Hipokrates 2019. Oto chirurdzy, którzy prowadzą w naszych...

  Hipokrates 2019. Oto chirurdzy, którzy prowadzą w naszych rankingach

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Hipokrates 2019. Oto chirurdzy, którzy prowadzą w naszych rankingach
  1/5
  przejdź do galerii
  Operują. Od rana do późnego popołudnia. Ciężko więc jest się do nich dodzwonić, umówić na spotkanie, na luzie porozmawiać o pracy… Chirurdzy! Lekarska specjalizacja, którą bardzo cenią pacjenci. I dlatego za naszym pośrednictwem chcą im podziękować za ciężką pracę. Dziś przedstawiamy tych, którzy są w czołówce naszego rankingu w tej właśnie kategorii.
  Zobacz galerię
  Pierwsze miejsce zajmuje dziś Andrzej Kupisz, chirurg z Humana Medica Omeda. 

  - Od lat jestem specjalistą chirurgii zabiegowej, jak i chirurgii zachowawczej. Praca chirurga jest ciągłym wybieraniem mniejszego ryzyka. Zabiegi chirurgiczne wykonuję przy wykorzystaniu światowych i uznanych rozwiązań z zastosowaniem najnowocześniejszych technik zabiegowych. Zdobyta wiedza i doświadczenie oraz rozwaga i wyobraźnia pozwalają mi na rzetelne i odpowiedzialne wykonywanie wszelkich operacji o charakterze chirurgicznym i estetycznym. Pasjonuje mnie żeglarstwo, myślistwo, narciarstwo, podróże oraz dobra kuchnia - mówi o sobie. 

  W zawodzie pracuje od 1993 roku. No ale wcześniej były studia. - To tradycja rodzinna. Mój tata był lekarzem, tyle że ginekologiem. Mnie bardziej przekonała chirurgia - uśmiecha się Andrzej Kupisz. - To przede wszystkim możliwość takiego działania, które w szybkim czasie  doprowadza pacjenta do stanu całkowitego zdrowia. Nie jest to leczenie lekami, gdy stan pacjenta bardzo powoli się poprawia. U nas jest tak - operacja wyrostka, a dwa-trzy dni później  pacjent już czuje się zupełnie inaczej. To natychmiastowy efekt - uśmiecha się.

  O tradycji rodzinnej mówi też dr Adam Płoński, chirurg z Kliniki Chirurgii Naczyń w USK i centrum medycznego Provena. - Mój najstarszy brat jest chirurgiem naczyniowym, młodszy – anestezjologiem, brat stryjeczny – ginekologiem – wymienia. - Ale czy to dlatego ja też zostałem lekarzem? Chyba nie… - zastanawia się.

  Jak mówi, już od najmłodszych lat chciał zostać lekarzem. - I tylko chirurgiem! Uważam, że chirurgia naczyniowa jest najciekawszą dziedziną chirurgiczną. Dlatego wybrałem akurat tę specjalizację – tłumaczy. I – oczywiście – przyznaje, że lubi swoją pracę. - To pomoc pacjentom. Fajnie jest móc zobaczyć pacjenta, który wcześniej przechodził co najwyżej 50-100 metrów. A potem mówi: Panie doktorze, nie mam żadnych bólów podczas chodzenia. A druga strona medalu jest czysto chirurgiczna. Cały czas chirurgia się zmienia, cały czas są nowe wyzwania, nowe instrumenty, coraz bardziej skomplikowane. Gdy cały czas są wyzwania, praca się nie nudzi – uśmiecha się.

  Trzecia w rankingu Magdalena Nowicka właśnie spełniła swoje marzenia. Oczywiście – dzięki chirurgii. od lat działa na białostockim rynku medycznym, prowadząc Klinikę Chirurgii i Medycy Estetycznej Noviline. Teraz otworzyła nowy ośrodek. Centrum Medyczne Noviline to osiem gabinetów lekarskich oraz dwie sale zabiegowe przystosowane do drobnych zabiegów chirurgicznych, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt artroskopowy i laparoskopowy. Ośrodek dysponuje też własnym oddziałem szpitalnym, o powierzchni 1000 mkw. Sale operacyjne oddziału są zabezpieczone trzema źródłami energii elektrycznej; wyposażone - zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami - w laminarny napływ powietrza oraz w gazy medyczne (pozwalające leczyć, znieczulać, poprawiać funkcje oddechowe; wspomagające wykonywanie procedur medycznych czy ułatwiające rehabilitację i fizjoterapię).

  W skład oddziału wchodzą również cztery dwu- i trzy osobowe sale pooperacyjne o wysokim standardzie, centralna sterylizatornia i dział farmacji.

  W szpitalu wykonywane są zabiegi m.in. z zakresu ortopedii, urologii, chirurgii naczyniowej, kardiologii oraz zabiegów z dziedziny chirurgii plastycznej, chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej, ginekologii, laryngologii i urologii.

  Tu oglądasz: Hipokrates 2017. Nagrodziliśmy najlepszych lekarzy i pielęgniarki


  Sprawdź aktualne wyniki:
  Wybierz kategorię i KLIKNIJ

  kategorie powiatowe:

  Lekarz Rodzinny Roku
  Pediatra Roku
  Stomatolog Roku
  Pielęgniarka/Położna Roku
  Przychodnia/ Gabinet Roku


  kategorie wojewódzkie:

  Ginekolog Roku
  Chirurg Roku
  Kardiolog Roku
  Ortopeda Roku
  Okulista Roku
  Ratownik Medyczny Roku
  Farmaceuta Roku
  Fizjoterapeuta Roku
  Dietetyk Medyczny Roku
  Szpital Roku
  Salon Optyczny Roku


  Zostaliście nominowani, ale na liście kandydatów brakuje jeszcze Waszego zdjęcia? KLIKNIJ I PRZEŚLIJ


  Możesz także rozszerzyć swoją prezentację WYPEŁNIJ FORMULARZ!!

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Poranny.pl poleca

  Wideo