Gala Plebiscytu Medycznego HIPOKRATES 2023. Na Zamku Królewskim wręczono prestiżowe nagrody

Akcja specjalna HIPOKRATES 2023
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Znamy zwycięzców tegorocznej edycji Plebiscytu Medycznego HIPOKRATES 2023 w całej Polsce. Nasi czytelnicy oraz internauci przyznali zaszczytne tytuły w 20 kategoriach. Laureaci odebrali prestiżowe statuetki podczas uroczystej ceremonii, która odbyła się w niezwykłych wnętrzach Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie. Nagrodzeni nie kryli wzruszenia i radości, zgodnie przyznając, że wręczone im wyróżnienia są dla nich bardzo istotne i stanowią gest wdzięczności za ich ciężką pracę.

W piątek 8 grudnia 2023 roku, na Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się uroczysta gala zwieńczająca jeden z największych plebiscytów medycznych w Polsce - HIPOKRATES. Laureaci, którzy przyjechali do stolicy z różnych stron kraju, zostali docenieni w 20 kategoriach. Wcześniej zwyciężyli na szczeblach powiatowym i wojewódzkim, organizowanych przez dzienniki grupy Polska Press. Ich droga do wielkiego finału rozpoczęła się w połowie września. Łącznie do tegorocznej edycji nominowano 44 tysięcy kandydatów.

Głównym celem plebiscytu HIPOKRATES 2023 było docenienie i nagrodzenie pracowników służby zdrowia, cieszących się największym uznaniem wśród pacjentów. Przyznane im dyplomy i statuetki stanowiły wdzięczność nie tylko za profesjonalizm w swoim zawodzie, lecz także za kulturę osobistą i odpowiednie podejście do współpracy z leczonymi osobami.

emisja bez ograniczeń wiekowych

Patronem ogólnopolskiej gali było Ministerstwo Zdrowia. Cały plebiscyt odbywał się pod patronatem Narodowego Funduszu Zdrowia, a jego głównym partnerem był Synoptis Pharma Sp. z o.o., właściciel marki APTEO. Partnerem kategorii Diagnosta Laboratoryjny / Technik Analityki Medycznej Roku była natomiast Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych.

W uroczystości udział wzięli m.in. podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Piotr Bromber oraz Grzegorz Widenka, dyrektor zarządzający Polska Press Grupy.

Docenianie w branży medycznej jest szczególnie ważne. Istotne aby mówić słowo "dziękuję", nie tylko "oczekuję". Dobre relacje pomiędzy pracownikami służby zdrowia a pacjentami są niezwykle potrzebne. Cieszymy się, że ci drudzy chętnie chcą głosować w tym plebiscycie, bo w ten sposób pokazują swoją wdzięczność. To duża wartość tego konkursu - mówi podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Piotr Bromber.

Plebiscyt Medyczny HIPOKRATES 2023. Oto laureaci

Głosowanie na lekarzy i oraz innych przedstawicieli ochrony zdrowia w naszym kraju to jeden z najstarszych plebiscytów organizowanych przez dzienniki regionalne Polska Press Grupy. W niektórych regionach akcja prowadzona jest co roku od ponad 20 lat. W 2023 roku po raz kolejny zakończył ją ogólnopolski finał, w którym wzięli udział zwycięzcy z każdego województwa.

Poniżej przedstawiamy pełną listę laureatów ogólnopolskiego finału plebiscytu medycznego, którzy odebrali nagrody podczas gali na Zamku Królewskim w Warszawie:

 • Lekarzem Rodzinnym i Podstawowej Opieki Zdrowotnej Roku 2023 Polski został dr Piotr Burgieł z Przychodni Lekarskiej "Amelia" w Bobolicach (woj. zachodniopomorskie). Drugie miejsce w tej kategorii zajęła Pani Agata Dobrosławska z SPZOZ (Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej) w Warszawie (woj. mazowieckie). Trzecia lokata przypadła Pani Małgorzacie Fedko z Centrum Medycznego "Batorego” w Nowym Sączu (woj. małopolskie).
 • Lekarzem Pediatrą Roku 2023 Polski został Pan Jarosław Kowalski z Centrum Medycznego "Sulechowska" w Zielonej Górze w województwie lubuskim. Drugie miejsce zajęła Pani Agnieszka Bartnik ze Specjalistycznego Gabinetu Pediatrycznego w Nowych Tłokach (woj. wielkopolskie), a trzecie - Pani Małgorzata Grabska-Kawalec, ze Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku, Podmiot Leczniczy "Copernicus" Sp. z o.o. (woj. pomorskie).
 • Pierwsze miejsce i tytuł Stomatologa Roku 2023 Polski trafił do Pani Dominiki Pancechowskiej-Olszewskiej z Poradni Stomatologicznej w Lelkowie w województwie warmińsko-mazurskim. Drugie miejsce zajęła Pani Sylwia Dziura z Vision-Dent w Ząbkach (woj. mazowieckie). Trzecie miejsce przypadło Pani Agnieszce Pałczyńskiej z "Prodent" Małgorzata Hajduk-Melnarowicz w Zawadzie (woj. opolskie).
 • Pielęgniarką Roku 2023 Polski została Pani Elżbieta Bartoń z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie w województwie lubelskim. Drugie miejsce zajęła Pani Agnieszka Kaim z Centrum Medycznego "Eden" w Myszkowie (woj. śląskie), a trzecie - Pani Halina Hyjek ze Szpitala św. Łukasza w Bolesławcu (woj. dolnośląskie).
 • Położną Roku 2023 Polski została Pani Marzena Faraj z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lubartowie w województwie lubelskim. Drugie miejsce przypadło Pani Beacie Sosnowskiej z 1-go Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ (Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej) w Lublinie Filia w Ełku (woj. warmińsko-mazurskie). Podium w tej kategorii zamknęła Pani Judyta Pleśnierowicz z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Gminny Ośrodek Zdrowia" w Koźminku (woj. wielkopolskie).
 • Ginekologiem Roku 2023 Polski została Pani Agnieszka Fuchs ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie (woj. małopolskie). Drugie miejsce zdobył Pan Marcin Przybylski ze Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu (woj. wielkopolskie), a trzecie - Pan Radosław Janicki z 10-go Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy (woj. kujawsko-pomorskie).
 • Laryngologiem Roku 2023 Polski został profesor doktor habilitowany nauk medycznych i nauk o zdrowiu magister zarządzania Pan Piotr Henryk Skarżyński z Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS w Kajetanach w województwie mazowieckim. Drugie miejsce zajęła dr n. med. Pani Dorota Miętkiewska-Leszniewska z Gabinetu Laryngologicznego w Poznaniu (woj. wielkopolskie). Z trzeciego miejsca mogła cieszyć się Pani Dorota Kuryga ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży (woj. podlaskie).
 • Dermatologiem Roku 2023 Polski została dr n. med. Pani Beata Cieśla ze Specjalistycznych Gabinetów Lekarskich Consilium w Lesznie w województwie wielkopolskim. Nagrodę za drugie miejsce otrzymała dr n. med. Pani Elżbieta Wojtowicz-Prus z "Soft Skin Medical Center" we Wrocławiu w województwie dolnośląskim. Trzecie miejsce zajęła z kolei Pani Olga Krupa z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Hipokrates" w Piotrkowie Trybunalskim w województwie łódzkim.
 • Okulistą Roku 2023 Polski został Pan Rafał Paczała z Centrum Okulistycznego "Oculistic" Klinika Paczała w Zielonej Górze w województwie lubuskim. Drugie miejsce zdobyła dr n. med. Pani Dominika Anna Janiszewska-Bil z Gabinetu Okulistycznego "Vision Med" w Lędzinach w województwie śląskim. Trzecie miejsce otrzymała dr n. med. Pani Marzena Krajewska z Prywatnego Gabinetu Okulistycznego we Włocławku w województwie kujawsko-pomorskim.
 • Chirurgiem Roku 2023 Polski został Pan Adam Mol z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach w województwie śląskim. Drugie miejsce zajął dr n. med. Szymon Głowacki z Zakładu Opieki Zdrowotnej - Szpitala Powiatowego w Żurominie w województwie mazowieckim. Nagroda za trzecie miejsce powędrowała do Pana Mariusza Łochowskiego z Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi w województwie łódzkim.
 • Neurologiem Roku 2023 Polski został Pan Jarosław Zagórski, prowadzący Indywidualną Praktykę Lekarską w Kutnie (woj. łódzkie). Drugie miejsce zajęła Pani Agnieszka Litwin z Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Toruniu (woj. kujawsko-pomorskie). Trzecia lokata przypadła dla dr n. med. Pana Piotra Szymańskiego z Gabinetu Neurologicznego Piotr Szymański w Markach (woj. mazowieckie).
 • Wręczono także nagrodę specjalną, która trafiła na ręce neurochirurga dr hab. n. med. Pana Jacka Szczygielskiego z Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie (woj. podkarpackie). Pan doktor od wielu lat współpracuje z fundacją Ewy Błaszczyk AKOGO.
 • Kardiologiem Roku 2023 Polski została Pani Hanna Wilk-Manowiec ze Szpitala Miejskiego w Siedlcach (woj. mazowieckie). Drugie miejsce zajął dr n. med. Pan Kazimierz Radwan z Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej "Medicus" w Katowicach (woj. śląskie). Trzecie miejsce zdobył Pan Szymon Barabach z Ośrodka Medycznego "Jagiellonka" w Kluczborku (woj. opolskie).
 • Urologiem Roku 2023 Polski został Pan Jacek Kiś z 1-go Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ (Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej) w Lublinie (woj. lubelskie). Drugie miejsce zdobyła Pani Agnieszka Grabińska z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie (woj. mazowieckie), a trzecie - Pan Maciej Tworkiewicz z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Stadmedica w Bydgoszczy (woj. kujawsko-pomorskie).
 • Ortopedą Roku 2023 Polski został Pan Michał Groblewski “Salve Medica” w Łodzi (woj. łódzkie). Drugie miejsce zajął Pan Artur Plewiński z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. Adama Grucy CMKP w Otwocku (woj. mazowieckie). Trzecia lokata przypadła Panu Piotrowi Januszowi z Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi w Poznaniu (woj. wielkopolskie).
 • Diagnostą Laboratoryjnym / Technikiem Analityki Medycznej Roku 2023 Polski została Pani Anna Szpądrowska z Wojewódzkiego Zakładu Opieki Zdrowotnej nad Matką, Dzieckiem i Młodzieżą w Częstochowie (woj. śląskie). Drugie miejsce zajęła Pani Elżbieta Szymańska ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach (woj. świętokrzyskie). Trzecie miejsce zdobyła Pani Jolanta Wysocka z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu (woj. wielkopolskie).
 • Fizjoterapeutą Roku 2023 Polski został Pan Tomasz Oryński z Sanatorium "Łazienki II" w Ciechocinku w woj. kujawsko-pomorskim. Nagroda za drugie miejsce powędrowała do Pani Barbary Parol z Gabinetu Fizjoterapii i Neuroterapii Triada Zdrowia w Warszawie. Trzecie miejsce zdobyła Pani Anna Rozwadowska z Przychodni "Stermed" w Wejherowie w woj. pomorskim.
 • Ratownikiem Medycznym Roku 2023 Polski została Pani Joanna Karaś z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie w województwie małopolskim. Nagroda za drugie miejsce trafiła do Pani Justyny Katanowskiej z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie (woj. zachodniopomorskie). Trzecie miejsce w Polsce w kategorii Ratownik Medyczny Roku otrzymał Pan Józef Okulewicz ze Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu. (woj. wielkopolskie).
 • Farmaceutą / Technikiem Farmaceutycznym 2023 Roku Polski została Pani Martyna Pasik - "NOVI TE” Martyna Pasik w Warszawie. Drugie miejsce zajął Pan Krzysztof Kalinowski z apteki "Ina” w Ińsku w województwie zachodniopomorskim. Trzecie miejsce zdobył Pan Daniel Słaby z apteki "Gemini” w Nowym Sączu w województwie małopolskim.
 • Tytuł Przychodni Roku 2023 Polski trafił do Centrum Medycznego MedHeart z Kurnika w województwie Wielkopolskim. Drugie miejsce zajął NZOZ OKO-RES z Rzeszowa (woj. podkarpackie). Trzecie miejsce w tej kategorii zajęło Centrum Medyczne ORTHOS z Sokołowa Podlaskiego (woj. mazowieckie).
 • Szpitalem Roku 2023 Polski został Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim (woj. lubelskie). Drugie miejsce zajął Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lipsku (woj. mazowieckie). Trzecie miejsce w tej kategorii zajęło Poddębickie Centrum Zdrowia (woj. Łódzkie).

Laureaci nie kryli wzruszenia

Każde wyróżnienie, które jest od pacjentów jest bardzo ważne w życiu każdego lekarza. Cieszę się, że pacjenci doceniają specjalistów. Myślę, że ważnym jest to, aby być blisko nich - mówi Piotr Henryk Skarżyński, zdobywca tytułu Laryngolog Roku 2023.

Otrzymanie takiej nagrody jest wielkim wyróżnieniem. Doceniam nie tylko zaangażowanie pacjentów i ich rodzin, ale również to, że widzą we mnie i w pozostałych lekarzach nie tylko specjalistów, ale także przyjaciół, osoby, do których przychodzi się bez żadnej bariery i można szczerze porozmawiać o wszystkich problemach zdrowotnych - komentuje Jarosław Zagórski, Neurolog Roku 2023.

Serce mi mocno bije, jestem bardzo zadowolony z tej nagrody. To dla mnie powtórka z rozrywki, jednak emocje są jeszcze silniejsze niż rok temu - dodaje Adam Mol, Chirurg Roku 2023.

To wielkie wyróżnienie. To największa nagroda jaka może być przyznana lekarzowi, czyli wdzięczność pacjenta za empatię, za zrozumienie i rozmowy w trudnych sytuacjach, w których wydawałoby się, że niewiele można powiedzieć - mówi neurochirurg, dr hab. n. med. Jacek Szczygielski, laureat nagrody specjalnej.

Emocje są ogromne, jest to wielkie wyróżnienie, jestem bardzo szczęśliwa. W tym momencie myślę o pacjentkach, które mnie nominowały i o tym, co nas łączy, co razem osiągnęłyśmy. Myślę o wszystkich chwilach radości, jak i smutku, które wspólnie przeżyłyśmy - mówi Agnieszka Fuchs, zdobywczyni tytułu Ginekolog Roku 2023.

Laureaci konkursu "Recepta na dobro"

Wręczono także nagrody w konkursie dla Farmaceutów i Techników Farmacji pod nazwą "Recepta na dobro". Został on zorganizowany przez Polska Press Grupę oraz partnera głównego plebiscytu – firmę Synoptis Pharma, właściciela marki APTEO. W konkursie otrzymano zgłoszenia wielu farmaceutów i farmaceutek, którzy na co dzień angażują się aktywnie w ponadstandardowe działania na rzecz swoich lokalnych społeczności, środowiska pacjentów, działania około farmaceutyczne, ale również w aktywności sportowe i propagowanie zdrowego stylu życia.

To już drugi rok z rzędu kiedy Synoptis Pharma obejmuje swoim patronatem ten konkurs. Jesteśmy dumni, to dla nas bardzo ważne. Wspieranie farmaceutów jest wpisane w DNA naszej firmy i naszej misji - mówi Katarzyna Iwaszkiem-Balsam, prezes Synoptis Pharma Sp. z o.o.

Główną nagrodę w konkursie zdobyła Pani Martyna Pasik - "NOVI TE" Martyna Pasik w Warszawie. Otrzymała ona statuetkę, dyplom oraz nagrodę finansową w wysokości 7000 złotych ufundowaną przez Synoptis Pharma.

Wyróżnienie w konkursie otrzymała z kolei Pani Joanna Radłowska-Goła - Apteka Bratek, Jarocin (woj. Wielkopolskie). Oprócz statuetki oraz dyplomu, przedstawicielka placówki zdobyła nagrodę finansową w wysokości 3000 złotych ufundowaną przez Synoptis Pharma.

Nagrodę dodatkową otrzymał Pan Szymon Jaworski - Apteka Verbena, Krajenka (woj. wielkopolskie) oraz Państwo Danuta i Jerzy Waliszewscy - Apteka Nowa w Stargardzie (woj. zachodniopomorskie). Laureaci otrzymali dyplom oraz nagrodę finansową w wysokości 1000 złotych ufundowaną przez Synoptis Pharma.

Wielką galę poprowadził Robert Lipiński, a swoimi występami muzycznymi uświetniła ją Maja Idkowiak - 15-letnia wokalistka, zwyciężczyni plebiscytu Pokaż Talent 2023.

Partner główny plebiscytu

Patronem ogólnopolskiej gali plebiscytu
jest Ministerstwo Zdrowia

Plebiscyt jest prowadzony pod patronatem
Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia

Partner kategorii Diagnosta Laboratoryjny
/ Technik Analityki Medycznej Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Gala Plebiscytu Medycznego HIPOKRATES 2023. Na Zamku Królewskim wręczono prestiżowe nagrody - Strona Zdrowia

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny