MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin ósmoklasisty 2022. Język angielski - odpowiedzi, arkusze CKE, tematy, zadania. Co było na egzaminie ósmoklasisty?

Adrian Kuźmiuk
Adrian Kuźmiuk
Egzamin ósmoklasisty 2021 z języka angielskiego. Przecieki? Nie wierz im. powtórz arkusze CKE z ubiegłego roku
Egzamin ósmoklasisty 2021 z języka angielskiego. Przecieki? Nie wierz im. powtórz arkusze CKE z ubiegłego roku Wojciech Wojtkielewicz
Egzamin ósmoklasisty 2022. Język angielski - przecieki, arkusze CKE, tematy, zadania i odpowiedzi - tego szukają uczniowie szkół podstawowych. Egzamin ósmoklasisty 2022 z języka angielskiego odbędzie się w czwartek 26.05.2022. Co będzie na egzaminie? Jakimi umiejętnościami trzeba będzie się wykazać, żeby zdać egzamin 8-klasisty z matematyki? Jakie będą pytania i czy warto liczyć na przecieki przed testem ósmoklasisty z matematyki? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w naszym artykule. Arkusze CKE z egzaminu ósmoklasisty, pytania i odpowiedzi z zadań opublikujemy po egzaminie.

Egzamin ósmoklasisty 2022. Język angielski przecieki, arkusze CKE, pytania, zadania odpowiedzi. Sprawdź co musisz wiedzieć o egzaminie!

ARKUSZ CKE Z 2022 ROKU JUŻ DOSTĘPNY

Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego odbędzie się w czwartek (26.05.2022). O godz. 9 uczniowie klas ósmych rozpoczną sprawdzian, na którego rozwiązanie będą mieli 90 minut. Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego złożony będzie z zadań zamkniętych oraz otwartych. Nie zabraknie też dłuższej wypowiedzi pisemnej.

Egzamin ósmoklasisty 2022. Język angielski. Odpowiedzi, pytania, arkusz CKE, przecieki. Co było na teście z angielskiego? [26.05.2022]

Aby zdać egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego, trzeba:

 • rozumieć treść ze słuchu,
 • znać funkcje językowe,
 • rozumieć teksty pisane,
 • znać środki językowe,
 • umieć ułożyć wypowiedź pisemną

Pierwsze komentarze ósmoklasistów po egzaminie z angielskiego są pozytywne. Egzamin nie był raczej bardzo trudny. Uczniowie mieli za zadanie napisać m.in. e-mail do przyjaciela, którego tematem był "zepsuty telefon".

Jak wygląda arkusz z języka angielskiego?

Egzamin ósmoklasisty 2022 nie zostanie przeprowadzany zgodnie z podstawą programową kształcenia ogólnego, a z wymogami egzaminacyjnymi. Dzięki temu zostały obniżone wymagania egzaminacyjne. Spowodowane jest to pandemią i zdalnym nauczaniem.

Egzamin ósmoklasisty z angielskiego 2022 - jakie wprowadzono zmiany

 • Maksymalna liczba punktów za rozwiązanie wszystkich zadań wynosi 55 (o 5 mniej niż przed 2021 rokiem). Za zadania zamknięte można otrzymać 34 punkty, a za otwarte – 21.
 • Na egzaminie będzie mniej zadań otwartych sprawdzających umiejętność rozumienia ze słuchu, umiejętność reagowania i znajomość środków językowych oraz zadań zamkniętych sprawdzających rozumienie tekstów pisanych i znajomość środków językowych.

Co będzie na egzaminie ósmoklasisty z języka angielskiego 2022? Czy są już przecieki lub arkusze CKE z egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego?

Wielu uczniów zastanawia się nad tym, co będzie na egzaminie ósmoklasisty z języka angielskiego. Wielu też liczy na przecieki z CKE dotyczące egzaminu ósmoklasisty 2022 z angielskiego. Niektórzy zadają sobie pytanie czy w tym roku wypłynęły arkusze z egzaminu ósmoklasisty 2022 z języka angielskiego? Wielu oszustów wykorzystuje determinację zdających i sprzedaje w Internecie arkusze z egzaminu 8-klasisty. Są to oczywiście fałszywe sprawdziany nabijające jedynie kiesę nieuczciwym Internautom. Dlatego lepiej powtórzyć materiały, które już wcześniej pojawiły się na egzaminach. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy arkusze z egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego z ubiegłego roku:

Arkusze CKE z egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego 2022 opublikujemy 26.05.2022 o godz. 13.

Warto też powtórzyć zagadnienia, które mogą pojawić się na egzaminie ósmoklasisty z języka angielskiego:

 • Słownictwo z kręgów tematycznych: człowiek, miejsce zamieszkania, edukacja, praca, życie prywatne, żywienie, zakupy i usługi, podróżowanie i turystyka, kultura, sport, zdrowie, nauka i technika, świat przyrody,
 • zagadnienia związane z rozumieniem tekstu słuchanego,
 • zagadnienia związane z rozumieniem tekstu pisanego,
 • tworzenie wypowiedzi pisemnych w języku angielskim,
 • czasownik (m.in. czasowniki modalne, tryb rozkazujący, czasowniki regularne i nieregularne,
 • rzeczownik (m.in. rzeczowniki policzalne i niepoliczalne, liczba mnoga regularna i nieregularna),
 • przedimek (określony, nieokreślony i zerowy),
 • przymiotnik (m.in. stopniowanie regularne i nieregularne, przymiotniki dzierżawcze),
 • przysłówek (m.in. stopniowanie regularne i nieregularne, miejsce przysłówka w zdaniu),
 • zaimek (m.in. zaimki osobowe, dzierżawcze, zwrotne, wskazujące, pytające),
 • liczebnik (liczebniki główne i porządkowe),
 • przyimek (m.in. przyimki określające czas i miejsce),
 • spójnik,
 • czasy w języku angielskim (Present Simple, Present Continous, Present Perfect, Past Simple, Past Continous, Future Simple).

Egzamin Ósmoklasisty: LAST MINUTE 2022

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny