Minister pracy, rodziny i polityki społecznej Elżbieta Rafalska podsumowała w czwartek dwa lata działania sztandarowego programu Prawa i Sprawiedliwości.

Szefowa ministerstwa przypomniała, że rządowym programem Rodzina 500 plus objętych jest 53 proc. wszystkich dzieci do 18 lat.

Sprecyzowała, że w sumie z programu korzysta obecnie 2 mln 400 tys. rodzin, czyli ponad 3 mln 600 tys. dzieci. - Największy udział wśród rodzin objętych wsparciem mają rodziny z dwójką dzieci. Ich odsetek wynosi 62 proc. w ogólnej strukturze rodzin korzystających i w praktyce stanowi to 1,5 mln rodzin – mówiła.

Dodała, że z programu korzysta ponad 536 tys. rodzin z jednym dzieckiem (co stanowi 23 proc. pobierających świadczenie) oraz 364 rodziny z trójką dzieci (15 proc.).

Przeczytaj koniecznie!

Teraz bez problemu pracodawca wydłuży czas pracy nie tylko palaczom, ale pijącym kawę w pracy, wysyłającym prywatne mejle i zajmującym się innymi osobistymi sprawami w czasie pracy. Na jakiej podstawie? Kliknij w ten tekst a się dowiesz

Elżbieta Rafalska przyznała, że dziś nie wiadomo jaki wpływ na aktywność zawodową kobiet ma program wspomagający rodziny. - Nie można na razie wskazywać, że to jedyny czynnik wpływający na to, nie ma takich badań – mówiła.

Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł przysługuje każdemu drugiemu i kolejnemu dziecku w rodzinie, jeśli jej dochód przekracza 800 zł na osobę (lub 1200 zł w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym). Przy mniejszym dochodzie, 500 złotych zostanie przyznane także na pierwsze dziecko. Świadczenie przysługuje na dziecko do 18. roku życia.

OBEJRZYJ WIDEO:
Rząd planuje rewolucję w kodeksie pracy, ale i tak wolimy pracować na etacie

Koniecznie przeczytaj!

Rewolucyjna metoda zabezpieczająca płatności online przed cyberprzestępcami jest już dostępna w Polsce. Kliknij w ten tekst, a dowiesz się na czym polega i jak z niej skorzystać