Centralna Liga Juniorów. Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 1:1

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 1:1
Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 1:1 Wojciech Wojtkielewicz
Futbol młodzieżowy. Miała być łatwa przeprawa, tymczasem Jagiellonia z trudem uratowała punkt w meczu z Koroną Kielce (1:1) w meczu 6. kolejki Centralnej Ligi Juniorów.

Zagraliśmy z rywalem, który zaprezentował futbol zbliżony do piłki seniorskiej. Kielczanie udowodnili, że męską grą i determinacją można zdziałać bardzo wiele - przyznaje Tomasz Kulhawik, trener młodych żółto-czerwonych.

I rzeczywiście, od początku spotkania przyjezdni zamierzali pokazać, kto tu rządzi. Kilka ostrych wślizgów, zagrań na pograniczu faulu spowodowało, że gospodarze zaczęli kalkulować i odstawiać nogi.

- Źle graliśmy w pierwszej połowie. Nie podjęliśmy walki, chcieliśmy tylko klepać - przyznaje Kulhawik.

Ukoronowaniem przewagi gości był gol zdobyty w 39. minucie. Dośrodkowanie z lewej strony boiska wykończył strzałem z woleja Piotr Poński. Jeśli chodzi o żółto-czerwonych, to ich akcje w tej części gry kasowane były w zarodku, a jedyną okazję gospodarze stworzyli sobie po błędzie bramkarza gości, jednak z jego pomyłki nie umiał skorzystać Paweł Kaczmarczyk.

W drugiej połowie białostoczanie podjeli walkę, ale długo nie mogli znaleźć sposobu na rozmontowanie obrony przyjezdnych. Powodzenie przyniosła dopiero jedna z ostatnich akcji meczu. Marcin Pigiel wykorzystał dokładne dogranie z rzutu wolnego Michała Domańskiego i strzałem głową pod poprzeczkę uratował żółto-czerwonym punkt.

- To był dla nas chyba jeszcze trudniejszy mecz od tego z Legią. Nie byliśmy ekipą gorszą i zasłużyliśmy na ten punkt. Dostaliśmy też lekcję na przyszłość - przyznaje Kulhawik.

Już w sobotę hitowe starcie w CLJ - Jagiellonia podejmie Cracovię Kraków.

Wyniki 6. kolejki

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 1:1 (0:1). Bramki: 0:1 - Poński (39), 1:1 - Pigiel (90).
Jagiellonia: Gostomski - Ciborowski (85. Panek), Niemczynowicz, Maliszewski, Pigiel, Renkowski, (80. Toczydłowski), Prusaczyk, Polkowski (46. Koncewicz), Zaręba (46. Domański), Kaczmarczyk, Piechniak.
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - ŁKS Łódź 0:2, Stal Rzeszów - Legia Warszawa 1:0, GKS Bełchatów - Wisła Kraków 2:1, Motor Lublin - TOP 54 Biała Podlaska 1:2, Cracovia Kraków - MKS Ełk 2:1, Polonia Warszawa - Hutnik Kraków 7:2, SMS Łódź - Stal Mielec 2:1.