Finał Finałów Ligi Edmark w hollywoodzkiej oprawie

(jul)
Hubert Łapiński z zespołu Aby do przerwy został królem strzelców Finału Finałów
Hubert Łapiński z zespołu Aby do przerwy został królem strzelców Finału Finałów Fot. Adam Protasiewicz
Chcieliśmy, by impreza sportowa o nazwie Finał Finałów była jak najbardziej atrakcyjna. Były więc punktowe światła, oprawa muzyczna, odpowiedni ceremoniał przedmeczowy i wizyta specjalnych gości - mówi Adam Protasiewicz, dyrektor Ośrodka Kultury Fizycznej w Łapach.

Imprezę rozpoczęły siatkarki Mniszek i Ryczących -20 stek. Dziewczyny w efektownych strojach zaprezentowały bardzo zacięty i wyrównany mecz. 2:1

Zwyciężyły Ryczące, choć w klasyfikacji ogólnej zdobyły drugie miejsce. Pojedynek oglądała i wręczała nagrody Wiesława Łapińska. Warto przypomnieć, że latach pięćdziesiątych pani Łapińska grała w siatkówkę. Należała też do czołowych polskich klubów m.in. Ogniska Białystok i Odry Wrocław.

Od samego początku rozgrywek zdecydowanymi liderami byli Siatkarze Zatorza. W spotkaniu finałowym zwyciężyli z Bramsterem.
Mimo że w pierwszej odsłonie Bramster ambitnie grał, to już. w drugim secie dominowali "zatorzanie".

Natomiast koszykarze Szołajd Piston oraz Mamma Mia stoczyli rywalizację w czterech pięciominutowych kwartach.
- "Mamusińskim" sił starczyło jedynie na połowę spotkania. W tym czasie wynik oscylował wokoło remisu. Później Pistonsi dominowali na parkiecie odnosząc przekonywujące zwycięstwo - opowiada Adam Protasiewicz.

Znaczącym był mecz pomiędzy zespołami Aby do przerwy i FC Turbodymomena. Królem strzelców Edmark Ligi został Hubert Łapiński z Aby do przerwy. Zawodnik zdobył aż 21 bramek.

Jak podsumowuje dyrektor Protasiewicz co tydzień w rozgrywkach halowych brało udział średnio 300 osób.

Natomiast około 400 łapian uczestniczyło w zajęciach takich jak: aerobik, siatkówka dziewcząt, chłopców i dzieci, piłka nożna, siatkówka rekreacyjna, samoobrona, siłownia i basen.

- Daje nam to wynik 650 do 700 osób tygodniowo. Mamy nadzieję, że podobna frekwencja towarzyszyć będzie naszym zajęciom w nadchodzącym okresie wiosenno- letnim - dodaje zadowolony Adam Protasiewicz