżeli rząd RP nie podejmie rozsądnych przedsięwzięć i dalej będzie finansował antypolskie media, to za parę lat będziemy się tłumaczyli w Europie, że to nie my wywołaliśmy II wojnę światową (bo przecież są na to dowody w postaci filmu „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”), że to nie my organizowaliśmy obozy koncentracyjne, że nie jesteśmy narodem zbrodniarzy..." Autor: Dariusz JarosińskiŹródło: Gazeta Polska   

prokuratora Andrzeja Olszewskiego?

G
Gość
W dniu 28.02.2017 o 12:36, OT napisał:

Białorysy i inni...Już nikt na tych terenach bram powitalnych dla ruskich, stawiać nie będzie!!! Tym co beda próbowali, my terytorjalsi podziekujemy...

Tak tak, nie oddasz nawet guzika. Już te gadki były przerabiane jakiś czas temu. Jak wyszło też wiadomo.
Chociaż dążysz zanim wyjedziesz na zmywak do Londynu?
G
Gość
W dniu 23.02.2017 o 11:15, Gość napisał:

Tych ludzi zamordował UBecki oddział pozorowany, a Sowieccy żołdacy w Hajnówce pili gorzałę ciesząc się jaki to będzie w przyszłości dobry temat do skłócania między sobą ludzi, a doraźnie pozwoli im na większe donosy szpicli i kapusiów do NKWD i UB. I jak widać nie pomylili się.

Tak mniej więcej wygląda cała twoja historia. Opowiadaj tak dalej. Dzięki takim mądrym ludzim jak ty obozy już zawsze będą polskie, za niedługi czas dzięki takim mędrkom jak ty oczywistym faktem będzie że to Polska najechała Niemcy 1.09.1939r i że Kopernik był Niemcem. Nawijaj nawijaj.
O
OT

Białorysy i inni...Już nikt na tych terenach bram powitalnych dla ruskich, stawiać nie będzie!!! Tym co beda próbowali, my terytorjalsi podziekujemy...

G
Gość
W dniu 24.02.2017 o 11:39, Gość napisał:

Autor: Dariusz JarosińskiŹródło: Gazeta Polska

Wierzysz tej putinowskiej jaczejce? W IPN są sprawdzone dokumenty na temat mordów burego.

G
Gość
W dniu 24.02.2017 o 11:07, Ponury napisał:

Marsz patriotów w gnieździe potomków kolaborantow sowieckich oni by chętnie widzieli na swych ulicach armię rosyjską zgubiłem naczele

Ty Ponury widzę że witałbyś tę armię z kwiatami, podobnie jak każdą nową władzę pod butem której się znajdziesz. Twoje poglądy są jak zwykle zbieżne z tym co myśli władza. Co robiłeś z tą swoją nabrzmiałą antyrosyjskością przez kilkadziesiąt lat swojego nędznego żywota? Ja wiem. Chowałeś ją pod poduszką ponieważ władza nie pozwalała gadać tego co wygadujesz teraz.
Teraz władza potrzebuje takich gadek, więc gadasz. Gdyby pojawili się tu Ruscy znów byś schował pod poduchę i nawijał to czego władza potrzebuje.
G
Gość
W dniu 24.02.2017 o 11:39, Gość napisał:

"... Gdyby IPN chciał wyjaśnić przyczyny pacyfikacji, to w pierwszej kolejności powinien zdjąć ze swej strony haniebny, pełen nieudokumentowanych oskarżeń „Komunikat” prokuratora Olszewskiego, na którym opierają się Białorusini, na jaki powołują się wszyscy ci, których stałym i podstawowym zajęciem jest szarganie pamięci żołnierzy podziemia antykomunistycznego. Dlaczego do tej pory nie pojawiła się edycja źródeł, dlaczego nie dokonano analizy życiorysów zabitych mieszkańców pod kątem ich przynależności do komunistycznych organizacji czy współpracy z tymi organizacjami (PPR, NKWD, UB)? W czasie dokonywania pacyfikacji oprócz konfidentów NKWD i UB, zdrajców, przeciwników niepodległego państwa polskiego zginęli też na pewno niewinni mieszkańcy, im bezwzględnie należy się współczucie, modlitwa, ale to należałoby w sposób profesjonalny ustalić, a nie podsycać emocje. Na pewno wiele spraw zostałoby wyjaśnionych, gdyby polscy historycy uzyskali dostęp do sowieckich archiwów – bo jest oczywiste, że Sowieci do instalowania swojej władzy w Polsce po 1944 r. wykorzystali mniejszości narodowe.Większość podlaskich Białorusinów od zawsze stanowi w powojennej Polsce elektorat, zaplecze komunistycznych partii. W atakach na polskie podziemie antykomunistyczne celują media białoruskie na Podlasiu finansowane z budżetu państwa. Jeżeli rząd RP nie podejmie rozsądnych przedsięwzięć i dalej będzie finansował antypolskie media, to za parę lat będziemy się tłumaczyli w Europie, że to nie my wywołaliśmy II wojnę światową (bo przecież są na to dowody w postaci filmu „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”), że to nie my organizowaliśmy obozy koncentracyjne, że nie jesteśmy narodem zbrodniarzy..."Autor: Dariusz JarosińskiŹródło: Gazeta Polska

Dla morderców nie ma usprawiedliwienia. Usprawiedliwianie morderców doprowadzi w przyszłości do tragedii. Dziwię się że przedstawiciele narodu aż tak boleśnie doświadczonego przez historię nie potrafią tego zrozumieć.
G
Gość
W dniu 24.02.2017 o 11:20, Prawosławny napisał:

Wszystkim gloryfikatorom Burego polecam stronę Instytutu Pamięci Narodowej: wystarczy wrzucić w w wyszukiwarkę dwa słowa,,ipn bury".Za cholerę nie rozumiem komu zależy na stworzeniu stereotypu, że wszyscy prawosławni popierali sowietów a teraz wielbią Putina, co jest ewidentną nieprawdą. 

 

"... Gdyby IPN chciał wyjaśnić przyczyny pacyfikacji, to w pierwszej kolejności powinien zdjąć ze swej strony haniebny, pełen nieudokumentowanych oskarżeń „Komunikat” prokuratora Olszewskiego, na którym opierają się Białorusini, na jaki powołują się wszyscy ci, których stałym i podstawowym zajęciem jest szarganie pamięci żołnierzy podziemia antykomunistycznego. Dlaczego do tej pory nie pojawiła się edycja źródeł, dlaczego nie dokonano analizy życiorysów zabitych mieszkańców pod kątem ich przynależności do komunistycznych organizacji czy współpracy z tymi organizacjami (PPR, NKWD, UB)? W czasie dokonywania pacyfikacji oprócz konfidentów NKWD i UB, zdrajców, przeciwników niepodległego państwa polskiego zginęli też na pewno niewinni mieszkańcy, im bezwzględnie należy się współczucie, modlitwa, ale to należałoby w sposób profesjonalny ustalić, a nie podsycać emocje. Na pewno wiele spraw zostałoby wyjaśnionych, gdyby polscy historycy uzyskali dostęp do sowieckich archiwów – bo jest oczywiste, że Sowieci do instalowania swojej władzy w Polsce po 1944 r. wykorzystali mniejszości narodowe.
Większość podlaskich Białorusinów od zawsze stanowi w powojennej Polsce elektorat, zaplecze komunistycznych partii. W atakach na polskie podziemie antykomunistyczne celują media białoruskie na Podlasiu finansowane z budżetu państwa. Jeżeli rząd RP nie podejmie rozsądnych przedsięwzięć i dalej będzie finansował antypolskie media, to za parę lat będziemy się tłumaczyli w Europie, że to nie my wywołaliśmy II wojnę światową (bo przecież są na to dowody w postaci filmu „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”), że to nie my organizowaliśmy obozy koncentracyjne, że nie jesteśmy narodem zbrodniarzy..."

 

Autor: Dariusz JarosińskiŹródło: Gazeta Polska

 
P
Prawosławny

Wszystkim gloryfikatorom Burego polecam stronę Instytutu Pamięci Narodowej: wystarczy wrzucić w w wyszukiwarkę dwa słowa,,ipn bury".

Za cholerę nie rozumiem komu zależy na stworzeniu stereotypu, że wszyscy prawosławni popierali sowietów a teraz wielbią Putina, co jest ewidentną nieprawdą. 

G
Gość
Prezes tez będzie na marszu?
P
Ponury
Z Putinem na czele
P
Ponury
Marsz patriotów w gnieździe potomków kolaborantow sowieckich oni by chętnie widzieli na swych ulicach armię rosyjską zgubiłem naczele
G
Gość
W dniu 24.02.2017 o 07:19, Gość napisał:

   Racja, rozmaite antify i komusze jaczejki zw. Razem, szukają tylko rozróby. Budować nic nie potrafią tylko niszczyć. 

Podobnie jak dzisiejsza "totalna opozycja" dodatkowo skarżąca  za granicami Polski. 

G
Gość
W dniu 23.02.2017 o 23:04, Gość napisał:

Niestety nastały ciemne lata socjalizmu narodowego i wszystko prysło. Teraz znów czerwone narodowe gówn... podnosi leb organizując marsze.

 

Racja, rozmaite antify i komusze jaczejki zw. Razem, szukają tylko rozróby. Budować nic nie potrafią tylko niszczyć.

G
Gość
W dniu 23.02.2017 o 23:18, Marks napisał:

Co ty .sz karaluchy?

Nie bulgocz narodowa czerwona glisto.
Dodaj ogłoszenie