Futsal. FC Toruń - Jagiellonia Futsal Białystok 7:5. Do przerwy było wspaniale, potem dużo gorzej

Jagiellonia Futsal walczy, ale jej degradacja z ekstraklasy jest praktycznie nieunikniona Urszula Łobaczewska
Jagiellonia Futsal Białystok powoli żegna się z Fogo Futsal Ekstraklasą, jednak nie zamierza nikomu oddawać punktów bez walki. W 25. kolejce Żółto-Czerwoni stoczyli zacięty bój z FC Toruń. Do przerwy Podlasianie prowadzili niespodziewanie 3:1, ale ostatecznie przegrali 5:7, co praktycznie przekreśla ich nadzieje o uniknięciu degradacji.

Spotkanie w Toruniu zaczęło się w niecodzienny sposób, bo gospodarze rozpoczęli od... ostrzału własnej bramki. Jagiellonia Futsal wyszła na prowadzenie 2:0 po dwóch trafieniach samobójczych, a mogło być ich nawet trzy, bo raz piłka wylądowała na poprzeczce. Potem torunianie złapali kontakt, ale tuż przed przerwą Grzegorz Makal podwyższył prowadzenie Żółto-Czerwonych na 3:1.

FC Toruń - Jagiellonia Futsal 7:5. W końcówce zabrakło im sił

Podlasianie fatalnie rozpoczęli druga połową, tracąc szybko dwa gole. Nie zamierzali jednak rezygnować z przerwania pasma porażek i jeszcze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. Niestety, białostocka drużyna ma aktualnie bardzo szczupłą kadrę i w końcówce przyjezdnym zabrakło sił. Wykorzystał to Michał Wojciechowski, dwoma golami przesądzając o wygranej ekipy z Torunia.

Po 25. kolejce pierwszym spadkowiczem z Fogo Futsal Ekstraklasy została Sośnica Gliwice. Niestety, wszystko wskazuje na to, że wkrótce dołączy do niej także Jagiellonia Futsal Białystok. Oby Żółto-Czerwoni żegnali się z elitą w równie honorowej walce, jak to zrobili w Toruniu.

WYNIKI 25. KOLEJKI

• FC Toruń - Jagiellonia Futsal Białystok 7:5 (1:3). Bramki: 0:1 - Jakub Sławkowski (4-samobójcza), 0:2 - Gilberth Vindas (13-samobójcza), 1:2 - Bartosz Przypis (17), 1:3 - Grzegorz Makal (20), 2:3 - Mateusz Waszak (21), 3:3 - Pablo Rodriguez (22), 3:4 - Jacek Dzienis (23), 4:4 - Michał Wojciechowski (25), 4:5 - Jakub Kozłowski (29), 5:5 - Jakub Sławkowski (34), 6:5 - Michał Wojciechowski (36), 7:5 - Michał Wojciechowski (39).
  • Futsal Leszno - Rekord Bielsko-Biała 3:3, Piast Gliwice - Legia Warszawa 9:1, AZS UW Wilanów Warszawa - Sośnica Gliwice 1:0, Ruch Chorzów - Eurobus Przemyśl 3:3.
  • 10 marca (niedziela): Widzew Łódź - We-Met Kamienica Królewska (godz. 14), BSF Bochnia - Red Dragons Pniewy (17), Dreman Opole Komprachcice - Constract Lubawa (18).

1. Rekord Bielsko-Biała 25 65 122-39
2. Constract Lubawa 24 63 170-45
3. Piast Gliwice 25 62 123-44
4. Futsal Leszno 25 49 130-74
5. BSF Bochnia 24 47 105-79
6. Dreman Opole 24 45 105-61
7. Widzew Łódź 24 37 86-81