MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Egzaminy na prawo jazdy ruszyły. WORD w Białymstoku otworzył drzwi dla przyszłych kierowców (zdjęcia)

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Wojciech Wojtkielewicz
Od poniedziałku (27 kwietnia), ci którzy chcą zdobyć prawo jazdy, mogą odwiedzić Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Każdy musi się jednak liczyć z obowiązującymi tam nowymi zasadami bezpieczeństwa.

Dzięki decyzjom białostockiego WORD-u, zdobycie prawa jazdy jest możliwe także w czasie epidemii. Od poniedziałkowego poranka, w jego siedzibie zaczęli pojawiać się pierwsi kandydaci na kierowców.

- Bardzo zależy mi na zdaniu prawa jazdy. Chciałbym je w końcu mieć. Myślę, że jest jestem odpowiednio zabezpieczony, więc nie widzę przeciwwskazań, żeby przystąpić do egzaminu teraz, w czasie epidemii. W związku z tym nie odczuwam więc wielkiego stresu - mówi Tomasz Radłowski, który w poniedziałek przystąpił do egzaminu teoretycznego.

Obawy mogą być nieduże, ponieważ ośrodek wprowadził szereg ograniczeń i zasad, z którymi każdy musi się zmierzyć już na wejściu.

Ten kto chce przystąpić do egzaminu, dzwoni najpierw pod zamieszczony na drzwiach numer telefonu. Musi czekać, aż pracownik zaprosi go do środka. Na wejściu każdemu mierzona jest temperatura. Jeśli jest ona podwyższona, dana osoba nie podchodzi do egzaminu. Zarówno takie osoby, jak i ci, którzy poczują się źle jeszcze w domu, swój egzamin mogą odwołać bezpłatnie.

Po przejściu do święcącej jak nigdy pustkami poczekalni, każdy otrzymuje ankietę, w której pytany jest o zagraniczne wyjazdy, kontakty z osobami zakażonymi koronawirusem lub przebywającymi na kwarantannie, czy o stan zdrowia swój i swojej rodziny. Ponadto musi też podpisać oświadczenie odnośnie sytuacji epidemiologicznej i wynikającego z niej zagrożenia.

Jeśli weryfikacja ankiety pójdzie pomyślnie, stąd prosta droga do sali na egzamin teoretyczny (tam grupy dziesięcioosobowe zmieniły się w grupy dwuosobowe), lub na placyk, by wziąć udział w egzaminie teoretycznym. Kandydaci na kierowców do egzaminu przystępują w rękawiczkach i maseczkach. Egzaminatorzy są wyposażeni także w przyłbice. Po każdym egzaminie teoretycznym pojazd jest odkażany. Dodatkowo, jeśli ktoś czuje potrzebę, może sam odkazić pojazd jeszcze raz.

Do tego wszystkiego obowiązkowa dezynfekcja rąk, a także ograniczenia w liczbie osób w Biurze Obsługi Klienta, w poczekalniach. Oprócz kandydatów na kierowców, pozostałe osoby mają zakaz wstępu na teren ośrodka

- Reagując na potrzeby osób zdających, zdecydowaliśmy się powolutku uruchamiać proces egzaminowania. Docierają do nas informacje od osób, które chcą przystąpić do egzaminu, ze względu na swoją sytuacje życiową. Jedni mają utracone prawo jazdy i ze względu na pracę muszą szybko je odzyskać. Inni, także z powodu zatrudnienia, chcą przystępować do egzaminów na wyższe kategorie. Wiadomo, że z pracą jest teraz ciężko. Dlatego też staramy się reagować - przyznaje Krzysztof Janowski, egzaminator nadzorujący WORD.

Białostocki WORD jest jednym z pierwszych ośrodków w kraju, które zdecydowały się na powrót do pracy. Jego pracownicy twierdzą, że śladem opracowanych przez nich rozwiązań, pójdą też inne ośrodki w całej Polsce.

Tu oglądasz: Koronawirus w Polsce. Zachowajmy czujność i zdrowy rozsądek

🔔🔔🔔

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny