Dąb - Start 1:1. Lider zatrzymany w Dąbrowie

Piłkarze Dębu (żółte koszulki) zatrzymali lidera z Działdowa
Piłkarze Dębu (żółte koszulki) zatrzymali lidera z Działdowa Wojciech Oksztol
Warmia Grajewo znów traci tylko punkt do lidera III ligi - Startu Działdowo, który został zatrzymany w Dąbrowie Białostockiej, remisując z Dębem 1:1.

Mimo całkiem dobrego wyniku grający trener Dębu Jacek Markiewicz nie jest usatysfakcjonowany.
- Niewątpliwie bardziej z tego wyniku są zadowoleni rywale. Dla nas remis jest stratą dwóch punktów, a nie zdobyciem jednego - mówi Markiewicz.
Szkoleniowiec ekipy z Dąbrowy strzelił swojego pierwszego gola w Dębie, zaskakując w 26. minucie bramkarza Dębu uderzeniem głową. Lider wyrównał w drugiej połowie za sprawą Sebastiana Kłosowskiego.

Warmia wykorzystała potknięcie Startu i pokonała u siebie Zatokę Braniewo 4:2.
- Byliśmy zdecydowanie lepsi i mogliśmy strzelić nawet więcej goli niż cztery. Nasza przewaga była widoczna szczególnie w drugiej połowie - mówi Marcin Strzeliński, trener Warmii.
Niezwykłym wyczynem popisał się Maksim Mirwa, który strzelił dwa gole bezpośrednio z rzutów rożnych (jedno z trafień zostało zaliczone jako gol samobójczy bramkarza Zatoki).

Po kilku bardzo dobrych występach przegrał Orzeł Kolno, który grając mocno osłabiony uległ w Korszach tamtejszej drużynie 0:2.

WYNIKI 16. kolejki

Motor Lubawa - ŁKS 1926 Łomża 0:0.

Concordia Elbląg - Olimpia Zambrów 1:1 (0:0).
Bramki: 0:1 - Grzybowski (57), 1:1 - Wiercioch (85).

Pogoń Łapy - Olimpia 2004 Elbląg 1:1 (0:0).
Bramki: 0:1 - Kopycki (47), 1:1 - Brzozowski (87).

Dąb Dąbrowa Białostocka - Huragan Morąg 1:1 (1:0).
Bramki: 1:0 - Markiewicz (26), 1:1 - Kłosowski (60).

Warmia Grajewo - Zatoka Braniewo 4:2 (1:1).
Bramki: 1:0 - Kowalko (20), 1:1 - Wolak (42), 2:1 - Mirwa (50), 3:1 - Pietruszka (58-samobójcza), 4:1 - Strzeliński (70), 4:2 - Lewandowski (77).

MKS Korsze - Orzeł Kolno 2:0 (1:0).
Bramki: 1:0 - Sawicki (54), 2:0 - Kozłowski (86).

Mrągowia Mrągowo - Huragan Morąg 0:0
Czarni Olecko - Granica Kętrzyn 2:0