Hotel Cristal. Tutaj tętni życie miasta

Materiał promocyjny
Styl, klasa, światowy poziom i niesamowita historia powojennego Białegostoku – symbolem tego wszystkiego jest Hotel Cristal. Choć wizerunku dopełniłaby jeszcze dama…

A dokładnie – „Dama Kameliowa”, trzymająca kieliszek do martini. Neon w takim kształcie, jaki zdobił przez lata hotel, jest równie kultowy i charakterystyczny jak sam Cristal. Już wkrótce, zrekonstruowany, ponownie znajdzie się na swoim miejscu. Dama była jednym z pierwszych neonów w mieście, została zaprojektowana przez Placydę Bukowską, żonę architekta Stanisława Bukowskiego, który odtwarzał m.in. Pałac Branickich po zniszczeniach wojennych oraz wybudował Hotel Miejski „Żubr” – obecnie Hotel Cristal. Oboje odegrali ogromną rolę w dziejach Białegostoku. Powrót neonu to powrót do korzeni oraz jeszcze mocniejsze pokreślenie związku hotelu z miastem – jego kulturą i tradycją.

Cristal to miejsce nietuzinkowe. Luksusowe. Standardy, jakie stosuje, znalazły uznanie i potwierdzenie w postaci czwartej gwiazdki, przyznanej latem 2016 roku. Ta gwiazdka to długi proces modernizacyjny i zwieńczenie wielu lat ciężkiej pracy. Jest to też jedyny w województwie podlaskim hotel marki BEST WESTERN, czyli największej na świecie rodziny hotelowej, do której należy obecnie ponad 4 tys. hoteli w ponad 100 krajach na całym świecie. Gościli tutaj m.in. prezydenci, ambasadorowie i dyplomaci, politycy, aktorzy oraz artyści z całego świata. To doskonałe miejsce na wypoczynek, ale też baza dla organizacji konferencji i spotkań firmowych, a to za sprawą doskonale wyposażonych sal konferencyjnych. Zapewnia obsługę na najwyższym poziomie, a hotelowa restauracja, jako pierwsza w regionie, otrzymała rekomendację Slow Food Polska. Oprócz restauracji do dyspozycji mamy VIP Bar, Coffee Bar oraz Oranżerię – na spotkanie służbowe, na romantyczną kolację czy rodzinny obiad. A do tego w planach jest budowa basenu i spa.

Takie są fakty. Ale Hotel Cristal to coś więcej.

W maju obchodzi 65-lecie. Jest pierwszym hotelem otwartym w powojennym Białymstoku i przez wszystkie te lata znajdował się w głównym nurcie życia miasta oraz budował swoją markę. Cristal mieści się w centrum, tuż przy placu miejskim, gdzie bije serce Białegostoku. To spory kawałek historii miasta i esencja tego, co w nim najlepsze. Niezmiennie cieszy się zainteresowaniem, nie tylko gości, ale i samych mieszkańców. Warto poczuć tę atmosferę.

Best Western Hotel Cristalul. Lipowa 3/5, 15-424 Białystok
tel. + 48 85 74 96 100
e-mail: [email protected]
www.hotelcristal.com.pl

Dodaj ogłoszenie