Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Filia Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie będzie współpracować z Kancelarią Sejmu Republiki Litewskiej

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Filia Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie zawarła umowę o współpracy z Kancelarią Sejmu Republiki Litewskiej. Dokument podpisali kanclerz Sejmu Modestas Gelbūda i dziekan Filii Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie prof. Jerzy Halicki.

Zawarta na początku lutego tego roku umowa obejmuje współpracę Filii Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie z Sejmem Republiki Litewskiej w zakresie studiów, badań naukowych, prac rozwojowych oraz działań projektowych, przy jednoczesnym harmonizowaniu teorii i praktyki w rozwijaniu kompetencji studentów, wykładowców i pracowników Kancelarii. Jej celem jest wzmacnianie odpowiedzialności społecznej oraz promowanie zintegrowanego systemu studiów.

W ramach umowy przewidziano także możliwość odbywania praktyk zawodowych przez studentów Filii UwB w Wilnie – Wydziału Ekonomiczno-Informatycznego.

Filii Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie

Wileńska Filia Uniwersytetu w Białymstoku funkcjonuje od 2007 roku. Był to pierwszy zagraniczny wydział utworzony przez polską uczelnię, a także pierwsza filia uczelni zagranicznej na Litwie. Wydział cały czas się rozwija. Przez pierwsze lata działalności kształcił na dwóch kierunkach licencjackich: ekonomii i informatyce, od roku 2014/2015 wzbogacił ofertę o ekonomiczne studia II stopnia. Kolejnym krokiem w rozwoju jednostki było uruchomienie trzeciego kierunku na studiach pierwszego stopnia – europeistyki (od roku 2015/2016). Studia prowadzone są w języku polskim, a większość studentów to obywatele Litwy o polskich korzeniach. W sumie do tej pory mury Filii opuściło już blisko 900 absolwentów.

W 2022 roku rozpoczęła się budowa nowoczesnej siedziby Filii, dostosowanej do jej potrzeb dydaktycznych i naukowych. Budynek powstaje na należącej do uczelni działce przy ul. Aguonų (Makowej) w centrum Wilna.

Zobacz też:

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny