Gauff obroniła tytuł w Auckland. W finale w trzech setach pokonała Switolinę

Jacek Kmiecik
Elina Switolina gratuluje Cori Gauff zwycięstwa w finale WTA 250 w Auckland
Elina Switolina gratuluje Cori Gauff zwycięstwa w finale WTA 250 w Auckland screenshot Setanta Sports
Mistrzyni US Open 2023, trzecia rakieta świata, 19-letnia amerykańska tenisistka Cori „Coco” Gauff obroniła tytuł w turnieju WTA 250 w Auckland (Nowa Zelandia). W meczu finałowym pokonała brązową medalistkę igrzysk olimpijskich Tokio 2020, 25. rakietę świata, reprezentantkę Ukrainy Elinę Switolinę 6:7(4), 6:3, 6:3.

Spotkanie dwóch najwyżej rozstawionych tenisistek trwało 2 godziny i 32 minuty. „Coco” Gauff zaserwowała trzy asy, popełniła siedem podwójnych błędów i wykorzystała 6 z 13 break pointów. Elina Switolina nie miała asów, zanotowała trzy podwójne błędy i 3 przełamania z 6 okazji.

Pierwszy set dla Switoliny

W pierwszym secie Switolina była bliska porażki, ale w niesamowitej walce zdobyła dwa gemy i zamieniła seta w tie-break, w którym pokonała rywalkę 7-4.

Gauff odrobiła straty w drugiej partii

W kolejnym secie Amerykanka nie pozwoliła sobie na więcej karygodnych błędów i spokojnie kontrolowała przebieg gry. Ostatecznie wygrała 6:3 i przełożyła rozstrzygnięcie finału na trzeciego seta.

Przerwa medyczna Switoliny w trzeciej odsłonie

Trzecia partia rozpoczęła się od problemów Switoliny. Wzięła przerwę medyczną z powodu kontuzji nogi. Nie przeszkodziło jej to jednak w dalszej rywalizacji i walce o tytuł. Do połowy seta zawodniczki wymieniały się zwycięskimi gemami, ale w końcówce Gauff wykorzystała break pointa i doprowadziła mecz do zwycięstwa 6:7(4), 6:3 6:3.

Switolina jako jedyna urwała Gauff seta

W rezultacie „Coco” obroniła tytuł w Nowej Zelandii wywalczony w zeszłym roku. Obecnie Gauff ma 7 tytułów WTA.

Switolina została jedyną tenisistką od 2 lat w turnieju w Auckland, której udało się urwać „Coco” seta, przerywając tym samym serię 18 wygranych setów Gauff. W rankingu WTA Live Elina zajmuje 23. miejsce z dorobkiem 163 punktów za zawody w Nowej Zelandii.